Genelkurmay: Sınırı geçen PYD'liler yakalandı

Giriş Tarihi: 8.10.2014 15:12 Güncelleme Tarihi: 8.10.2014 16:15

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptıkları tespit edilen 16 PKK/PYD'li teröristin yakalandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Mürşitpınar Mahallesi Yumurtalık mevkiinde, Suriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptıkları esnada, şüphe üzerine durdurulan ve yapılan sorgulama neticesinde PKK/PYD mensubu terörist oldukları tespit edilen ikisi kadın 11 teröristin silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandığını bildirdi. Teröristlerin üzerinde yapılan aramada, bir adet gece görüş dürbünü ele geçirildi.

Açıklamada ayrıca; jandarma ve emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından, Şanlıurfa'da, Suriye'den Türkiye tarafına geçmeye çalışan bölücü terör örgütü PYD mensubu beş teröristin, üç adet kaleşnikof piyade tüfeği ile birlikte yakalandığını açıkladı.

ŞEHİTLİK'TEKİ BAYRAK YAKILDI

Genelkurmay'ın bilgi notunda bunların yanı sıra İzmir Konak'taki Kadifekale Şehitliği'ndeki bir Türk bayrağının 150-200 kişilik bir grup tarafından, direğinden indirilerek yakıldığı bilgisine yer verildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay: Sınırı geçen PYD'liler yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz