Bakan adına e-posta gönderen yargılanacak

Giriş Tarihi: 3.5.2014 11:21

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı adına aldığı sahte e-posta adresiyle ÖSYM Başkanı Ali Demir'den, bir yakınının üniversiteye yerleştirilmesini talep eden kişi hakkında dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı Şaban Yavuz'un hazırladığı iddianamede, Ü.Y'nin 6 Ocak 2010'da Hayati Yazıcı'nın adını kullanarak ÖSYM Başkanı Ali Demir'e e-posta gönderdiği belirtildi.

e-Postanın içeriğine de yer verilen iddianamede, zanlının bu yolla "nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs" ettiği vurgulandı.

Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonucunda Ü.Y'nin bu fiilden dolayı e-posta içeriğinden maddi bir menfaat sağlanmadığı, ÖSYM sınav sistemi göz önüne alındığında da bunun mümkün olmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtilen iddianamede, bu karara itiraz edildiği hatırlatıldı.

Bunun üzerine Sincan 3. Ağır Ceza Mahkemesinin "dolandırıcılık suçundan dava açılması için yeterli delil bulunduğu" gerekçesiyle kararı kaldırıldığı belirtilerek, dava açıldığı kaydedildi.

Davanın görülmesine Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan adına e-posta gönderen yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz