X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kılıçdaroğlu'ndan Anıtkabir'de gaf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kılıçdaroğlu'ndan Anıtkabir'de gaf

  • Giriş Tarihi: 10.9.2014 01:51 Güncelleme Tarihi: 10.9.2014 01:56

CHP'nin kuruluşunun 91.yıldönümü vesilesi ile Anıtkabir’i ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir gafa imza attı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, partinin kuruluşunun 91. yıldönümü vesilesi ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin kurucu Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ile ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü'nün mozolelerine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu Anıtkabir özel defterine yazdığı mesajında 5-6 Eylül'de yapılan kurultay tarihini karıştırarak 4-5 Eylül olarak yazdı.

CHP'de gerçekleştirilen Olağanüstü Kurultay'dan sonra yeni Parti Meclis üyeleri, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde Anıtkabir'e çıktı.

CHP'DEN ANITKABİR'E ZİYARET

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen Anıtkabir ziyaretinde PM üyelerin yanı sıra Disiplin Kurulu üyeleri ve CHP'li belediye başkanları da hazır bulundu. Aslanlı Yol'dan 2 çelenkle gelen CHP heyeti, önce kurucu Genel Başkan Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defterini yazıp, imzaladı.

5-6 EYLÜL'DE YAPILAN KURULTAY TARİHİNİ YANLIŞ YAZDI

Kılıçdaroğlu deftere, "Sevgili Genel Başkanım, 4-5 Eylül tarihlerinde 18. Olağanüstü Kurultayımızı bir demokrasi şöleni içinde gerçekleştirdik. Bugün 9 Eylül 2014, kuruluşumuzun 91. yılı. Devrimlerinin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımla birlikte huzurundayız. Hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık mücadelemiz hep sürecek. Seni sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz sevgili genel başkanım. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı." diye yazdı.