Boş kontenjan için beş tercih hakkı

Giriş Tarihi: 8.9.2013

MEB sınavla öğrenci alan okulların boş kalan kontenjanları için ek yerleştirme yapacak. Boş kontenjanlar yarın 10.00'da açıklanacak. Öğrenciler en fazla 5 tercih yapabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi ile öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında boş kalan kontenjanlar için öğrencilere ek tercih hakkı tanıdı. Kontenjalar yarın açıklanacak. Buna göre, 2013'te SBS'ye katılan ve OYP'si 201 ve üzeri olan, tercih döneminde okul tercihi yapmayan veya yapamayan, tercih yaptığı halde hiçbir okula yerleşemeyen, herhangi bir tercihine yerleştiği halde okul mülakatında elenen, asıl veya yedek kayıt döneminde herhangi bir tercihine kayıt hakkı kazanarak kaydını yaptıran tüm öğrencilere 'https://e-okul.meb.gov.tr' adresinde yayımlanan okullara en fazla 5 tercih olmak üzere yeni tercih hakkı tanındı. Tercih başvurusunda bulunan tüm öğrencilerin, puan üstünlüğü ve tercih başvuruları dikkate alınarak yerleştirme işlemi yapılacak. 16 Eylül pazartesi günü mesai saati bitimi itibarıyla asıl ve yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler, e-okul sistemi üzerinden ilan edilecek. Okullarda boş kontenjan kalması halinde eğitim öğretim sürecini aksatmayacak biçimde yedek listeler üzerinden yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecek.

18 EYLÜL 'DE KAYIT
Ek yerleştirme sonucu tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler 17 ve 18 Eylül 17.00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Bu tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybedecek. Asıl kayıt dönemi sona erdikten sonra 18 Eylül Çarşamba günü saat 21.00'de yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden duyurulacak. 18 Eylül saat 21.00 itibarıyla yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 20 Eylül, 17.00'ye kadar devam edecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Boş kontenjan için beş tercih hakkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz