X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sunay Akın Giresun’a Unutulmaz Bir Gece Yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sunay Akın ’a Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
ŞAİR, GAZETECİ, YAZAR VE TİYATRO OYUNCUSU SUNAY AKIN GİRESUN DA KATILDIĞI RAMAZAN ETKİNLİĞİN DE GİRESUNLULARI HEM GÜLDÜRDÜ HEMDE DÜŞÜNDÜRDÜ
Sunay Akın Giresun’a Unutulmaz Bir Gece Yaşattı

Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Giresun Atatürk Meydanı’nda sahneye çıkan Sunay Akın hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Tek kişilik gösterisinde seyircisi ile paylaştığı tespitlerini sinevizyon aracılığı ile sunduğu belge niteliğindeki görseller ile destekleyen araştırmacı yazar, şair Sunay Akın, Türkiye’nin sahip olduğu kültürel zenginliklerin toplum tarafından yeterince bilinmediğini söyledi. "Bunları ben anlatmasam size kimse anlatmaz" diyen Akın, Dünya tarihinden anlattığı ilginç hikâyeler ve canlandırdığı karakterlerle İzleyenleri tarihte yolculuğa çıkarırken izleyenler çoğu kez şaşırarak izlediği gösteri hem güldürdü hem de düşündürdü.
Hayatın düz mantıkla oynanan bir dama oyunundan ziyade her adımı düşünülerek atılması gereken bir satranç oyununa benzediğini, akıllı hamleler yapılması gerektiğini anlatan hikayeleri ile demokrasiyi kendine has tespitleriyle yorumlayan Akın, Türk insanının kendi tarihine yabancı olduğunu ve yeterince araştırılmadığı için tarihin kulaktan duyma bilgiler ile yorumladığını anlattı. Akın, Osmanlı’dan günümüze, Kanuni Sultan Süleyman’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e varıncaya kadar ilginç anekdotlar paylaştı.