X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 30 yılda tam 1.2 trilyon dolar zarar ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

30 yılda tam 1.2 trilyon dolar zarar ettik

  • Giriş Tarihi: 15.11.2014 23:44
30 yılda tam 1.2 trilyon dolar zarar ettik
30 yılda tam 1.2 trilyon dolar zarar ettik

Numan Kurtulmuş, 30 yılda teröre 1.2 trilyon dolar harcandığını, 35 bin kişinin terör yüzünden hayatını kaybettiğini söyledi.

Kayseri Ak Parti İl Teşkilatı ziyaretinin ardından Yerel Medya Bölge Toplantısı akşam yemeği programına katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin çözüm sürecinde önemli yol kat ettiğini, çözüm sürecinin sadece Türkiye için değil tüm dünya ülkeleri açısından önemli olduğunu ifade etti.

''TÜRKİYE'YE ZARARI 1.2 TRİLYON DOLAR''

30 yıl içerisinde Türkiye'nin terörden çok zarar gördüğünü söyleyen Kurtulmuş, ''Türkiye 30 yıldır bu mücadelede 35 bin kişi hayatını kaybetti. 7 bin de şehit verdik. Terörün Türkiye'ye zararı 1.2 trilyon dolar. Biz bu parayı harcamasaydık kişi başına düşen milli gelir 20 bin dolar olurdu. Yollarımızı daha önce yapardık. Akıllı olmak bu oyunları geri çevirmektir. Çözüm süreciyle hepimiz kazanacağız'' şeklinde konuştu.

''MARMARAY VE 3. KÖPRÜYÜ 10 SENE ÖNCE YAPARDIK''

Terörün ilk başladığı yıllardan bu yana Türkiye'ye zararlarına vurgu yapan Kurtulmuş, ''Çoğunuz Marmaray'dan geçtiniz. Ama Türkiye teröre bunu harcamasaydı. Marmaray'ı 10 sene önce yapardık. 3. köprüsünü 10 sene önce yapardı. Hep övünüyoruz. 200'ün üstünde üniversite var diye ama terör olmasaydı 15 sene önce yapardık'' ifadelerini kullandı.