X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tirajıkomik Muharrem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tirajıkomik Muharrem

  • Giriş Tarihi: 7.7.2014 09:17 Güncelleme Tarihi: 7.7.2014 15:03

CHP'li Muharrem İnce, Ramazan günü Bodrum'da demlenirken yakalanınca çok kızdı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Ramazan ayının ilk günlerinde kimsenin olmadığı bomboş plajda Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte bira içerken Takvim objektifine yakalanmıştı. İnce, Takvim'e yakalanmasının ardından sorularımıza yanıt vermek yerine ortadan kaybolmuş ve telefonlarımıza da çıkmamıştı. Muharrem İnce geçtiğimiz gün Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel'in kendisine gönderdiği SMS mesajının ardından "Bu soruların cevabını cumhuriyet savcısının karşısında avukatımdan alırsınız" diyerek kendince ince ince tehdit etmişti.

MEVLÜT YÜKSEL / TAKVİM
#Sayfa#

YALOVA'DA HİÇ TAKVİM YOK
Takvim ısrarlı bir şekilde CHP'li vekilden soruların yanıtını ararken dün Yalova'dan gelen bir haber, Muharrem İnce'nin korkusunun ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Emekli bir okurumuzun ihbarı ile araştırmalarını derinleştiren Takvim, basın özgürlüğünü hiçe sayarak yalanlayamadığı haberlere dava açan Muharrem İnce'nin Yalova'da Takvim gazetesini toplattığını ortaya çıkardı.
#Sayfa#

ÖZGÜRLÜĞE DARBE
Yalova'da seçimlerde halka çeşitli manevi duygularla yaklaşan ve Ramazan ayı başında Twitter hesabından Ramazan dilekleri yazan Muharrem İnce, Ramazan günü plajda bira yudumladığı fotoğrafların görünmesini istemiyordu. Takvim Gazetesi'nin Yalova'da satılmasına özellikle tahammül edemiyordu. Bu nedenle Muharrem İnce'nin sabah erkenden tüm bayilerde bulunan Takvim Gazetesi'ni toplattığı ortaya çıktı.
#Sayfa#

"BOŞUNA ARAMA BULAMAZSIN"
Adının yazılmasını istemeyen emekli bir Takvim okuru bu durumu Haber Müdürümüz Mevlüt Yüksel'e şöyle anlattı: "Ben yıllardan beri Takvim Gazetesi okuyorum. Hep aynı marketten alıyordum. Oraya 25-30 adet TAKVİM geliyordu. Ancak 4 günden beri orada gazete hiç yoktu. Her sorduğumda kasadaki bayan bittiğini söylüyordu. Ancak bugün (dün) başka bir semte namaza gittim. Namaz çıkışı bir bakkala girdim ve yine Takvim sordum. Bakkal bana "Amca boşuna Takvim gazetesi arama. Gazeteleri sabah erkenden Muharrem İnce'nin adamları gelerek toplu olarak satın alıyorlar" dedi. İşte o zaman neden Takvim gazetesini 4 günden beri Yalova'da bulamadığımı anladım."
#Sayfa#

İNCE, YALOVA'DA TAKVİM'İ TOPLATIYOR
Muharrem İnce, hemşehrileri olan Yalova halkının haber alma hakkını elinden aldı. İnce'ye gün geçtikçe büyüyen tepkiler üzerine, CHP'li vekilin bundan sonra nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.
#Sayfa#

Muharrem İnce'nin Yalova'da Takvim gazetesinin toplatması Twitter üzerinden gelen ihbarlarla da duyurulurken, sosyal medya kullanıcıları bu konu hakkında yorumlar yapmaktan geri durmadı. İşte o yorumlar...
- Sayın İnce günde 5 bin tane Takvim gazetesi alacak bütçeyi nereden buluyor acaba? Takvim'in en sadık okuru Muharrem İnce olmuş...
- Muharrem İnce, Takvim'i o kadar seviyor ki başka kimselerle paylaşamıyor bile... İşte basına destek. Adam tek başına 5 bin tiraj aldırıyor.
- Sene olmuş 2014 adam hala gazete toplatıyor.
- Bir de bunlar özgürlükten ve basın özgürlüğünden bahsediyorlar!
- Vekil İnce'yi ya güneş çarpmış ya da birayı fazla kaçırmış.
- İşte 21. yüzyılın Yalova Kaymakamı...
- CHP kafası değişmiyor işte. Yediği haltı hukuksuzca örtmeye çalışıyor adam.
#Sayfa#

İHBAR YAĞDI
Gazetemizi arayarak Yalova'da Takvim gazetesinin bulunamadığını söyleyen okuyucumuzun ardından yaptığımız araştırmada Yalova'da kime sorduysak bu ihbarı doğruladı. Her gün binlerce gazetenin gittiği şehirde hiçbir bakkal ve markette Takvim gazetesi bulunamazken okuyucularımız, Twitter üzerinden de Muharrem İnce'nin şehirde gazetemizi toplattığı ihbarlarında bulundu.