Bakanlar Kurulu toplandı

Giriş Tarihi: 4.11.2013 12:54 Güncelleme Tarihi: 4.11.2013 12:55

Bakanlar Kurulu Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında başladı. Toplantıda, iç ve dış gelişmelerin yanı sıra Demokratikleşme Paketi kapsamında TBMM'ye sevk edilecek yasalar ve çözüm sürecinde gelinen son nokta masaya yatırılacak.

Bakanlar Kurulu Toplantısı, Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında saat 12.40'da başladı. Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleştirilen toplantıda, iş ve dış gelişmeler ele alınacak. Çözüm sürecinde gelinen son noktanın da değerlendirileceği toplantıda, Demokratikleşme Paketi kapsamında TBMM'ye sevk edilecek yasalar da ele alınacak. Suriye'deki iç savaşın Türkiye'ye yansımalarının da değerlendirileceği toplantıda, iç savaş kapsamında Türkiye'ye sığınan sığınmacıların da durumu masaya yatırılacak.

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın bir diğer önemli maddesi ise Mısır olacak. Askeri darbe ile görevine son verilen Mursi'nin yargılanma sürecine başlanacak olmasını Türkiye yakından takip edecek.

Toplantının sona ermesinin ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın akşam saatlerinde basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz