İsrail'in tazminat heyeti geliyor

Giriş Tarihi: 4.4.2013 20:25

Tazminat konusunu görüşmek üzere Türkiye'ye gelecek heyette Netanyahu'nun danışmanları Amidror ve Ciechanover yer alacak...

İsrail'in Türkiye'den özür dilemesi

İsrail'in Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden 9 Türk vatandaşının ailelerine ödeyeceği tazminat konusunu görüşmek üzere görevlendirilen İsrailli heyette, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun danışmanları Yaakov Amidror ve Joseph Ciechanover'in bulunacağı öğrenildi.

İsrailli üst düzey diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Netanyahu'nun onayı doğrultusunda 11 Nisan'da tazminat görüşmelerini başlatmak üzere Ankara'ya gelecek heyette, Amidror ve Ciechanover yer alacak. İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni'nin ise görüşmelere katılması öngörülmüyor.

Temaslar başlamadan önce, görüşmelerin içeriğine ilişkin yorumda bulunmanın ''uygun ve adil'' olmayacağını dile getiren kaynaklar, iki ülke heyetlerinin, Erdoğan ve Netanyahu tarafından yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde, üzerinde anlaşma sağlanması gereken hususları ele alacaklarını belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'in tazminat heyeti geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz