X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ölen seçmene oy kağıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Ölen seçmene oy kağıdı

  • AA
  • Giriş Tarihi: 6.6.2011 17:41 Güncelleme Tarihi: 6.6.2011 17:41

Denizli'de dört yıl önce vefat eden kişiye, seçmen bilgi kağıdı düzenlendiğini iddia edildi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, düzenlediği basın toplantısında, birkaç gün önce yaptıkları açıklamada, hayali seçmenler türediğini, bu nedenle seçime gölge düştüğünü söylediklerini, bu açıklamalarının arkasından Denizli'nin her köşesinden kendilerine ihbar yağmaya başladığını söyledi.

Esentepe Mahallesi'nde 2007 yılında vefat eden Elmas Özyolcu isimli kişiye seçmen bilgi kağıdı düzenlendiğinin ortaya çıktığını ifade eden Yurtseven, ''Dört yıl önce ölen kişiye seçmen kağıdı düzenleyenler bunun hesabını vermeli. Elimizde bu kişi için Sağlık Müdürlüğünce tanzim edilen ve cenaze sahibine verilen gömme izin kağıdı var. Bu da seçmen kayıtlarının ne kadar sağlıksız yürütüldüğünün, şaibeye ne kadar açık olduğunun bir göstergesidir'' dedi.

kalan karakter 1000

normaldir normaldir

benim oturduğum evde ailemden başka 6 kişidaha varmış onuda tesadüfen nufus müdürlügünden adres bilgisi alırken cıktı 3 hafta önce

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.06.2011 01:18
buülkesonsuzakadaryerindesayacak... buülkesonsuzakadaryerindesayacak...

bu ülke, Güzel Ülkem, bu kafayla daha çok yerinde sayar. Daha çok iç borç, dış borç alır, öder. Daha çok cari açık verir. Daha çok mısırcıklar ithal eder, gemicikler alır, yumurtacık fabrikası kurar. Daha çok %10 işsizliğe kemikleşmiş düşmez der, daha çok iş odağı yaratmayıp, kömür, yiyecek dağıtır, taşıma suyuyla çamaşır makinesi çalıştırır. Daha çok vergilerimizle devlet memurunu mitinge götürür. Daha çok lugar kapağına düşen yavrucaklar olur, daha çok fenerler görür, şifreler çözer. Daha çok, okuması, adam olması ve Güzel Ülkemizi kalkındırması gereken gençlerimiz kafa yarar, kol kırar ve her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural mı var cevabını alır (üstüne en az üç çocuk yapın dipnotunu okur). Daha çok isme ihale çıkar, vergiler yanar. Daha çok trilyonlar seçimlerde partilere dağıtılıp, afiş, bayram ve benzeri ile yok yere harcanır, vb., vb., vb. Bu arada bu söylediklerim, sadece şimdiki hükumete değil, geçmiş ve gelecek hükumetlere.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.06.2011 00:18
adamsons adamsons

70 küsür milyon nufusu olan bir ülkede 50-100 yanlış olması çok doğal bir olaydır.
Mesela antalya CHP belediyesin seçim vaadlerinde şu kadar insana iş imkanı verecem diyen bildiriler astı seçim kazanınça basım hatası olmuş dedi.
Bari biz basım hatası yapmayalım seçim listesinden 1. partiye bir oy atalım kimse kim :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 06.06.2011 22:02
nacar08 nacar08

Bende bu tür haberler ne zaman çıkacak diye merak ediyordum. Chp her zaman olduğu gibi alacağı ağır hezimet için bahaneleri olması için alt yapı hazırlamaya başladı. Seçimden sonra seçime gölge düşürecekleri kesin...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 06.06.2011 18:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.