X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte Bilvanis çiftliği...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

İşte Bilvanis çiftliği...

  • Giriş Tarihi: 8.6.2011

Harp Akademileri Komutanı Org. Bilgin Balanlı'nın izlettirdiği öne sürülen Eskişehir Sivrihisar'daki Bilvanis Çiftliği'nde hayat iki şeyden ibaret: Tarım ve ibadet.

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı tarafından irticai faaliyetlerde bulunulduğu iddiasıyla izlettirildiği öne sürülen Bilvanis Çiftliği'ne ilk kez SABAH girdi. İddialara göre dokuz yıl boyunca Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca izlenen, hakkında istihbarat toplanan ve gizli askeri belgelere konu olan çiftlikteki yaşam özetle iki şeyden ibaret: Tarım ve ibadet. Çiftliğin sahibi, Nakşibendi Menzil tarikatının Bilvanis kolunun şeyhi Fevzettin Erol kamuoyunda çok tartışılan, kimsenin giremediği çiftliğin kapılarını SABAH Özel İstihbarat Bölümü'ne açtı ve muhabirimize önemli açıklamalarda bulundu. Erol, çiftliği 2002 yılında DP Milletvekili Abidin Potoğlu'ndan satın aldıktan sonra jandarma tarafından bölgeden çıkarılmaya çalışıldıklarını öne sürdü.

'JET SESİYLE UYANDIK'
Çiftliğin sahibi Fevzettin Erol, "Buraya geldikten hemen sonra jandarma tarafından rahatsız edilmeye başlandık. Jandarma, çiftlik yoluna 24 saat nöbetçi dikip, gelen geçen herkese kimlik soruyordu" dedi. Erol şu iddialarda bulundu: "Ziyaretçilere trafik cezaları yazılıyordu. İnşaatımızda çalışan kamyonlar sürekli bağlanıyordu. Bir gün çiftlik yoluna arabalar geçmesin diye taş bile dolduruldu. Çiftlikte ekmek pişirmek için fırınımız var, onu bile kapatmak istediler. Yaptırdığım evi mühürlediler. Avukata sorduk, encümen kararı olmadan mümkün değil deyince gelip bu kez mührü kendileri söktüler. Bir gün spora çıkmıştım, eşofmanlıyım, alay komutanı bizzat köye geldi. Benimle karşılaştı ve ayaküstü konuştuk. Bana 'Neden buraya geldin, sana burada taş üstüne taş koydurtmayız. Bu sevdadan vazgeç' dedi. Ben de tapulu malım olduğunu söyleyerek karşı çıktım. Bize irticacı olduğumuzu söyledi, reddettim. Bir komutanla bir astsubay gidip çevremizdeki köyleri dolaşıp bizim için PKK'lılar demiş. Dışlanmamızı istemişler. En çok bu zoruma gitti." Bilvanis Şeyhi Fevzettin Erol, belgelerde çiftlik üzerinde alçak uçuş yaptığından söz edilen savaş uçaklarını sorduğumuzda, "O jetler uykularımızı az bölmedi. Yataktan fırlıyorduk o alçak uçuş yapan jetler yüzünden. Ama bombalanacağı hiç aklıma gelmedi. Bilseydik yanımıza davet eder, 'Keşfinizi aşağıda yapın. Bizim gizlimiz saklımız yok, zaten her gelene kapımız açık' derdik. Resmi olmayan hiçbir iş yapmadık. Her işimiz kanuni."

kalan karakter 1000

rabiaa rabiaa

mübareğin tekkesinde anca huzur ve maneviyatı bulursunuz. Sofilerin gizli kapaklı işi olmaz. Allah yolunda ilerlerler.. buraya gelen kaybetmez, muhabbetle ayrılır inşallah....

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 23.10.2013 19:16
Nihat Başer Nihat Başer

Bu mübarek insana bunları yapan hataların en büyüğünü yapar.yakından tanısalar ne kadar değerli ve tatlı bir insan olduğunu anlarlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet114
hayır13
cevapla 17.01.2012 15:06
levent levent

Nerden biliyorsunuz .Nakşibendi tarikatı benim bildiğim adıyamanda.Ohh.çiftliği kur Gelir gelsin cicim müslümanlar çalışsın .Bende hoca olmak istiyorum.Çalışmak yok 5 vakit namaz .Ben olsam uçarım artık göklere böyle hayat olunca bırakın bu işleri.Allah C.C. başkasını şimdiki zamanda tanımam kardeş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır139
cevapla 25.11.2011 14:24
Yozgatlı Yozgatlı

Elbet bu zatların önünde şefaat dileneceğiniz günleride göreceğiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet110
hayır14
cevapla 17.10.2011 09:42
hadim hadim

Hizmet kimin eliyle olursa olsun ilerleyecektir. Bu tür problemler gücü, kuvveti, bağlılığı vs. birliği artırır.
unutmayalım ki HİZMET NİMETTİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet126
hayır10
cevapla 09.08.2011 12:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.