X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ergin'den '4. Yargı Paketi' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Ergin'den '4. Yargı Paketi' açıklaması

  • İHA
  • Giriş Tarihi: 30.4.2013 14:14 Güncelleme Tarihi: 30.4.2013 14:20

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, '4. Yargı Paketi'yle birlikte tahliye olacaklara' ilişkin, "Pek fazla olduğunu düşünmüyoruz. Şu an için bilinen Tahir Canan var. Bizim tespitlerimize göre fazla bir isim yok" dedi.

Rixos Otel'de düzenlenen 'Ceza İnfaz Kurumlarında İnfaz Hizmetlerinin İyileştirilmesi' konulu toplantıya katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Ergin, 'Susurluk Davası'ndan hapis cezası alan Mehmet Ağar'ın tahliye olmasına ilişkin, "Mehmet Ağar, 60 yaşın üzerinde olduğu için herhangi bir çalışma tedbiri öngörülmedi. Haftada iki imza vermesi öngörüldü ilk 3 ay için. İkinci 3 ayda bu haftada bire düşecek. Denetimli Serbestlik Şube Müdürlerimizin takibi sonucunda tedbirler değişebilir. Farklı tedbirler öngörülebilir ama şu an için durum bu" dedi.

'Uzun tutukluluk süreleri ile ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'nin Adalet Bakanlığı'ndan görüş istemesinin' hatırlatılması üzerine Ergin, "Birkaçıyla ilgili görüşümüzü gönderdik ama Adalet Bakanlığı görüşünü sunarken süreç Anayasa Mahkemesi'yle bireysel başvuru yoluyla yapılmış müracaatlara ilişkin olduğundan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin konuya ilişkin genel kriterlerini derledik. Daha önceki emsal olabilecek dosyalardaki AİHM'nin görüşünü içeren emsal kararlarını cevap mahiyetindeki görüşümüzde ifade ettik. Bunları bildirdik onun dışında takdir Anayasa Mahkemesi'ne hakimdir. Bu görüş zorunlu bir görüş değil, mahkeme talep ettiği için verilmiş bir görüş. Biz de AİHM'nin bu konuda geçmişten bu yana uygulama birliğini oluşturan içtihatlarını baz alarak bir görüş sunduk. Balbay ve Haberal ile ilgili görüş yok" diye konuştu.

'Bir gazetecinin, "Yüksek güvenlikli Silivri Cezaevi'ne iki cep telefonun sokulduğu ortaya çıktı, neler söyleyeceksiniz" sorusuna Ergin, "Cezaevlerinde alınan tüm tedbirlere rağmen zaman zaman bu önlemleri ihlal eden uygulamalar olabilmekte. Kuralları ihlal edenler bu kuralların ihlalinden kaynaklanan sonuçlara katlanırlar. Bu hayatın her alanında böyle. Bu konuyla ilgili olarak da gereken soruşturma yapılmış, tedbirler alınmış. Soruşturma sonucuna göre de gereken işlemler yapılmaya devam edecek" cevabını verdi.

Başka bir gazetecinin, '4. Yargı Paketi'yle birlikte kaç kişinin tahliye olacağını' sorması üzerine Ergin, "Pek fazla olduğunu düşünmüyoruz. Şu an için bilinen Tahir Canan var. Bizim tespitlerimize göre fazlaca bir isim görülmüyor" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

bana 2 sene 6 ay ceza geldi 23 11 2005 olaydan nekadar yatarım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.06.2013 14:35
seda seda

af yokmu yani bizi hayal kırıklığına uğratıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.05.2013 23:45
atilla cicek atilla cicek

ameh mete var memete yasa yok oylede bi dunyayok


Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.05.2013 13:16
solmaz tofur solmaz tofur

ben af çıkmasını ve suçsuzyere yatanlar dışarı cıkmasın istiyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 19.05.2013 18:50
betül gülsu betül gülsu

ne olur aşkımı çıkarın hapisten onu çook özledim :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 17.05.2013 12:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.