X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Alın o ödülü başınıza çalın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Alın o ödülü başınıza çalın'

  • Giriş Tarihi: 1.8.2014

Gazze'deki bebeklerin feryatlarının karşılıksız kalmayacağını belirten Erdoğan, Amerikan Yahudi Kongresi'ne de, "Hitlervari faşizme destek veriyorsanız, alın ödülünüzü başınıza çalın" diye seslendi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisine verdikleri ödülü geri isteyen Amerikan Musevi Kongresi'ne cevap verdi ve "Eğer bu Hitlervari zulme, çocuk katleden rejime destek veriyorsanız alın ödülünüzü başınıza çalın" dedi. Erdoğan dünkü Van ve Mardin mitinglerinde şu mesajları verdi:
BURUK BAYRAM VURGUSU: İsrail soykırımına Ramazan Bayramı'nda çok daha şiddetli devam etti. Ramazan, Bayram, kadın, çocuk demedi, okul, cami, sivil demedi ölüm yağdırmaya devam etti. Gazze'deki çocuklar bayramı göremedi. Evlerinde, sokaklarda, parklarda, sahillerde öldürüldüler, okullara, camilere, sığındıkları hastanelere alçakça yağan bombalarla katledildiler.
SOYKIRIM DEĞİL DE NE?: İsrail devletinin bu alçakça soykırım girişimine soykırım deyince, birileri rahatsız oluyor. Allah aşkına şu İsrail devletinin yaptığının Hitlerin yaptığından ne farkı var, soykırım değil de ne ile açıklaması var.
HİTLER NE YAPIYORSA İSRAİL ONU YAPIYOR?: Ne diyordu Hitler? "Almanya'yı kurtardığımızda dünya insaflı bir yer olacak. Adaletsiz olabiliriz ama dünyaya adalet gelecek, ahlaksız olabiliriz ama dünyaya ahlak gelecek." Hitler bu sapıkça söylemin arkasına sığındı. Hitlerin söylediğinin, yaptığının aynısını İsrail yapıyor, söylüyor. Biz konuşunca da antisemitist diyerek bizi karalamaya susturmaya çalışıyorlar. Antisemitizmin insanlık suçu olduğunu söyleyen benim ama Batı İslamofobyanın insanlık suçu olduğunu söyleyemedi. Onlara göre Müslümanları öldürme suç değil. İnsanları bombalayacaksın, çocukları öldüreceksin sana ses çıkarını antisemitizm ile suçlayacaksın.

ÖDÜLÜ BAŞLARINA ÇALSINLAR: Amerikan Musevi Kongresi bana verdiği ödülü geri istiyormuş. Eğer bu Hitlervari zulme çocuk katleden rejime destek veriyorsanız alın ödülünüzü başınıza çalın. O meleklerin arşı alayı titreten feryatları, melekleri dahi ağlatan feryatları karşılıksız kalmayacak. Bu zalim de bu zalime destek veren sırtını sıvazlayanlar da o göz yaşlarının altında inleyecekler.

"YAZIKLAR OLSUN SENİN PROFLUĞUNA"

MUSEVİLERE OSMANLI SAHİP ÇIKTI: Dünyanın ülkelerinden kovduğu dönemde Musevilere kim sahip çıktı Osmanlı. Bundan sonra da benim ülkemde azınlıklar güven ve barış içinde yaşayacak. Biz algı operasyonlarından korkup da zalime sessiz kalan bir devlet olamayız.
FOK KADAR, BALİNA KADAR DEĞERLERİ YOK: Gazze can çekişiyor. Uluslararası medyada foklar, balinalar kadar değeri yok. Taksim'de vandallar şiddet eylemleri yaparken uluslararası medya saatlerce canlı yayın yapıyordu. Biber gazı için ayağa kalkan demokratlar nerede? Hiç sesleri çıkmıyor. İsrail utanmadan meşru müdafaa diyor. Ağzında emzikle öldürdüğünüz çocuğa karşı neyi müdafaa ettiniz. Yapılan soykırımdır, katliamdır. Orta Doğu'da Hitler yeniden dirilirken dünya daha ne kadar bekleyecek?
CHP, MHP İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR: Bazıları İsrail'in işini kolaylaştırmak için çaba gösteriyor. CHP, MHP ortak adayları, HDP Gazze tavrımızdan son derece rahatsız. Bunların monşer adayı günlerdir Türkmenlerden bahsediyor. Onlar istismar siyaseti yaptıkça oradaki Türkmenlerin durumu riske giriyor.
FIÇININ KAPAĞI YAPTILAR: MHP Genel Başkanı ahlaksızca, edepsizce hakaretler savuruyor. Bahçeli'yi CHP'yle, Pensilvanya'yla, marjinal sol partilerle bir fıçıya koydular. İthal, sanal, monşer bir adayı, İstiklal Marşı'nı bile tanımayan bir adayı o fıçıya kapak yaptılar. Artık inanıyorum ki MHP, CHP tabanı bu adayın arkasında durmaz. HDP adayına da oy çıkmaması lazım.
ANNELER HESABINI SORSUN: HDP'nin adayı, o kadar tebriyesiz ki 'Diyarbakır'daki anneler parayla satın alındılar' diyor. Anneler, dağa kaçırılan çocuklarının hesabını 10 Ağustos'ta sormalı.
#Sayfa#
'PENSİLVANYA ÇÖZÜMÜ SABOTE ETMEK İSTEDİ'
HAK ETTİKLERİNİ VERİYORUZ: Kürt olduğu için Said-i Nursi'nin yanına gitmeyen Pensilvanya, çözüm sürecini sabote etmek için de çok gayret etti. Onun buradaki çetesine şimdi hak ettiğini hukuk içinde veriyoruz. İnlerine gireceğiz dedik. Siz bize destek verdiniz, işte şimdi inlerine kadar giriyoruz.
SON NEFESE KADAR MÜCADELE: Diyorlar ki, sen Çankaya'ya çıkarsan bu Pensilvanya ile mücadele ne olacak? Bu can bu tende oldukça bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlar nasıl kim olursa olsun karşısında bizi bulacaktır.

'PROF'LUĞUNA YAZIKLAR OLSUN'
BABASINI HIRSINA ALET ETMİŞ: Çatı aday 'Benim babam Mehmet Akif'in arkadaşı idi' diyor. Önceki gün, Edirnekapı'da Akif'in mezarını ziyaret etmiş. Babasını da, Akif'i de şahsi hırsına alet etmiş. Dörtlük okuyor. 'Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda'. Sonra 'Çanakkale Şehitleri şiirinden sanırım' diyor. Tarihçiliğine, profluğuna, Akif'e yaptığın saygısızlığa da, yazıklar olsun. CHP ve MHP'liler İstiklal Marşı'nı bilmeyene oy mu verecek?

'HEM ÇALSIN, HEM SÖYLESİN'
SİYASİ KÜRTÇÜLÜĞE KARŞIYIZ: Bu adama (Selahattin Demirtaş) Kürtçü olduğu için mi oy vereceksiniz, yoksa hizmet ehline mi oy vereceksiniz? Biz siyasi Türkçülüğe de, Kürtçülüğe de karşıyız. Güzel bağlama çalıyormuş. Buradan tavsiyede bulunayım. Yozgat Sürmelisi'ni de bağlama ile çalmayı öğrensin. Seçimlerden sonra CHP, MHP'nin adayını da yanına alıp 'Dersini almış da ediyor ezber' türküsünü hem çalsın, hem söylesin.

GÖĞEBAKAN'I UNUTMADI
Başbakan Erdoğan, hayatını kaybeden Murat Göğebakan'ı da unutmadı, "Murat Göğebakan hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Ramazanın son günleriydi birlikte iftar yaptık. Hastaneden çıktı, iftarı beraber yaptık sonra tekrar hastaneye gitti. Öyle de bu davaya bağlıydı bu davaya gönül vermişti. Yarın (bugün) son yolculuğuna uğurlayacağız inşallah" dedi ve merhumun ruhu için meydanda Fatiha okuttu.