X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız

  • Giriş Tarihi: 13.12.2014
Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız
Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız

Hrant Dink suikastındaki paralel polis bağlantısına gönderme yapan Erdoğan, "Hizmetten bahseden yapının kirli cinayetlere bulaştığını görüyoruz. Daha şaşırtıcı şeyler de görecek ve duyacaksınız" dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17 Aralık'ın yıldönümüne birkaç gün kala paralel yapı ile mücadele konusunda çarpıcı mesajlar verdi. TOBB'a bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile yaptığı istişare toplantısında konuşan Erdoğan şunları söyledi:
İNLERİNE GİRDİK: 17 Aralık sonrasında biz ne dedik inlerine gireceğiz dedik. Aradan 1 yıl geçti. Milletimizin de desteği ile inlerine girdik ve giriyoruz.
FAİLİ MEÇHULERE BULAŞTILAR: Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının faili meçhul cinayetlere bile bulaştığını bugünlerde görüyoruz. Zincir bunu gösteriyor. Daha şaşırtıcı şeyler de görecek ve duyacaksınız. Karşımızda sadece basit bir şebeke olmadığını, ulusal ve uluslararası şer odaklarının maşası olduğunun bilinmesini isterim. Kimi zaman bakıyorsunuz ana muhalefet bunlarla iş tutuyor. Diğer muhalefet, terör örgütü, terör örgütü gölgesinde siyaset yapanlar bu şebekeye destek veren kaynak aktarmaya devam eden bu şebekenin maşalığını yapan kurum ve kuruluşlarını nankörce koruyanlar da var.
SEVDİKLERİ ÜLKE KULANDI: Bu paralel yapı kendi başına yalnız hareket etmedi. Zaten tek başına böyle karmaşık darbe girişimi planlayacak zekaya sahip değiller. Birtakım çevreler özellikle de güneydeki sevdikleri ülke yönetimi bunları bir maşa olarak kullandı ve bugün hala kullanıyor.
KARŞIMIZDA SADECE MAŞA YOK: Karşımızda sadece bir şebekenin olmadığını uluslararası şer odaklarının maşasının olduğunu bilmek lazım. Kimi zaman muhalefet, kimi zaman terör örgütü onun gölgesinde siyaset yapanlar, devlet içinde onursuzca kendisini gizleyen bu şebekenin kurumlarını kuruluşlarını haince koruyanlar da var. İş ve medya dünyası da hala bu ihanet şebekesi de bu ihanet şebekesi ile iş tutuyor. Vatana ihanet uğruna iktisadi beklenti içinde olanlar bu yapıya kol kanat geriyor ya da görmezden geliyor.
BUNLARLA İŞ TUTANLAR İHANET İÇİNDEDİR: Bunlara kim destek oluyorsa bayrağına vatanına ihanet içindedir. Onlarla iş tutanlar da asla kazanamayacaklarını başarılı olamayacaklarını umarım görür ve idrak ederler.
BU SARAYIN TEKERLEĞİ YOK Kİ: Burayla ilgili de garip garip şeyler söylüyorlar. "Giderken sarayı da aldı götürdü." Bu sarayın tekerleği yok. Başbakanlık Sarayı olarak düşünülen Cumhurbaşkanlığına, Çankaya Köşkü ise Başbakanlığa verilmiştir. Bu seni niye rahatsız ediyor. Burası da, Çankaya da millete hizmet edecek. Bunu anlamayacak kadar akli muvazenesi yerinde olmayanlar var.
TÜM KURUMLARA BİNA YAPTIK : Şu anda ülkemizde yargıya ait Danıştay, Anayasa Mahkemesi, bakanlıklar olmak üzere hepsine binalar yapıyoruz, yapacağız. Onlar bizim gurur vesilemiz. İngiltere'de Westminister Sarayı restorasyona giriyor. Ayrılan para 3 milyar pound yani 5 milyar dolar. İngiltere gazetelerinde yaygara görüyor musunuz? Geçenlerde David Cameroon geldi, sordum var mı yaygara? Yok dedi normal bunlar. Buranın kaçak saray olduğunu söyleyenler ne edebe ne ahlaka sığar. Hukuka göre yapılmıştır. Şu kadar ağaç kesildi falan hepsi yalan.

#Sayfa#

EKONOMİDE NE DEDİLERSE TERSİ ÇIKTI
NE DEDİLERSE TERSİ ÇIKTI: Türkiye ekonomisine ilişkin çıkan haberlere temkinli yaklaşmanızı morallerinizi yüksek tutmanızı sizden rica ediyorum. 12 yıldır ne söylediklerse tersi oldu. Aylardır olumsuz haber yapıyorlar. Ne oldu ihracatta rekor kırdık. Dün büyüme açıklandı. Pozitif gelişme ortada. Dünyadaki sıkıntı bizi de vuruyor. Cari açığın krize sokacağını söyleyenler bugün cari açığın hızla düşüşü karşısında mahcup oluyor. Bölgemize tezlerimizin ne kadar doğru olduğu bir kez daha çıkıyor.

'EN ZOR MESELEDE ÇOK ÖNEMLİ AŞAMA'
SÜRECİ RAYINDAN ÇIKARAMAYACAKLAR: En zor meselede, çözüm sürecinde Türkiye, artık çok önemli bir aşamaya geldi. Artık kuru tehditler, sabotajlar, kirli ittifaklar hamdolsun çözüm sürecini rayından çıkaramaz, istikametinden uzaklaştıramaz. Kuru tehditleri savuranlar 6-7 Ekim olaylarında ellerine, yüzlerine bulaşan o kanın hesabını verecekler. Çözüm sürecine millet sahip çıkmıştır. Süreç bu kanlı elleri saf dışı edecek.

"OSMANLICA'DAN KORKMASINLAR"
, Üsküdar Belediyesi'nin hat sanatının yaşayan en büyük ustalarından Hasan Çelebi için düzenlenen geceye eşi Emine Erdoğan'la birlikte katıldı. Hasan Çelebi, kendisine "Üstadım, hocam" diye hitap eden Erdoğan'a, "Allah bütün işlerinizde yardımcı olsun" yazılı hat hediye etti. "Dünyada hangi millet vardır ki medeniyetinin üzerine inşa edildiği yazıyı okuyamaz?" diye soran Erdoğan, "Dünyada hangi millet vardır ki dedesinin mezarı taşını okuyamaz. Dünyada hangi millet vardır ki yazının merkezi bir şehirde devasa arşivlerde bulunan milyonlarca belgeleri okuyamaz. Kimse Osmanlıca'dan, Osmanlıca'nın öğrenilmesinden ve öğretilmesinden korkmasın. 'Bana bir harf öğretenin kölesi olurum', bizim anlayışımız budur. Biz o imkanlara nail olamadık, en azından çocuklarımız, torunlarımız nail olsunlar. Eski yazı yoktur, eskimeyen yazı vardır. Bırakalım çocuklarımız, o eskimeyen yazı ile yeniden buluşsunlar" dedi. "El uzaya gidiyor, biz Osmanlıca'yı tartışıyoruz" diyerek konuyu sulandırmaya çalışanlar olduğunu kaydeden Erdoğan, "Eğer sen yüzlerce yıllık hafızanı, medeniyetini siler atarsan, işte sen sadece başkalarının uzaya gidişini seyredersin" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NA ONAY
Anayasa Mahkemesi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bireysel başvuruları, kişi yönünden yetkisizlik gerekçesiyle kabul edilemez buldu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy ile bazı STK temsilcileri, "Nazım imar planları ve uygulama projeleriyle ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararlarının uygulanmadığı" gerekçesiyle başvurularda bulunmuştu. Başvurularda, "Sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşam haklarına müdahale edildiği" öne sürülmüştü. Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümü, başvuruları birleştirerek görüştü. Mahkemenin dosyanın esasını incelemediği, "kişi yönünden yetkisizlik" nedeniyle başvuruları reddettiği öğrenildi.