Ata, sevdiği şarkılarla anıldı

Giriş Tarihi: 11.11.2013 11:32

Ankara'da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıldönümünde, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde, Atatürk'ün 75. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen "Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar" etkinliğinde Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ta, orkestraya çaldığı cura ve mandolinle eşlik etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi birçok özel günde konserler vererek, vatandaşların büyük beğenisini kazanmış olan, Bin Çocuk Korosu'nun deneyimli eğitmenlerinin verdiği konser sırasında, Atatürk'ün sevdiği "Fikrimin İnce Gülü", "Bülbülüm Altın Kafeste", "Şu Dalmandan Geçtin mi?", "Pencere Açıldı Bilal Oğlan", "Vardar Ovası" gibi parçalar seslendirildi. "Vardar Ovası" parçası seyircilerden gelen yoğun istek üzerine iki kez çalındı.

Orkestraya, çaldığı cura ve mandolinle eşlik eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, izleyenlerden tam not aldı ve seyirciler tarafından "En Büyük Başkan Bizim Başkan" sloganıyla desteklendi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ata, sevdiği şarkılarla anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz