Alman müsteşardan patriot incelemesi

Giriş Tarihi: 2.4.2013 13:59 Güncelleme Tarihi: 2.4.2013 14:00

Almanya Savunma Bakanı Müsteşarı ve Milletvekili Thomas Kossendey, Kahramanmaraş'a gelerek Patrıot Savunma Sistemleri'nin konuşlandırıldığı Gazi Kışlası'nda incelemelerde bulundu.

NATO bünyesinde görev yapan Alman Birliği komutanı Albay Marcus Ellerman ve beraberindeki heyetle birlikte kışlaya gelen Müsteşar Kossendey burada Garnizon Komutanı Albay Kağan Kazaz tarafından karşılandı. 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı binasında kısa bir süre kalan Kossendey daha sonra Alman askerlerin görev yaptığı harekat merkezine geldi.

Burada askerlerini selamlayan Kossendey ardından patriotlarla ilgili brifing aldı. Kossendey'in ziyaret kapsamında, öğleyin askerleriyle birlikte yemek yiyeceği ve patriotları yakından inceleyeceği öğrenildi. Kossendey, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe'ye yapacağı ziyaretin ardından kentten ayrılacak.

Öte yandan, Alman askerlerinin görev yaptığı harekat merkezi önünde Türk, Alman ve NATO bayraklarının dalgalandığı gözlendi. Bu arada bir süre önce Alman medyasında yer alan ve gerginliğe neden 'temiz tuvalet' krizinin de aşıldığı öne sürüldü. Artık Alman askerlerinin de kendi sorumluluk bölgeleri içerisinde mıntıka temizliği yapmaya başladığı bilgisine ulaşıldı.

Bilindiği gibi, konuya ilişkin haberlerin Alman medyasında yer almasının ardından Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Alman askerlerin de mıntıka temizliği yapması gerektiği yönünde tavsiyede bulunmuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman müsteşardan patriot incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz