Çiller, 28 Şubat Davası'na katılmadı

Giriş Tarihi: 17.11.2014 11:46
Çiller, 28 Şubat Davası'na katılmadı

Eski Başbakan Tansu Çiller, Ankara'da görülen 28 Şubat davası'na mazeret raporu göndererek katılmadı.Çiller, önceki iki duruşmalara da mazeret raporu sundu.

28 Şubat davasında talimatla ifade vermesi beklenen şikayetçilerden eski Başbakan Tansu Çiller, sağlık raporu sunarak duruşmaya katılmadı. Çiller, daha önce iki kez mazeret bildirerek duruşmaya katılmamıştı.
Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davası kapsamında İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen talimat duruşmasında şikayetçi ve müştekilerin dinlenilmesine devam edildi.
Duruşmaya katılması beklenen eski Başbakan Tansu Çiller, avukatı Salih Çelen aracılığıyla mahkemeye özel bir hastaneden alınan raporla mazeret dilekçesi sundu. Mahkeme, Çiller'in mazeretini kabul ederek duruşmayı erteledi. Çiller, daha önce bir kez ayağındaki kırık nedeniyle, bir kez de yurt dışında olduğu gerekçesiyle mazeret bildirerek katılmamıştı.
Öte yandan Çiller'in duruşmaya çağrılması nedeniyle davanın sanıklarından eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan da adliyeye geldi. Ancak, Çiller'in gelmediğini öğrenen Doğan da duruşmaya girmedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiller, 28 Şubat Davası'na katılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz