Kışanak'ın konvoyunda gerginlik

Giriş Tarihi: 7.4.2014 11:36 Güncelleme Tarihi: 7.4.2014 11:37

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, yoğun güvenlik tedbirleri altında Ceylanpınar'a geldi. Kışanak ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Diyarbakır'ın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine geldi. İlçeye gelmeden önce Kışanak'ın konvoyu Kepez tepesi mevkiinde güvenlik güçleri tarafından durduruldu.

Güvenlik güçleri konvoyun tamamının Ceylanpınar ilçesine giremeyeceğini belirtti. Grupta bulunan Gültan Kışanak ve Mardin BDP Milletvekili Gülser Yıldırım konvoyun ilçe girişine sokulmamasının antidemokratik bir tavır olduğunu belirttiler. Kışanak ve güvenlik güçleri arasında gerçekleşen diyalog sonrasında sadece 10 araçlık konvoyun ilçeye girebilmeleri konusunda anlaşıldı. Kışanak'ın korumalarının konvoy dışında tutulmasına sinirlenen Kışanak ile güvenlik güçleri arasında kısa süreli gerginlik yaşanırken, konvoydaki araçlar güvenlik güçleri tarafından arandıktan sonra ilçeye girişlerine izin verildi.

Beraberinde bulunan heyetle birlikte BDP ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle sohbet eden Kışanak, daha sonra ilçeden ayrıldı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kışanak'ın konvoyunda gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz