THK o muhteşem helikopteri tanıttı

Giriş Tarihi: 30.4.2014 00:26 Güncelleme Tarihi: 30.4.2014 10:02

Türk Hava Kurumu (THK), gece görüş özelliklerine sahip ambulans helikopterlerini tanıttı.

Türk Hava Kurumu'na ait Türkkuşu Havaalanı'nda tanıtımı yapılan helikopterler, sivil havacılık ve sağlık alanında hizmet verecek. Helikopterlerin tanıtım töreninde açıklama yapan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, 5 helikopter ile başladıkları hizmeti şimdi 17 helikopterle sürdürdüklerini ifade etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Helikopterlere yeni kabiliyetler kazandırdıklarını belirten Yıldırım, "Helikopterlerimizin 8 tanesi geceleri ambulans ve arama kurtarma hizmeti yapabilecek. Pilot arkadaşlarımız gece görüş gözlükleri ve kasklarıyla birlikte gece uçuş yapabilecek kabiliyete sahip olacaklar. Bu helikopterlerle hem ambulans hem de arama kurtarma hizmeti verebileceğiz. Bunu, ülkemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Helikopterlerin ilk etapta insan yoğunluğunun fazla olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi şehirlerde kullanılacağını kaydeden Yıldırım, "İnsanlar, yaşamlarını sadece gündüz değil gece de devam ettiriyor. Ambulanslarımız, kaza, doğum ve acil hasta vakalarında Türkiye'nin çeşitli yerlerinde görev yapacak. Bu kabiliyet çok az ülkede kullanılıyor" dedi.

Gece görüş özelliğine sahip helikopter, Yıldırım'ın açıklamalarının ardından kısa bir tanıtım uçuşu gerçekleştirdi.ARKADAŞINA GÖNDER
THK o muhteşem helikopteri tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz