X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 65 yaş üstüne ücretsiz seyahat müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

65 yaş üstüne ücretsiz seyahat müjdesi

  • İHA
  • Giriş Tarihi: 29.1.2013 14:37 Güncelleme Tarihi: 29.1.2013 17:05

Bakan Şahin, yaşlılar, engelliler, şehit ve gazi yakınlarının ücretsiz seyahat hakkına yönelik çalışmanın tamamlandığını, farklılıkları giderecek standart getirmeyi amaçlayan düzenlemeyi Bakanlar Kurulu'na sunacaklarını bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde Evde Sağlık Hizmetleri (EVSAD) tarafından düzenlenen "Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sempozyumu"na katıldı.

Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, yaşlı, engelli, şehit yakınları ve gazilerin ücretsiz ulaşımına ilişkin çalışmanın ayrıntılarının sorulmasına ilişkin çalışmaların detaylarının sorulması üzerine, "Özellikle şehirden şehire değişen ücretsiz seyehat hakkıyla ilgili Sayın Başbakanımızın talimatıyla bir çalışma yaptık. Engellilerimiz şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili durumu, 65 yaş üstü durumuyla ilgili çalışmamızı tamamladık, önümüzdeki Bakanlar Kurulu'nda paylaşacağız, ondan sonra halkımızla paylaşacağız. Farklılıkları gidererek standart getirecek şekilde bir yeniden düzenleme yapıyoruz" cevabını verdi.

Bir gazetecinin "Tamamiyle ücretsiz mi olacak?" şeklindeki sorusuna ilişkin Şahin, "Bu çalışmalar Bakanlar Kurulu'nda görüşüldükten sonra paylaşmamız daha doğru olur. Şehirden şehire olan farklılıkları gidereceğiz. Herkese kendi içinde bir standart getireceğiz. Özellikle 65 yaş üstü için, bugün Ankara'da farklı, İstanbul'da farklı, Anadolu'da farklı yapılan uygulamaların hepsini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yeniden yapılandırıyoruz" dedi.

DOĞUM İZİNLERİNİN 6 AYA ÇIKARILMASI

2 ay olan doğum izinlerinin 6 aya çıkarılmasının söz konusu olup olmadığına ilişkin soru üzerine ise Şahin, "Özellikle biz bakanlık olarak, kadının istihdamdaki yerini almasını hem de annelik vasfının güçlü bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Bunun için de yle ilgili süreci yönetirken kreş, çocuk bakımevi gibi sistemleri güçlendirecek şekilde, yani hem aileyi koruyacak, kollayacak hem de kadını istihdamda sosyal hayatın içinde tutacak şekilde sosyal destek projelerimizi çalışıyoruz. 6 ayın şöyle bir tehlikesi var; fazla verdiğimiz zaman veya farklı birimlere yüklediğimiz zaman kadının istihdamda yeniden azalmasına neden olabilirsiniz. O yüzden dengeler üzerinde çalışarak götürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

semra kosova semra kosova

65 yaş üstü kart almak için mayıs ayını beklememiz gerekiyomuş bundan haberimiz vatandaşlar olarak haberimiz yok İETT şöförü bize kimlikle olmaz diye madur kaldık lütfen halkı bilgilendirin .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.04.2014 18:17
fatma güler fatma güler

65yas ustu 5 haziran itibariyle bedava mi gidecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.06.2013 13:00
BİGBABA BİGBABA

Göle su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlarmış diye bir söz vardır...

Siz KARAR verinceye kadar....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.03.2013 21:27
mehmet özkan mehmet özkan

sayın bakanım annem geçen gün vekalet için notere gitti akli melekesi yerinde raporu istendi eyüp araştırma hastanesinden belge için 35 tl tahsil edildi bunada bir elatın

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır1
cevapla 29.01.2013 15:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.