X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kürtaj Yasası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Kürtaj Yasası geliyor

  • AA
  • Giriş Tarihi: 29.5.2012 16:26 Güncelleme Tarihi: 29.5.2012 17:46

Başbakan Erdoğan, Kürtaj Yasası için Sağlık Bakanı'na talimat verdiğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de kürtaja karşı mücadele ve yasalar olduğunu belirterek, ''Batının birçok toplumunda aynı şekilde bununla ilgili çıkarılmış yasalar var. Şimdi biz de bunu çalışıyoruz. Bunun bizim değerlerimizde bir defa yeri var. Buna müsaade edilmez. Allah göstermesin, bir ölüm tehdidi gibi şeyler, onlar ayrı konular'' dedi.

Erdoğan, Pendik'teki Emsey Hospital'ın hizmete girmesi dolasıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, doktorlar başta olmak üzere sağlık personeline yönelik saldırıları şiddetle kınadığını belirterek, ''Sağlık personeline yönelik hiçbir saldırıya, hiçbir densizliğe karşı müsamahamızın olmadığı bilinmelidir. Sadece teşekkürü ve taktiri hak eden bu kardeşlerimizin daima yanındayız. Desteğimiz daima onlarla beraber'' dedi.

ABD'de kürtaja karşı mücadele ve yasalar olduğunu belirten Erdoğan, ''Batının birçok toplumunda aynı şekilde bununla ilgili çıkarılmış yasalar var. Şimdi biz de bunu çalışıyoruz. Bunun bizim değerlerimizde bir defa yeri var. Buna müsaade edilmez. Allah göstermesin, bir ölüm tehdidi gibi şeyler, onlar ayrı konular'' diye konuştu.

''Zaten Bakanıma söyledim, kürtajla ilgili yasayı hazırlıyoruz ve bu yasayı çıkartacağız''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Zaten Bakanıma söyledim, kürtajla ilgili yasayı hazırlıyoruz ve bu yasayı çıkartacağız'' dedi.

Erdoğan, Pendik'teki Emsey Hospital'in hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende, iki önemli konu olduğuna işaret ederek, ''Bir... Zaten Bakanıma söyledim, kürtajla ilgili yasayı hazırlıyoruz ve bu yasayı çıkartacağız'' şeklinde konuştu.

Bazılarının çıkıp, ''Kürtaj yaptırmak bir haktır'' dediğini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bazıları, 'Kadın isterse kürtajı yaptırır, o onun kendi hakkıdır. Siz onun vücudunda müdahalede bulunamazsınız, tasarrufta bulunamazsınız' diyor. E bırak intihar edene de müsaade et. Köprüden atlarken niye karışıyorsun adamın işine ya, hakkını kullansın. Böyle saçmalık olur mu? Kaldı ki burada iki tane cefa var. Bir, anne karnındaki ceninin öldürülmesi olayı var, iki, kendine zararı var. Biz bunları konuşurken bilimsel konuşuyoruz ve ana karnındaki ceninin öldürülmesiyle doğumdan sonra öldürülmüş bir insanın arasında hiçbir fark yok. Bu konuda hanım kardeşlerimizin çok hassas olmasını, özellikle başbakanları olarak ben kendilerinden rica ediyorum ve bu bir cinayettir. Yine aynı şeyi söylüyorum.''

Başbakan Erdoğan, aynı şeyi sezaryen için de söylediğini vurgulayarak, bugün açılan hastanenin, sezaryenle doğumda öne çıkan hastanelerden olmamasını diledi. Özel hastanelerin sezaryenle doğumda çok ileri gittiklerini, yüzde 50, yüzde 60 hatta yüzde 90'a çıkanlar bile olduğunu ifade eden Erdoğan, çünkü sezaryenden iyi para kazanıldığını söyledi.

Erdoğan, ''Bunu hangi anda yapıyor? Artık doğumun en kritik anında.. Ya şöyle, ya böyle. Orada kadıncağız ne yapsın, yanındaki ailesi ne yapsın? Teslim oluyor ve ben buna da karşıyım. Bakın istisnaları konuşmuyorum, istisnalar ayrı bir olay ama bu özel hastanelerde yüzde 90, ortalamada Türkiye'de yüzde 50 olursa bu konuda düşünmemiz lazım. Sezaryen olayı, aynı zamanda bu milletin nüfusunu dengeleme, engelleme operasyonundan başka bir şey değildir. Bunu da böyle söylüyorum. Niye iki çocuktan fazla olmasın? Sezaryenle olursa ikiden fazla olmaz. Bazı terbiyeden muaf tipler, 'Başbakan bu işlerle niye uğraşıyor?' diyor. Bu ülkede her meselenin sorumlusuyum ben, başbakan olarak... Bu konuda da özellikle duyarlı olan kesimleri daha hassas davranmaya davet ediyorum'' şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

erdal erdal

kurtaj yasası die bir sacmalik olur mu ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır4
cevapla 06.06.2012 15:48
noname noname

kacak kurtajlar artacak milletin asil can sagligi ile ozaman oynanacak..

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır3
cevapla 31.05.2012 10:24
erkeklere konsumak kolay erkeklere konsumak kolay

kurtaja karsı olanlara sesleniyorum.. ozellikle de erkeklere. size konusmak kolay tabi. bu ulkede tecavuze ugrayan hamıle kalan cocuklara ne diyeceksiniz. parası olmayan kocası sonradan çekip giden kadınlar için ne diyeceksiniz. Allah verir diyip geçicekmisiniz. Aklınızı başınıza alın artıkk...

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır2
cevapla 30.05.2012 10:34
ebulfez ebulfez

başbakan çok yorgun, dinlenmesi gerekiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır3
cevapla 30.05.2012 08:33
can can

abd de peynir ekmek gibi kurtas yapiliyor sayin basbakanimmm

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 30.05.2012 01:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.