X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 15 Yıl Önce Görev Yaptığı İlçesini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

15 Yıl Önce Görev Yaptığı İlçesini Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 29.4.2015 03:18 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 06:26
GİRESUN’UN YAĞLIDERE İLÇESİNDE 1997-2000 YILLARI ARASINDA İLÇE MÜFTÜSÜ OLARAK GÖREV YAPAN, BURSA’NIN KARACABEY İLÇE MÜFTÜSÜ HİKMET YAZICI, MÜFTÜ OLARAK İLK GÖREVE BAŞLADIĞI İLÇE OLAN YAĞLIDERE’YE 15 YIL SONRA O ZAMANIN CEMAATİNİN ÇOCUKLARINA KONFERAN
15 Yıl Önce Görev Yaptığı İlçesini Ziyaret Etti

’un Yağlıdere ilçesinde 1997-2000 yılları arasında ilçe müftüsü olarak görev yapan, Bursa’nın Karacabey İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, müftü olarak ilk göreve başladığı ilçe olan Yağlıdere’ye 15 yıl sonra o zamanın cemaatinin çocuklarına konferans vermek için ilçeye geldi.
Yağlıdere Genç İş Adamları Derneği (YAGİAD)’nin daveti üzere 15 yıl sonra müftü olarak göreve ilk başladığı ilçeye gelen Hikmet Yazıcı içe halkının yoğun ilgisi ile karşılandı. 15 yıl önce müftü olarak ilk atandığı ilçe olan Yağlıdere’ye gelmekten memnuniyetini dile getiren Müftü Yazıcı; ”Benim için Yağlıdere çok önemli bir ilçe çünkü burası benim müftü olarak ilk göreve başlama nokta, burada çok güzel inşalarla tanıştım bağ kurdum dostluk, arkadaşlık hatta kardeşlik geliştirdim. Ben yıllar önce buradan tayinim başka bir ilçeye çıkıp giderken beni buraya davet eden, Yağlıdere’nin genç kuşağı ve iş adamları hepsi birer çocuktu, onlara beni nasıl buldunuz nasıl, hatırladınız dediğimde ailelerin beni onlara anlattığını söylediler ve bu beni çok mutlu etti. İlk göreve başladığım bu ilçede böyle güzel anılar bırakmak gerçekten gurur verici. Bilmiyorum belki nasip olur mu yada böyle bir şey olur mu ama ilk göreve başladığım bu ilçede ben her zaman tekrar görev yapmak isterim belki de mesleğimizin finalini ilk başladığımız yerde yaparız nasip olursa.” dedi. Yıllar sonra Müftü Hikmet Yazıcı ile hasret gideren bazı vatandaşlar göz yaşlarına hakim olmadı.