X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Seyit Rıza’nın torunundan Bahçeli’ye suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Seyit Rıza’nın torunundan Bahçeli’ye suç duyurusu

  • Giriş Tarihi: 18.11.2014 18:29
Seyit Rıza’nın torunundan Bahçeli’ye suç duyurusu
Seyit Rıza’nın torunundan Bahçeli’ye suç duyurusu

Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, Dersim isyanı sırasında idam edilen dedesine "hakaret" ve "iftira" ettiği iddiasıyla, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, Dersim isyanı sırasında idam edilen dedesine "hakaret" ve "iftira" ettiği gerekçesiyle, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Polat, avukatı Cihan Söylemez ile Tunceli Adliyesi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin 8 ve 11 Kasım'da Dersim olayları ve Seyit Rıza hakkında sarf ettiği sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Bahçeli'ye çağrıda bulunan Polat, "Gel, dokunulmazlığını kaldır ve beraber yargılanalım. Ben anlatırım, siz dinlersiniz. Eğer ondan sonra gerçeklik payı varsa Dersim olaylarında öldürülen insanlar için 'bunlar asidir, bunlar başkaldırmış, bunlar teröristtir', o zaman kendi ifadelerinizi konuşur, yazarsınız" diye konuştu.

SEYİT RIZA'YA HAKARET ETTİ!


Avukat Söylemez ise Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla Seyit Rıza'ya hakaret ve iftira ettiğini ileri sürerek, Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Rüstem Polat tarafından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçede, Bahçeli'nin 8 ve 11 Kasım'da sarf ettiği sözlerle "Seyit Rıza'ya hakaret ve iftira ettiği" iddiasına yer verildi.