X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Paralelciler'e diyetini ödüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Paralelciler'e diyetini ödüyor

  • Giriş Tarihi: 8.2.2015
'Paralelciler'e diyetini ödüyor
'Paralelciler'e diyetini ödüyor

Başbakan Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, liderine Paralel çetenin kurduğu kumpasla genel başkan oldu. Şimdi Paralelciler'e olan diyetini ödüyor. Biraz kendin ol, talimatlarla hareket etme" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün AK Parti'nin Sakarya ve Kocaeli'ndeki 5. Olağan İl kongrelerine katıldı. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
'SATRANÇ ZEKA GEREKTİRİR': Dünyanın her yerinde Türkiye'nin yükselişinden bahsedilmeye başlandı. O zaman bu ihanet çeteleri yeni oyunlar kurmaya başladı. Ama bu satranç değil. Satranç zeka gerektirir. Bunlar hileye, tuzaklara başvurdular. Önce kurucu Genel Başkanımızı siyasetin dışında tutarak engellemeye çalıştılar, başaramadılar. Yolumuzda yürümeye devam ettik. Biz bir taraftan bu tuzaklarla uğraşırken bir taraftan da ülkeyi yeniden inşa çabasına girdik. Şeytan taşlarken tavaf da ettik hamdolsun. Başarısız olunca Pensilvanya ve onun Türkiye'deki işbirlikçileri 30 Mart'ta AK Parti karşısındaki partilerle her yerde koalisyonlar yaptılar ama bir başarı elde edemediler. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday çıkardılar. Ama Sayın başbakanımızın cumhurbaşkanı olmasını engelleyemediler.
İÇ GÜVENLİK PAKETİ: 6-7 Ekim olaylarını kışkırtıp Kobani'yi bahane ederek provokasyona kalkıştılar. Bu tahriklere izin vermedik. Kapsamlı bir iç güvenlik reformu paketi hazırladık. AK Parti ilk günden itibaren özgürlük ve güvenlik ilkesine dayanır. Kimse özgürlüklerin kullanılması esnasında başkalarının özgürlüğünü kısıtlayamaz. Eğer gösteri esnasında gösterici kılığına girmiş provokatörler olursa, yüzüne maske takan olursa, eline molotof kokteyli alan olursa engellenecekler.
'DÖRDÜZ OLDULAR': CHP, MHP ve HDP'ye üçüzler demiştim. Üçü birden güvenlik reformuna karşı çıktı. Buna Pensilvanya da katıldı. Dördüz oldular. Şöyle bir oyun var. Kılıçdaroğlu "Ben o gençlerle birlikte iç güvenlik reformuna karşı yürüyeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu halkı isyana teşvik ederken, aynı saatlerde Pensilvanya'daki zatın New York Times'da makalesi yayınlanıyor. O da aynı şeyi söylüyor. 28 Şubat'ta, 12 Mart'ta susmuş olan bu zat, AK Parti döneminde özgürlükleri kullanarak sızmış olduğu yerlerden yazan o zat, "Türkiye'de herkes zulüm altında" diyor. Peki bu zat ne yapmak istiyor? Rum lobisini, Ermeni lobisini aleyhimize kışkırtmak istiyor. Kılıçdaroğlu Meclis'te ne söylüyorsa bu zat da Amerika'da aynı şeyleri yazıyor. Maskeleri düşüyor bunların Amerika'daki zatın yazdığı metinleri okuyan, Amerika'dan emir alan Kılıçdaroğlu'ndan ulusalcı olur mu? Sen genel başkanına bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz kendin ol, şuradan buradan gelen talimatla hareket etme. Bu millet sana 4 yıl değil, 4 ay değil, 4 gün değil, 4 saat değil 4 dakika bile vermez. Çünkü 4 dakikada Türkiye'yi Şişli durumana düşürürsün. Türkiye'yi mahkemelik eder bunlar.

MHP VE HDP'YE ELEŞTİRİ:Hadi Kılıçdaroğlu paralelcilere diyetini ödüyor. Sayın Bahçeli sen neden karşı çıkıyorsun? 6-7 Ekim olaylarında "Devlet nerede" diyen sen değil miydin? Şimdi neden karşı çıkıyorsun? Sayın Bahçeli de bunlarla işbirliği içerisine girdi. Öteki tarafta HDP çözüm sürecine balta vurmak için elinden geleni yapıyor. Çünkü hepsi sandık yoluyla iktidar olamayacaklarını bildikleri için bu yöntemlere başvuruyorlar" dedi.

#Sayfa#


'SAKARYA DEPREMİNDE DEVLETİN ACİZLİĞİNİ GÖRDÜK'
"Biz bu ülkeyi tamir etmeye geldik. İnşallah bu millet bir daha parya muamelesi yaşamayacak. Biz işte bu aşk ile yola çıktık. Bu aşk ile yola çıkarken 28 Şubat sonrasında Sakarya depremi gibi bir deprem de ekonomide yaşandı. 2001 krizi ile bu kez tüm Türkiye parya muamelesi gördü dünyada. İşte 12 yıldır bu millet ayakta. 12 yıldır onlarca yıl parya muamelesine tabi tutulmuş millet ayağa kalktı. AK Parti kadrolarıyla bu ülkeyi yeniden inşa etmeye başladık. Bir devletin acziyet içine düşmüş olmasını Sakarya depreminden en iyi siz anlarsınız. O zor günlerde millet bir taraftan 28 Şubat baskısıyla uğraşırken bir taraftan da Sakarya'nın yaralarını sarmak için seferber oldu. Ama devlet öylesine acizdi ki, başbakan Sakarya'ya ulaşamıyordu. Van'da da deprem oldu. Deprem olduğu gün bakanların yarısı neredeyse oraya indi. Hepimiz oradaydık. Nasıl depremlerden sonra şehirler inşa ediliyorsa biz de 28 Şubat depreminden sonra 2001 ekonomik depreminden sonra Türkiye'yi yeniden inşa ettik. Kolonları sağlamlaştırdık."

"7 ŞUBAT'TA İSTİFASI ANLAMLI BİR TEVAFUK"
Başbakan Ahmet Davutoğlu Sakarya Valiliği'ni ziyaretinin ardındansa MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekilliği aday adaylığı için istifasını değerlendirdi: "Hakan Bey devletimize çok ciddi çabalarda çalışmalarda bulunmuş önemli bir bürokratımızdır. 7 Şubat olması anlamlı bir tevafuk olarak değerlendirilebilir. Millete hizmet etmiş insanlar bir şekilde tarihe onurla adları geçer. 7 Şubat'ta Hakan Bey'i bloke etmek amaçlı, aslında hükümetimize ve Başbakanımıza yapılan bir operasyondu. Orada başta Cumhurbaşkanımızın dirayetli tutumu bütün kumpasları bozdu. Daha sonra MİT TIR'larına yapılanlar devletimize yönelik yapılanların boyutunu gözler önüne serdi. Ama bu tarih de güzel bir tevafuktur diyelim." Davutoğlu, böcek davası firarilerinin iadesi için için girişimlerin yapıldığını belirtti.