X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:

  • Giriş Tarihi: 18.10.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 15:07
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN, KATILDIĞI GAZİANTEP MEDYA PLATFORMU’NUN ÖDÜL TÖRENİNDE, HÜKÜMETİN SURİYE POLİTİKASINI ELEŞTİREN MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ÜMİT ÖZDAĞ’A CEVAP VERDİ.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin:

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı Gaziantep Medya Platformu’nun ödül töreninde, hükümetin Suriye politikasını eleştiren MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’a tepki göstermesiyle ilgili eleştirilere yaptığı açıklama ile yeniden cevap verdi.
Toplantıda tekrardan söz alarak kürsüye çıkan Şahin, Özdağ’ın konuyla ve toplantının anlamıyla hiç ilgisi olmayan bir şekilde hükümeti Suriye politikasından ötürü eleştirdiğini söyledi.
Şahin, “Siyasetle hiç ilgisi olmayan bir yerde, şehrimizin tüm partilerden milletvekillerinin dayanışma göstermesi gereken bir toplantıda seçim propagandası yapmaya çalıştı. Oysaki o toplantının amacı şehrimizdeki birlik duygusunu pekiştirmek, şehrimizin temel güçlerinden sanayicilerimizi ve şehrimize değer katan diğer unsurları bir araya getirmekti. Gazi şehrimizi daha ileriye taşıyacak birliği kuvvetlendirmek, safları sıklaştırmaktı. Sayın Özdağ, partimizin milletvekillerinin ve diğer yetkililerin herhangi bir cevap hakkı kullanamayacağı bir noktada bu eleştirileri getirince ben de söz alarak onun söylemlerine cevap verdim. Naçizane derdimizi iyi anlattığımı sanıyorum. "Hayır" üzerine kurulmuş siyasete sahip, sürekli masadan kaçan bir partinin buna hakkı olmadığını düşünüyorum. Bunu da açık açık anlattım” diye konuştu.