Ali ismail Korkmaz davasında gelişme

Giriş Tarihi: 26.12.2014 10:30 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 10:42
Ali ismail Korkmaz davasında gelişme

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında darp edilerek öldürüldüğü iddiasıyla açılan davanın savcısı değişti.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya anne Emine Korkmaz ve baba Şahap Korkmaz ile ağabey Gürkan Korkmaz hazır bulundu.
Tutuklu yargılanan polis memuru Yozgat Cezaevinde yatan Mevlüt Saldoğan ameliyat olduğu için mazeret bildirerek duruşmaya katılmazken, tutuklu sanıklardan Muhammed Vatansever, Ebubekir Harlar, Ramazan ve İsmail Koyuncu ve tutuksuz yargılanan polisler Hüseyin Engin, Şaban Gökpınar ve Yalçın Akbulut duruşmada hazır bulundu.Davada duruşma savcısı değişti. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, daha önceki mütalaayı aynen tekrarladı.

AĞABEY 500 TİŞÖRT BASTIRDI

3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava öncesinde, Ali İsmail Korkmaz Vakfı tarafından bastırılan bin 500 tişört ağabey Gürkan Korkmaz tarafından salona getirildi. Tişörtler tanesi 40 TL'den duruşmaya katılanlara satıldı. İzleyiciler ve avukatlar tişörtleri giyerek salona girdi. HDP Milletvekili Sebahat Tuncel de tişörtlerden giyerek duruşmaya katıldı.

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINDA 6. DURUŞMA
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ismail Korkmaz davasında gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz