X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Görmez islam dünyasındaki soruna parmak bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Görmez islam dünyasındaki soruna parmak bastı

  • Giriş Tarihi: 11.12.2014 21:09 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 22:19
Görmez islam dünyasındaki soruna parmak bastı
Görmez islam dünyasındaki soruna parmak bastı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam dünyasının en büyük sorununun din konusunda doğru ve sahih bilgiye ulaşmamak olduğunu belirtti.

Görmez,"Din konusunda sahih bilgi üretimi ve bu bilginin müesseselerde doğru usul ve yöntemle, doğru bir metodoloji ile öğretilememesinin en büyük sorun olduğunu düşünüyorum" dedi.

"KAİNATIN DÜZENİNİ BOZDUK"

Görmez, Moskova'da katıldığı Uluslararası İslam Forumu'nda yaptığı konuşmada, tabiatın artık insanlığı taşıyamamaya başladığını belirtti. İnsanların yaptıklarından dolayı kainatın düzeninin bozulduğuna işaret eden Görmez, yeryüzünde bütün medeniyetleri kuran bilgi kaynağının öteye itildiğini belirtti.

"İSLAM DÜNYASININ SORUNU..."

İslam dünyasındaki bazı ülkelerde yaşanan savaşlara değinen Mehmet Görmez, İslam medeniyetinin yaşandığı yerlerde Müslümanların acımasızca birbirlerine karşı savaştıklarını hatırlatarak, "İslam dünyasının en büyük sorunu din konusunda doğru ve sahih bilgiye ulaşmamak. Din konusunda sahih bilgi üretimi ve bu bilginin müesseselerde doğru usul ve yöntemle, doğru bir metodoloji ile öğretilememesinin en büyük sorun olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.