X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şok belge ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şok belge ortaya çıktı

  • Giriş Tarihi: 26.3.2014 10:16 Güncelleme Tarihi: 26.3.2014 10:18

Başbakan Erdoğan hakkındaki iftiralarıyla paralel medyanın dilinden düşürmediği Ali Fuat Yılmazer'le ilgili Fidel Okan şoke eden bir belge gösterdi...

Cemaat medyasının iki haftadır Ali Fuat Yılmazer'in Başbakan hakkındaki iftiraları dikkat çekiyordu. Ergenekon kapsamında yapılan bazı tutuklamaların Başbakan Erdoğan'ın emriyle yapıldığını iddia eden Yılmazer'le ilgili Fidel Okan'dan şoke eden açıklamalar geldi.

A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programında konuşan Okan, Yılmazer'le ilgili bilinmeyen bir takım şeyleri açıkladı ve açıklamalarına delil olarak belge gösterdi.

Yılmazer'in, Hanefi Avcı'yı ve başka bazı şahısları sahte isimle dinlediğini belirten Fidel Okan şöyle konuştu:

Ali Fuat Yılmazer'in açıklamalarını ben izledim. Açıklamanın bir şekilde ciddiye alınabilir bir tarafı olsa, şöyle bir bakarsınız, acaba neresi ciddi diye. Tamamen Başbakan'a iftira mahiyetinde gerçek dışı, ve yalanlarla dolu sözler.#Sayfa#

YILMAZER BİR ŞUBEDE BİRKAÇ AYDAN FAZLA ÇALIŞAMIYORDU

Bu şahıs, komiserlik döneminde istihbarat şubeye gittiğine, bir şubede birkaç aydan fazla çalışamıyor, şube müdürleri "alın bu adamı başımızdan" diye bunu bir şekilde yanlarında istemiyorlar. En sonunda istihbarattan atılmasına karar veriliyor.

ARAÇ ÇIKIŞ KONTROLÜ'NÜN BAŞINA GEÇİRDİLER

Sonra bir içişleri bakanı (ismini vermiyorum, çünkü iyi niyetle yapıyor) "ya bu adamı da aranıza alın" diye ricacı oluyor. Onu İKK'da Araç Çıkış Kontrolü'nün başına getiriyorlar. Sonrasında şark hizmetine gidiyor vesaire...

Biz bu şahsı çok iyi tanıyoruz. Neler yaptığını da biliyoruz. Onunla ilgili belgeleri de ortaya koyacağım.#Sayfa#

CELALEDDİN CERRAH ONUN GELİŞİNİ NEDEN ENGELLEYEMEDİ?

Hanefi Avcı'nın kitabında Ali Fuat Yılmazer'le ilgili bir pasaj olduğunu hatırlatan Fidel Okan, Avcı'nın Yılmazerle ilgili "bu göreve layık olmadığı halde göreve geldi, sosyal ve psikolojik olarak sorunlu bir şahıs, Celaleddin Cerrah her nasılsa onun o göreve gelmesini engelleyemedi" gibi ifadeler kullandığını anlattı.

Ali Fuat Yılmazer'in, kitaptaki o ifadeler üzerine Hanefi Avcı'ya dava açtığını, ancak bu davayı Hanefi Avcı'nın kazandığını belirten Okan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Şimdi, bu arkadaşla ilgili çok enteresan şeyler söyleyeceğim.#Sayfa#

HANEFİ AVCI'YI SAHTE İSİMLE DİNLEDİ

Devrimci Karargah soruşturması Ali Fuat Yılmazer imzasıyla yürütüldü. Ve bu soruşturmada Hanefi Avcı'nın telefonunun İbrahim Sağlam adıyla, Necdet Kılıç'ın telefonunun Necip Kalan adıyla dinlendiği ortaya çıktı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından(CMK 250 yetkili) 07.11.2009 tarihinde 2009/1860 teknik takip no'lu iletişim aracının 3 ay süreyle iki kez dinlenmesi ve kayda alınması, tespit edilmesi ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine IMEI numarasıyla karar veriliyor.

Fakat o kararda verilen IMEI numarası Hanefi Avcı'ya ait olan bir IMEI numarası değil.

2009'DAKİ SORUŞTURMADA ŞİKE GEÇİYOR

Fidel Okan ayrıca, elindeki gizli belgeye dayanarak, 2009 yılındaki soruşturmada Yılmazer'in şaşırtıcı şekilde şikeyle ilgili konuların da evraklarda zikredildiğini belirtti.

Söz konusu dinleme kararı 2009'da alınırken, henüz ortada şike olayları yoktu.#Sayfa#

CEMAAT MENSUPLARI 2005'TE HANEFİ AVCI'YA AZİZ YILDIRIM'I ŞİKAYET ETTİLER, İÇERİ ALMAK İSTEDİLER, AVCI ONLARI YANINDAN KOVDU

Fidel Okan, çarpıcı bir bilgi daha verdi, 2005 yılında, Cemaat mensubu bir takım kişilerin Hanefi Avcı KOM Daire Başkanı'yken, Avcı'ya gelerek Aziz Yıldırım'dan rahatsız olduklarını, içeri alınması gerektiğini söylediklerini, Avcı'nın ise onları kovduğunu söyledi.

İŞTE ALİ FUAT YILMAZER'İN YAPTIĞI USULSÜZLÜKLERLE İLGİLİ GİZLİ BELGELER: