X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kayıp trilyon davasında hukuk zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Kayıp trilyon davasında hukuk zaferi

  • AA
  • Giriş Tarihi: 17.6.2010 11:26 Güncelleme Tarihi: 17.6.2010 17:14

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, ''Kayıp Trilyon'' davasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını ''kanun yararına'' bozdu.

Cumhurbaşkanı Gül hakkında ''özel evrakta sahtecilik'' ve ''2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu'na aykırılık'' iddialarından dolayı soruşturma açılmış, soruşturma sonunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' karar vermişti.

Başsavcılığın kararına, şikayetçi Cahit Nalbantoğlu itirazda bulunmuştu. İtirazı değerlendiren Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Başsavcılığın, ''Kayıp Trilyon'' davasıyla ilgili olarak Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldırmıştı.

İtiraz üzerine verilen kararlar kesin nitelik taşıdığı için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının ''kanun yararına bozulması'' istemiyle Yargıtay'a götürülmesi için Adalet Bakanlığı'na başvurmuştu.

Adalet Bakanlığı, istemi yerinde görerek söz konusu kararı ''kanun yararına'' bozulması istemiyle Yargıtay'a götürmüştü.

Başvuruyu değerlendiren Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Gül hakkında vermiş olduğu ''kovuşturma yapılmasına yer olmadığına'' ilişkin kararını kaldıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararını ''kanun yararı''na bozdu.

Daire, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararına itiraz eden Cahit Nalbantoğlu'nun ''itiraz hakkı bulunmadığına'' hükmederek Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanı Gül'ün yargılanmasına yönelik verdiği kararı kaldırdı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin kararı kesin nitelik taşıyor.

kalan karakter 1000

subaru91 subaru91 // İSTANBUL

11 nci daire toptan anayasa mahkesine atansın...sanırım atanırlar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.06.2010 23:13
feyyaz61 feyyaz61 // İZMİR

sizler bozacıyı tanıyormusunuz, onun birde arkadaşı varmış şıracı. pek severlermiş birbirlerini, "az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler birde dönüp bakmışlarki bir arpa boyu yol gitmişler"diye başlar masalımız, " onlar ermişler muradına biz çıkalım kerevetine" diye biter. lafüretenden büyüklere masallar kitabı herkese tavsiye ederim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır8
cevapla 17.06.2010 13:52
3_yellow_3 3_yellow_3 // İÇEL

Şİmdi bu hukukun zaferimi oluyor?Nerde kaldı fakirin fukaranın hakkı.HUKUK AFFEDEBİLİR ama ALLAH affetmez .Kul hakkı yiyenin hesabı öteki tarafta görülür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet35
hayır6
cevapla 17.06.2010 13:13
Arif BİLGİN-2 Arif BİLGİN-2 // KAHRAMANMARAŞ

Evet.. Gerçek anlamda bir zafer bu! Kimi köşelere kurulmuş, Zenci Türk saydıklarına karşı sürekli fırsat gözleyenler, bir mahkemenin biraz da taraflı kararını fırsat bilip sürülerle saldırmaya başlamışlar, adeta Cumhurbaşkanını kötülemek, zaafa uğratmak ve çamurlarını sıçratmak için çırpınışlardı. Şimdi birisi de utanıp özür dileme erdemini gösteremeyecektir.. Son yıllarda işlerini böyle yürütüyorlar zaten; Çamur at.. Suyu bulandır.. Yaygara kopart; ekrandaki ve gazetelerdeki adamlarını harekete geçir.. Sonra çıkacak tartışmaya göre yeni çamurlar oluşturmaya başla.. Bu yeni ve üst mahkeme kararından sonra yüzlerinin morardığını görmek isterdim.. Allah'tan dileğim, yüzlerinin morluğu hiç bir zaman gitmesin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır30
cevapla 17.06.2010 12:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.