X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP Paralel'le tuzak peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

CHP Paralel'le tuzak peşinde

  • Giriş Tarihi: 9.2.2015
CHP Paralel'le tuzak peşinde
CHP Paralel'le tuzak peşinde

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İç güvenlik paketine direnin" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kaos ve kriz çıkarmayı hedefleyen Paralel çete ile birlikte hareket ettiğini söyledi. Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi'ne katılan Davutoğlu, önemli mesajlar verdi. Konuşmasına selamlamayla başlayan Davutoğlu'nun sözleri, tribünlerin "Sen bize Reis'in emanetisin" sloganıyla kesildi. Davutoğlu da partililere "Reis'in bütün emanetine sahip çıkacağız inşallah" karşılığını verdi. İstanbul için partililere "Yüzde 60'a hazır mısınız?" diye seslenen Davutoğlu, şunları kaydetti:

#Sayfa#


AK PARTİ'NİN 7 İLKESİ:
AK Parti siyasetinin yedi tepeye benzeyen 7 ilkesi; birlik, özgürlük, güvenlik, adalet, kudret, izzet ve emanettir.

PARALEL ÇETENİN BAŞI:
New York Times'ta Paralel çetenin başının makalesi yayımlanıyor. Hani şu Paralel çetenin başı, 28 Şubat zulmü devam ederken onu eleştirmeyip, 'devlete itaat edin, başörtüsü teferruattır' diyen zat, Mavi Marmara şehitleri olduğunda 'İsrail'den izin alarak gidilseydi' diyen zat şimdi halkın oyuyla, iradesiyle iş başına gelmiş Türkiye Cumhuriyeti hükumetini Washington'a, Avrupa'ya, dünyaya şikâyet ediyor. Neden biliyor musunuz? Çünkü bakın bir kampanya başlatıyor. İşaret fişeği veriyor.

KAOS VE KRİZ:
Seçim kampanyasını makaleyle başlatmış oldu böylece. Türkiye'de CHP'ye, MHP'ye, HDP'ye mesaj yolluyor, 'bu hükümetten kurtulmak isterseniz benimle işbirliği yapın' diyor. Bu yetmiyor, tabii o bu çağrıyı yaparken Kılıçdaroğlu da buradan cevap veriyor, 'evet, senin beraberiz' diyor. 'Kaos gerekirse kaos çıkarırız. Kriz gerekirse kriz çıkarırız. Yoldan yüyenler olursa, elinde molotofkokteyli olursa onların önüne ben geçerim onlarla birlikte yürürüm' diyor. Biz de ona diyoruz ki, özgürlükler bizim teminatımız altındadır.

#Sayfa#


ZELİL OLACAKSINIZ:
Buradan ilan ediyorum biz ne Yahudi lobisine ne Ermeni lobisine ne Rum lobisine boyun eğdik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Onlara mesaj yollayan Paralel lobiye de sesleniyorum: Nerede olursanız olun izzetle karşınızda duracağız, bu millete, bu vatana yaptığınız bu ihanet dolayısıyla zelil olacaksınız.

ANA PARALEL PARTİ:
Paralel lobinin bunları yapması anlaşılır. Ancak her fırsatta ulusalcılık yapan CHP'nin aynı kampanyaya katılması manidar. Şimdi bütün yurtsever CHP'lilere sesleniyorum: Başınızı kaldırın ve sorun Kılıçdaroğlu'na, New York Times'ta yayımlanan makaleyle neden aynı gün, aynı çağrıyı yapma zilletine düşüyorsun? Sen ana muhalefet partisi misin, ana Paralel partisi misin? Hangi parti olduğuna karar ver.

2071'DE CİHANŞÜMUL TÜRKİYE


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu:
Bugün yeni bir adım atıyoruz. Türkiye'nin 2071

#Sayfa#


'SEÇİMLERİN EN ÖNEMLİSİ'

AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu:
7 Haziran seçimleri yapılmış ve yapılacak olan seçimlerin en önemlisidir. Bu millete operasyon yapmaya kalkanların son çırpınışlarını bitirecektir.

'ROTAMIZDAN ŞAŞMIYORUZ'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş:
Konfüçyus diyor ki 'Her türlü rüzgâra rağmen gemisini rotasında götürebilen kaptandır.' Bizler rüzgâr nereden eserse essin gemimizi rotamızda götürüyoruz.

YENİ BAŞKAN BOĞAZİÇİLİ

Milletvekili adaylığı için 8 yıldır üstlendiği AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan istifa eden Aziz Babuşçu, görevini İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci'ye devretti. 1970 Rize doğumlu Temurci, Boğaziçi Üniversitesi mezunu.

KONGREDEN NOTLAR

Erdoğan şiiriyle başladı

39 ilçeden gelen katılımcılar, oluşturulan arama noktalarından geçerek salona alındı.
Kongrenin teması, "Yeni Türkiye Yeni Güç Hedef 2023" olarak saptanmıştı.
Sinan Erdem Spor Salonu'nu dolduran 17 bin kişi için, 6 dev ekran kuruldu. Yaklaşık 25 bin kişi de salonun dışında kurulan 2 dev ekrandan kongreyi takip etti.
Salonun değişik yerlerine, "Dava adamlığıyla bilgeliği buluşturan lider", "Yeni Türkiye yolculuğu devam ediyor", "Birlik içinde yeni Türkiye", "İstanbul anlayana hocadır", "Bir olduk, birlik olduk... Birlikte Türkiye olduk", "Biriz, beraberiz, birlikte Türkiye'yiz", "Gönül verdik biz bu yola, asla geri dönmeyiz. Hiç durmadan yürürüz, yorulmak nedir bilmeyiz", "Milletin oğlu Davutoğlu'na selam getirdik" yazılı pankartlar asıldı.
Toplantının başında salondakilere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesinden İstanbul şiiri dinletildi.
Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte salonu selamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Partililere karanfil attı. Salonu adım adım gezen Davutoğlu, zaman zaman yanına gelen çocukları sevdi.