'Darbeyi meşru gören kendi ayağına sıkar'

Giriş Tarihi: 9.8.2013

Davutoğlu, muhalefet liderlerinin Ergenekon davasına ilişkin yorumlarını, "Kendi ayağına sıkmak gibi bir şey" diye eleştirdi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Van Valiliği'ne atanan Aydın Nezih Doğan'a veda yemeği ve Ramazan Bayramı dolayısıyla gittiği Konya'da, Kon TV'de katıldığı programda gündeme dair soruları yanıtladı. Ergenekon davasındaki kararlara ilişkin muhalefet liderlerinden gelen değerlendirmeleri eleştiren Davutoğlu "Bir siyasinin herhangi bir şekilde askeri bir müdahaleyi, bir darbeyi, darbe teşebbüsünü masum göstermesi, kendi ayağına kurşun sıkmak gibi bir şeydir" dedi.

MISIR'DA YAŞANANLAR

Mısır'daki gelişmelerle ilgili ise son günlerde bazı arabuluculuk girişimleri olduğunu, buna rağmen istenilen neticelerin alınamadığının altını çizen Davutoğlu, "Çünkü öyle bir şey talep ediliyor ki, 'bu kitleler gösterilerine son versinler.' Karşılığında ne olacak. 'İşte var olan yol haritası içinde siyasi sürecin parçası olsunlar.' İyi de daha önce siyasi sürecin parçası olmuşlar. 'Daha önce bu siyasi sürecin parçası olduk, oy verdik, kıymeti oldu mu' diye soracak haklı olarak kitleler" şeklinde konuştu.


ARKADAŞINA GÖNDER
'Darbeyi meşru gören kendi ayağına sıkar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz