X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bu dilleri biliyorsanız MİT sizi arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Bu dilleri biliyorsanız MİT sizi arıyor

  • AA
  • Giriş Tarihi: 24.7.2012 11:29 Güncelleme Tarihi: 24.7.2012 11:52

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), sınavla Arapça, Farsça, Ermenice, İbranice ve Soranice bilen personel alacak.

Alınan bilgiye göre, adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az lise ve dengi okulu bitirmesi, yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar için ise YÖK veya Milli Eğitim Bakanlığı'nca verilmiş denklik belgesine sahip olması gerekiyor.

1 Ocak 1977 veya sonrası doğumluların başvurabileceği sınav için erkek adayların askerliklerini tamamlamış, üç ay içinde terhis olabilecek durumda veya en erken Temmuz 2013 tarihine kadar erteletmiş olması isteniyor.

''Sağlık durumu bakımından, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde, her türlü iklim şartında görev yapmaya uygun olmak'' özelliği de adaylarda aranan şartlar arasında yer alırken, adayların MİT Müsteşarlığı memuru olmaya engel bir halinin bulunmaması ve Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde öngörülen genel şartlara sahip olması gerekiyor. Adayların MİT Müsteşarlığı'nın daha önce açtığı giriş sınavlarının mülakat aşamasında başarısız olmamaları da aranan şartlar arasında bulunuyor.

Başvurular için adayların sınav katılım ücretini 25 Temmuz-03 Eylül tarihlerinde Ziraat Bankası şubelerinden MİT Sınav İşlemleri için açılan kurumsal tahsilat sistemi üzerinden yatırması gerekiyor. Ardından yarın www.mit.gov.tr adresinden yayımlanacak online başvuru formunu doldurmaları isteniyor. Başvuruların 3 Eylül'de sona ereceği ve posta yoluyla yapılan başvuruların ise geçersiz sayılacağı bildirildi.

Yazılı ve sözlü dil sınavlarıyla mülakat yapılacak

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından geçerli şartları sağlayanlar yazılı yabancı dil sınavı, sözlü yabancı dil sınavı ve mülakata alınacak. Her aşama eleme usulüyle yapılacak. Bu arada 2008 yılı ve sonrasındaki KPDS'den Arapça, Farsça ve Ermenice dillerinde 70 veya üzeri puan alan adaylar yazılı yabancı dil sınavından muaf tutulacak.

Ankara'da yapılacak sınavlar öncesi sınav yeri ve tarihleri www.mit.gov.tr adresinden 10 Eylül 2012'den itibaren duyurulacak. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmayacak. Başvuru şartlarını taşımayan, sınav katılım ücretini yatırmayan, başvurularını belirtilen esaslar dahilinde online başvuru formunu kullanarak www.mit.gov.tr adresi üzerinden yapmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav katılım ücretini yatıran, sınav katılım ücretini yatırıp sınava katılmayan veya sınavda başarısız olan adayların yatırdıkları sınav katılım ücreti ise iade edilmeyecek.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların atamaları ise iptal edilecek.

kalan karakter 1000

... ...

beni alin Turkce, kurtce, danimarkaca, ingilizce ve almancam var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.08.2015 01:10
matchless matchless

iyi derecede kürtçe ve biraz ingilizce biliyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 23.02.2014 16:39
muhammed muhammed

Hangi bankaya para yatırlam yazım ve yatınacağım hesap numarası

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 28.08.2013 15:35
Seyfettin Seyfettin

Arapça soranca 100/100 biliyorum 10 sene Irak'ta çalışmaktayım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.06.2013 13:18
ÖZLEM ÖZLEM

AZERİ BİLENLERİDE LÜTFEN BAŞVURULARINI KABUL EDİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 13.09.2013 10:51
MUSTAFA MUSTAFA

BU VATAN İÇİN ANAM BABAM BİLE YANLIŞ YAPSA CEZASINI ÇEKMELİ CENNET VATAN TÜRKİYE

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 17.04.2013 12:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.