Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 9.12.2014 15:02 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 16:28
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Polonya'dan yurda dönen , gazetecilere açıklamalarda bulundu. Demirtaş'ın sözlerini değerlendirdi.

Polonya'daki temaslarını tamamlayan , özel uçak "TUR" ile 14.45'te Ankara'ya geldi. Davutoğlu dönüş yolunda önemli açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nu Esenboğa Havalimanı'nda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve öteki ilgililer karşıladı. Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de Ankara'ya geldi.

UÇAKTA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Başbakan Davutoğlu dönüş yolunda gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. HDP Eş genel başkanı 'ın "Güvenlik paketini sokakta engelleriz" şeklindeki sözlerine sert tepki gösteren Davutoğlu şöyle konuştu:

Kamu düzeni Selahattin Demirtaş'a da lazımdır.

"DEMİRTAŞ'I UYARIYORUM"

6-7 Ekim olayları olmasın diye bu güvenlik paketi çıkarıyoruz. Demirtaş'ı uyarıyorum. Sokaklara çağrıda bulunuyorsa dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur. 1 Ekim'de yaptığımız görüşmede kendisi böyle konuşmuyordu. Sokak eşkiyalarına halkın huzurunu teslim etmeyiz.

"ÖRGÜT VE PARALEL YAPI ORTAK ÇALIŞIYOR"

Suriye ve Irak benzeri görüntülere sokakları terk etmeyiz. Paralel yapıyla örgüt ortak çalışıyor. Kimin kimlerle görüştüğünü biliyoruz. Elimizde bunların belgeleri var.
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz