X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER GAÜN Kardeş Üniversite Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

GAÜN Kardeş Üniversite Oldu

  • Giriş Tarihi: 2.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
GAÜN REKTÖRÜ PROF DR. YAVUZ COŞKUN, ULUSLARARASI REKTÖR YARDIMCISI BAATYRBEK AKYLBEKOV'A İŞLEMELİ SEDEF KAKMA SANDIK HEDİYE ETTİ.
GAÜN Kardeş Üniversite Oldu

Üniversitesi ile Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi arasında Kardeş Üniversite İşbirliği Protokolü imzalandı.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun ve Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Baatyrbek Akylbekov arasında imzalan protokolle; eğitim, proje ve yatırımlar konusunda iki ülke öğrencilerine kültürel, dil zenginliği ve eğitim sonrası yaşamlarında olumlu fırsatlar kazandırmak amacıyla iş birliği antlaşması, Erasmus-plus ve Mevlana Değişim Programı antlaşmaları imzalandı.
Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Baatyrbek Akylbekov, Gaziantep Üniversitesi’nin kökleri bakımdan, şu an için ve gelecek için öğretim üyeleri ve öğrencileriyle uyumluluğu, kültürü ve teknolojiyi geleceğe transferi ile gerçek bir uluslararası üniversite olması nedeniyle Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi’nin amaç ve hedeflerine ulaşabilmesi için iş birliğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı’nın da katıldığı protokol töreni sonrasında GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Yardımcısı Baatyrbek Akylbekov’a GAÜN işlemeli sedef kakma sandık, Akylbekov ise Prof. Dr. Coşkun’a yöresel şapka hediye etti.