X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel'in ATM imamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel'in ATM imamı

  • Giriş Tarihi: 23.1.2015
Paralel'in ATM imamı
Paralel'in ATM imamı

Paralel örgütün Osmaniye İmamı Enver Şorbacı, Paralel Devlet Yapılanması'nın devlet içinde kurduğu düzenin de kanıtı. Şorbacı, tüm mesaisini Paralel örgüte ayırdı, bir yıl boyunca görev yaptığı devlet okuluna uğramadan maaşını aldı

Paralel örgütün skandalları bitmek bilmiyor. Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen tarafından yönetilen örgütün Türkiye yapılanmasının temel taşlarından biri olan imamlar, bürokrasi ve siyasetteki çevrelerini kullanarak, kamu kurumlarını çiftliğe çevirdiler. Marmara, İç Anadolu ve Ege'den sonra, bugün de Paralel örgütün Akdeniz Bölgesi imamlarının isimlerini ve marifetlerini açıklıyoruz.

HARAM YEMEDİK AMA

Fethullah Gülen örgütüne yönelik operasyonlarda gözaltına alınanların slogan halinde tekrarladıkları bir söz var: "Haram yemedik..." Anlaşılan Gülen örgütü, kamunun bütün olanaklarını haksız şekilde kullanmayı, insanlara baskı yaparak zorla örgüte yardım yaptırmayı 'helal' kabul ediyor. Bugün size tanıtacağımız Gülen imamlarından biri de Osmaniye imamı Enver Şorbacı. Hatay Yayladağlı, Şorbacı 40 yaşında. Daha önce, Yozgat ve Mersin'de Paralel Devlet Yapılanması (PDY) adına faaliyet yürüttü. Aslında, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni. 2011'de, Osmaniye Mevlüt Aydoğan İlköğretim Okulu'nda görev yapıyordu. 2011'in eylül ayında, Osmaniye Eğitim Müdürlüğü AR-GE departmanında görevlendirildi. Ona bu ballı görevi, Paralel örgütün bürokrasideki adamları ayarlamıştı. Elde ettiği bu rahat çalışma ortamından faydalanarak, okuldaki görevini bırakıp, tüm zamanını PDY'nin faaliyetlerine ayırmaya başladı. Örgütün yurtiçi ve dışı faaliyetleriyle meşgul oluyordu. Tam bir yıl boyunca devlet okulundaki derslere hiç girmedi. Ancak her ay düzenli olarak bankamatiğe gidip maaşını aldı.MECLİS'E KADAR TAŞINDI

Osmaniye, Enver Hoca'nın birileri tarafından korunup kollandığı dedikodusuyla çalkalanıyordu. İddialar Ankara'ya, TBMM'ye kadar gitti. MHP Osmaniye Milletvekili, Meclis'e bir önerge vererek, "Bu öğretmeni kim niye kolluyor" diye sordu. Nihayet Enver Şorbacı hakkında soruşturma açıldı. İş bilen öğretmenimiz Enver Şorbacı, 2013'te, öğretmenlikten ve devlet memurluğundan el çektirildi. Şu an PDY'nin Osmaniye imamı olan Şorbacı, Osmaniye'de Lotus Yemek Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ'de bordrolu olarak çalışıyor görünüyor.

#Sayfa#


KAHRAMANMARAŞ

İL İMAMI RÜSTEM ÇETİNKAYA

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 1988-1994 arasında İstanbul ve Mersin'de Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yaptı. Mayıs 1994'te cemaatin Mersin İl İmamı olarak görev yapmaya başladı. 1997 yılında, cemaat müfettişlerinin yaptıkları incelemeler sonucu, görevi esnasında "zimmetine para geçirdiği" iddia edildi. Eylül 1998'de ise Malatya Bölge İmamı oldu. Haziran 2014 itibariyle Kahramanmaraş İl İmamı olarak görev yapmaya başlayan Çetinkaya, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Meslek Lisesi'nde Din Kültürü Ve ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapıyor...

#Sayfa#


ISPARTA

İL İMAMI ZEKİ YAĞMUR

2009-2010 yılları itibariyle Fethullah Gülen Grubu kontrolünde Muğla/ Bodrum'da faaliyet gösteren Özel Merter İlköğretim Okulu'nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Sevgi Çiçeği - Özel Ana Fen Dershanesi'nin sorumlusu olarak görev yaptı. Eylül 2013'te Isparta İl İmamı olarak tayin edildi. Aralık 2014'ten bu yana Altınbaşak Eğitim Yayın Turizm Gıda San. Tic. AŞ. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#


ANTALYA

İL İMAMI HASAN TARIK ŞEN

1998'de PDY'nin Antalya Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi oldu. 2002 yılında Şanlıurfa İl İmamı olarak faaliyet gösterdi. 2007'de de PDY'nin Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Faaliyetlerinin bünyesinde sürdürüldüğü "Horizon Educal Trust"ın (Ufuk Eğitim Vakfı) başkanlığını yaptı. 2010'da, Ufuk Eğitim Vakfı eski Başkanı olarak Güney Afrika Cumhuriyeti dahil olmak üzere, Mozambik, Madagaskar, Botsvana, Zaire ve Zimbabve ile birlikte birkaç ülkenin koordinatörlüğünü yürüttü. 2011 itibarıyla PDY kontrolünde Antalya'daki yabancılara yönelik faaliyet gösteren Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği (AKDİM)'nin Danışma Kurulu üyesi. 2012 itibarıyla AKDİM'in Yönetim Kurulu Koordinatörü olarak faaliyet gösteriyor. Kendisine ait hukuk bürosunda avukatlık yapıyor. Hasan Tarık Şen'in kardeşi Hüseyin Şen ise 2005 itibarıyla PDY'nin Edirne İl İmamıyken Fransa/Paris'e atandı. Halit kod adlı avukat Hüseyin Şen, 2013'te Ankara adli yargı hâkim adayı iken Şubat 2014'te Sivas'a atandı.

#Sayfa#


BURDUR

İL İMAMI ZEKAİ IŞIK

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olup, öğrenciliği döneminde İzmir/ Buca'da semt imamlığı yaptı. Ocak 2015 ayı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapıyor.

#Sayfa#


ADANA

İL İMAMI ÖMER EKİNCİ

2000'de PDY kontrolünde Afganistan Sıpırgan Dostluk Lisesi'nde öğretmen olarak görev yaptı. Ardından aynı yıl Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti İmamı olarak görevlendirildi. Ocak 2001 sonrasında Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nde PDY Şirketi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Diyalog Avrasya (DA) Rusya/ Tataristan Temsilcisi olarak görev yaptı. Kasım 2007 sonrası Kahramanmaraş İl İmamlığı görevini yürüttü. Mart 2011 itibari ile Adana İl İmamı olarak PDY bünyesinde görevlendirildi. Aralık 2014 itibari ile Adana Burç Özel Eğitim AŞ. Bünyesinde görev yapıyor. Ömer Ekinci'nin belediyedeki büyük ihaleleri cemaate yakın iş adamlarına verilmesi konusunda etkin olduğu biliniyor. Toplanan paralar Bank Asya üzerinden Pensilyanya'ya ulaştırılıyor.

#Sayfa#


HATAY

İL İMAMI İSA AYDIN

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teknik Eğitim Okulları'nda öğretmen olarak görev yapıyor. 2001-2003 yılları arasında Burç Eğitim kurumları A.Ş. bünyesinde Adana'da faaliyet gösteren Özel Özgören Lisesi'nde müdürlük yaptı. Ocak 2015 itibariyle Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde İngilizce Öğretmeni olarak görev yapıyor.

#Sayfa#


MERSİN/İÇEL

İL İMAMI SATI MEHMET GÜRAL
PDY bünyesinde 1999-2002 arası Ankara, 2002-2004 yıllarında Kırşehir, 2004-2006 yıllarında Bolu, 2006- 2009 yıllarında Kocaeli, 2009- 2013 yıllarında da Hatay'da görev yaptı. 2013'ün nisan ayından itibarense Mersin İmamı olarak faaliyet gösteriyor. Aralık 2014 itibariyle Mars Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik Ltd.Şti. bünyesinde görev yapıyor. Seçim öncesinde diğer partilerin adayları ile "Bize kaç tane ve hangi daire başkanlıklarını vereceksiniz?" pazarlığı yaptığı, MHP ve CHP'den olumsuz yanıt almaları üzerine BBP'ye destek verme kararı aldıklarını söylediği belirtiliyor. Ancak seçim sonrası oluşan tablonun ardından "Biz MHP'ye oy verdik" dedikleri biliniyor.