X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Efendisine tek laf etmiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Efendisine tek laf etmiyor'

  • Giriş Tarihi: 23.7.2014

Erdoğan, İsrail'in Gazze operasyonunu eleştirirken "Pensilvanya'daki zat çıkmış taziye yayımlıyor, ülkesini eleştiriyor. Efendisi İsrail'e tek laf söylemiyor. Yazıklar olsun" dedi

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Tayyip Erdoğan dün son kez TBMM Grubu'nda partililere seslendi, Gazze'ye yönelik sert tepkisini sürdürdü. Erdoğan şu mesajları verdi:

* AYAĞA KALKANLARI SELAMLIYORUM: Dünya, çocukların ölümünü sadece seyrediyor. Devletler, bu insanlık dışı, bu barbarca katliama seyirci kalırken, halklar sokaklara çıkıyor. Devletlerinin engellemesine rağmen tepkilerini mertçe, yiğitçe ortaya koyuyorlar. Buradan, Gazze için eylem yapan Londra'yı, Paris'i, Brüksel'i, Belgrad'ı, Kopenhag'ı Berlin'i tebrik ediyor, insanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum. İnşallah halkların, insanların bu hassasiyeti, bu yürekli duruşu devletlerini de dize getirecek, devletlerinin de insani, vicdani bir tutum sergilemesini sağlayacaktır.

* ZALİM DEVLET İÇİN NÖBET TUTTURAMAZLAR: İsrail zulmüne ses çıkarmayacak, Gazze için sesini yükseltmeyecek, dengeleri gözetecek, sessiz, tepkisiz bir cumhurbaşkanı ile Türkiye'yi susturmak, sindirmek istiyorlar. Türkiye'nin de İsrail için nöbet tutmasını istiyorlar. Türkiye'ye o eski günlerde olduğu gibi parmak sallayarak istikamet çizemezsiniz.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN O KONUŞMASI


* YENİ BAĞIMSIZ TÜRKİYE: Bu Türkiye, yeni Türkiye'dir, tam bağımsız Türkiye'dir. Ne içerideki işbirlikçilere ne dışarıdaki mütekebbirlere boyun eğecek bir Türkiye yok. Gezi'de bizi yok edebilirlerdi, 17, 25 Aralık'ta bizi hapsedebilirlerdi, sürekli suikast tehdidi altındaydık. Ama istiyorum ki biz olsak da olmasak da Türkiye'nin bağımsızlığına, istiklaline hiç kimse artık el uzatmasın.

#Sayfa#

* ECEVİT'İN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER: 2002'de merhum Bülent Ecevit, Cenin katliamına son derece haklı biçimde 'soykırım' dediğinde İsrail'den, Batı'dan çok içerideki dalkavuklar Ecevit'in üzerine yürümüştü. O malum medya, o malum satılmış kalemler, İsrail adına Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na hiza ve istikamet vermeye çalışmışlardı. İşte şu anda da bu yapılıyor. İsrail'den, Batı'dan çok içerideki medya, içerideki ihanet şebekeleri bizim üzerimize geliyor. Gazze katliamını örtmek, perdelemek için her gün alçakça iftiralar atılıyor.

* DÜRÜST OLUN: Neymiş? Türkiye İsrail'e jet yakıtı satıyormuş. Dürüst olun. Zaten çıkınınızda tek şey var, yalan, iftira, takiye. Enerji Bakanım kaç kez açıkladı, böyle bir şey söz konusu değil. Ama bunlar öyle ciddi anlamda yalanı meslek edinmişler ki düşünün buraya İsrail'in uçağı gelir ve havalimanından kendi yakıtını alır. Bu her ulus için, gittiği ülkelerde orada bakımını yaptırır, yakıtını alır ve ondan sonra yoluna devam eder. Eğer bunu İsrail'e jet yakıtı vermek olarak takdim ediyorsanız, buna söyleyecek bir şeyim yok. Her hafta bizim 40'ı aşkın uçağımızda Tel Aviv'e gidiyor ve onlar da oralardan yakıtını alıyor.

* KÜRECİK YANITI: Çıkmış Kılıçdaroğlu ne diyor? "Kürecik'teki radar İsrail'e bilgi veriyormuş." Vay gafil, bu ne cehalet. Omurgalı olun, omurgalı. Şerefli olun, şerefli. Ecdadınız gibi dik durun, dik durmayı öğrenin. Bunların hepsi NATO'nun. NATO üyesi olmamız hasebiyle talebimiz üzerine bizim savunmamızda kullanılmak üzere buralara getirilmiş olan radarlardır ve füzelerdir. Bunu bilmeyecek kadar cahil.

#Sayfa#

* HAYSİYETLİ OLUN: Siz de bir nebze olsun haysiyetli olun. Bu iftiraları İsrail medyası değil dalkavuk ve satılmış medya, dalkavuk ve satılmış kalemler gündeme taşıyor.

* EFENDİSİNE LAF SÖYLEYEMİYOR: Pensilvanya'daki zat çıkmış Gazze için taziye yayınlıyor. O taziyede kendi ülkesini eleştiriyor. Ama efendisi İsrail'e bir tek laf söylemiyor. Yazıklar olsun. Pensilvanya medyası İsrail aleyhine, efendileri aleyhine tek cümle yazamıyor. Sabah akşam hükümete iftira atıyorlar.

* SUSMAYACAĞIZ: Biz susarsak, biz susturulursak bilin ki kaybeden sadece Gazze değil, kaybeden Türkiye'nin bağımsızlığı olur. İşte onun için susmayacağız. İsrail'e nöbetçi hükümet, nöbetçe cumhurbaşkanı çıkarmak için yapılan tüm tuzaklara göğsümüzü siper edeceğiz. Çocuklar için haykırmaya, anneler için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. İnsanlık için, vicdan için, küresel barış ve adalet için vicdanlara seslenmeye devam edeceğiz.

* CAMERON'A ELEŞTİRİ: İngiltere Başbakanı kalkıyor 15 tane İsrailli için başsağlığı diliyor. Peki 600 tane Filistinli için ne yapıyorsun? Bu nasıl bir siyasettir, Bu nasıl bir yaklaşımdır? Bu arada Başbakan Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulması konusunu görüştü. Erdoğan, İsrail hükümetinin, İsrail-Filistin anlaşmazlığının askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini anlaması gerektiğini kaydetti.

#Sayfa#

'OPERASYON SIÇRAYABİLİR'


Başbakan Erdoğan, grup toplantısının ardından paralel yapıya yönelik yapılan operasyona ilişkin soruları yanıtladı. Yargının kararını görmeden bir şey söyleyemeyeceğini belirten Erdoğan, "Şu anda biz de izlemedeyiz. Neler çıkacak bunların hepsini göreceğiz" dedi. Erdoğan, operasyonların başka alanlara sıçrayıp sıçramayacağına, "Görünen o tabii" yanıtını verdi.

KILIÇDAROĞLU'NU SSK İLE VURDU

Erdoğan grupta merhum gazeteci Savaş Ay'ın yıllar önce SSK'nın durumunu anlatan dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı programı izletti.