X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bereket Ormanları Kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bereket Ormanları Kuruluyor

  • Giriş Tarihi: 25.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN “ BEREKET ORMANLARI” VE ORMAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA GİRESUN ATATÜRK MEYDANIN DA BİN ADET SARIÇAM FİDANI DAĞITILDI.
Bereket Ormanları Kuruluyor

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından “ Bereket Ormanları” ve Orman haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda bin adet sarıçam fidanı dağıtıldı.
Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Kırcı yaptığı açıklamada, "21 Mart Uluslararası Ormancılık Günü Birleşmiş Milletler’in kutlamak üzere bütün dünyada 2012 yılında bir karar almıştır. Ülkemizde ise 1975 yılından itibaren Ormancılık Haftası olarak kutlanmaktadır. Biz Orman Bölge Müdürlüğü olarak Giresun, Ordu ve Sivas illerinde bu kapsamda fidan dağıtım törenleri yapıyoruz. 26 Mart Perşembe günü ’Bereket Ormanları’ programımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin de himayelerinde düzenlenen Gönül elçileri Korumaya muhtaç çocukların ve koruyucu aileler ile birlikte 26 Mart’ta hem Giresun ilimizde hem Ordu ilimizde de Bereket Ormanları fidan dikimi töreni yapılacak" dedi.