Paralel medyadan darbe çağrısı

Giriş Tarihi: 3.11.2014 02:04 Güncelleme Tarihi: 3.11.2014 03:02
Paralel medyadan darbe çağrısı

Bugün yazarı Faruk Mercan'ın darbe çağrısı sosyal medyada günün konusu oldu. Genelkurmay'ın sivil iktidarın kontrolünde olmasından rahatsız olan Mercan "sonunuz felaket olur" uyarısı yaptı. Mercan'ın bu uyarısı bir süredir gündemde olan TSK içindeki paralel yapılanmayı akıllara getirdi.

Milli Güvenlik Kurulu'nda paralel örgütün Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne alınması örgütte büyük paniğe neden oldu. MGK kararlarını itibarsızlaştırmak için iki gündür MGK üyeleri ve AK Parti iktidarına saldıran paralel medya bu kez orduyu göreve davet etti. Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Bugün gazetesi yazarı Faruk Mercan'ın darbe çağrısı sosyal medyada günün konusu oldu. Genelkurmay'ın sivil iktidarın kontrolünde olmasından rahatsız olan Mercan gün boyunca attığı tweetlerle "sonunuz felaket olur" uyarısı yaptı.

Mercan'ın bu uyarıları bir süredir medyanın ve MGK'nın gündeminde olan TSK içindeki paralel yapılanmayı akıllara getirdi.

"2014'ün Genelkurmay'ı; siyasetin oyuncağı olmaz. Bir şey daha var. Askerle oynamaya kalkışmak; siyasetçiler için hep felaketle sonuçlandı." tweetini atan Faruk Mercan, siyasi iktidarı bu kez askeri darbe ile tehdit etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medyadan darbe çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz