X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hâkim bebeği es geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hâkim bebeği es geçti

  • Giriş Tarihi: 29.3.2013

Murat Serbest, hamile sevgilisi Meltem'le bir kavgasında tetiği çekti. Meltem kurtuldu, bebeği öldü. Cinayete teşebbüsten açılan davadan 12 yıl hapis kararı çıktı. Ancak bebeğin ölümü cezasız kaldı

İstanbul Esenler'de, 22 haftalık hamile sevgilisi Meltem Yıldız'ı tabancayla ağır yaralayan ve karnındaki bebeğin ise ölümüne neden olan 25 yaşındaki Murat Serbest'in yargılandığı dava sonuçlandı. İddianameye göre eşiyle boşanma davası süren Yıldız, çalıştığı tekstil atölyesinde tanıştığı Serbest'ten hamile kaldı. Serbest'in ailesi durumu öğrenince, bebeği aldırmaları için baskı yaptı.

KAÇMAYI REDDETTİ
25 Ocak 2012'de Meltem Yıldız, birlikte kaçmak isteyen Serbest'e ailelerinden rıza almaları gerektiğini söyledi. Bu yüzden tartışma çıkınca Serbest, Yıldız'a tabancayla 4 el ateş etti. Karnındaki bebek ölen Yıldız, kurtuldu. Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, ifadesinde suçlamaları reddeden ve "O'nu ben vurmadım" diyen Serbest'e, kasten öldürmeye teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. İYİ

HAL İNDİRİMİ YAPILDI

Mahkeme bebeğin ölümüne ise ceza vermedi. Serbest'in cezası suçun teşebbüs aşamasında kalması ve iyi hal nedeniyle 12 yıl 6 aya indirildi.

ODASINA GİRERKEN YAKALANDI
Olay sonrası kaçan Murat Serbest (yanda), 1 Şubat'ta sevgilisi Meltem Yıldız'ın tedavi gördüğü hastanedeki odasına girerken yakalandı.