X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akil İnsanlar listesi açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

açıklandı

  • Giriş Tarihi: 3.4.2013 14:27 Güncelleme Tarihi: 3.4.2013 14:54

nde oluşturulması öngörülen 63 kişilik nde yer alacak isimler, bölgesel olarak belirlendi.

ne ilişkin birikimi bulunan ve toplumun çeşitli kesimlerinin itibarını kazanmış yazar, sanatçı, akademisyen ve STK temsilcilerinden oluşan nin, dokuzar kişilik gruplar halinde 7 bölgede faaliyet göstermesi planlanıyor.

Bölgelere göre oluşturulan her grubun başkan, başkan vekili ve sekreteri olacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akil insanlar heyetiyle yarın saat 18.00'de Dolmabahçe Başbakanlık ofisinde bir araya gelecek.

Başbakan Erdoğan, dün grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Hem biz bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarelerde bulunacağız, hem de onlar bölgelerimizde bir kısım etkinlikler gerçekleştirerek halkımızla, kanaat önderleriyle buluşacaklar" demişti.

AKİL İNSANLAR HEYETİ

Akdeniz Bölgesi:
Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu
Başkan Vekili: Lale Mansur
Sekreter: Tarık Çelenk
Üyeler: Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan, Hüseyin Yayman.

Doğu Anadolu Bölgesi:
Başkan: Can Paker
Başkan Vekili: Sibel Eraslan
Sekreter: Ayhan Ogan
Üyeler: Mahmut Arslan (HAK-İŞ), Abdurrahman Dilipak, İzzettin Doğan, Abdurrahman Kurt, Zübeyde Teker, Mehmet Uçum.

Ege Bölgesi:
Başkan: Tarhan Erdem
Başkan Vekili: Avni Özgürel
Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ
Üyeler: Vedat Ahsen Coşar (TBB) Erol Ekici (DİSK), Hilal Kaplan, Fuat Keyman, Fehmi Koru, Baskın Oran.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi:
Başkan: Yılmaz Ensaroğlu
Başkan Vekili: Kezban Hatemi
Sekreter: Mehmet Emin Ekmen
Üyeler: Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen (KESK), Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum-Der).

İç Anadolu Bölgesi:
Başkan: Ahmet Taşgetiren
Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu
Sekreter: Cemal Uşşak
Üyeler: Vahap Coşkun, Doğu Ergil, Erol Göka, Mustafa Kumlu (Türk-İş), Fadime Özkan, Celalettin Taş.

Marmara Bölgesi:
Başkan: Deniz Ülke Arıboğan
Başkan Vekili: Mithat Sancar
Sekreter: Levent Korkut
Üyeler: Mustafa Armağan, Ali Bayramoğlu, Ahmet Gündoğdu, Hayrettin Karaman, Hülya Koçyiğit, Yücel Sayman.

Karadeniz Bölgesi:
Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez
Başkan Vekili: Vedat Bilgin
Sekreter: Fatma Benli
Üyeler: Şemsi Bayraktar (TZOB), Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Orhan Gencebay, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken (TESK).