X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Paralel yapı bir tilki CHP onun gölgesinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Paralel yapı bir tilki CHP onun gölgesinde'

  • Giriş Tarihi: 14.2.2015
'Paralel yapı bir tilki CHP onun gölgesinde'
'Paralel yapı bir tilki CHP onun gölgesinde'

Paralel çetenin tilkiye benzediğini belirten Davutoğlu: CHP, tilkinin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünkü tilki de paralel çetedir. Yiğit olan çıkar tilki gölgesine değil millete sığınır

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Sivas 5'inci İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

YİĞİT YAZICIOĞLU'NA SELAM OLSUN: 28 Şubat'ta milli iradeye sekte vurulmak istendiğinde yine bir yiğit Sivas'ta ayağa kalkmış Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimiz... O da 28 Şubat'a karşı dik durmuştu. Ona da selam olsun.

BAŞBAKAN OLARAK BİZİ DİNLİYORLAR: Biz bir taraftan siyaseti inşa ederken bir taraftan Türkiye'yi IMF'den kurtarırken diğer taraftan da milli birlik ve kardeşlik için çözüm süreci üzerinde durduk. Yine provoke çalışmaları oldu. Mayıs 2013'te Gezi olayları, ardından paralel çete olayları, arkasından daha nice tezgâhlar. Cumhurbaşkanımızı, başbakanımızı şimdi bizleri dinliyorlar başbakan olarak. Bu millet 90'lı yılların acılarına, Başbağlar'ına, Madımak'ına dönmemişse bunun ardında AK Parti kadroları vardır. Selam olsun Milli Birliğin ak kadrolarına.

#Sayfa#

SİLAHLI UNSURLAR ÇEKİLMELİ: 6-7 Ekim provokasyonları yapıldı. Sırf AK Parti kendi içinden bir Cumhurbaşkanı çıkardıktan ikinci bir hamle dönemine başlarken teröristler Doğu ve Güneydoğu'da büyük bir kaos çıkarmaya çalıştılar. HDP ve onunla irtibatlı bütün çevrelere sesleniyoruz silahlı bütün unsurlar bu topraklardan çekilmeli şiddet dili bırakılmalıdır. İnşallah çözüm süreci nihai kardeşlik projesi olarak sonuçlanacak. Şimdi iç güvenlik reform paketi meclise sunuldu diye bütün o ihtilaflı muhalefet partileri yine aynı çizgide buluştular.

PARALEL ÇETE TİLKİDİR: Biz AK Parti hükümeti olarak derhal tedbir almayı gerekli görüp bu paketi hazırladık. Şimdi hepsi buna karşı çıkıyor. Kılıçdaroğlu halkı direnmeye çağırıyor. Sayın Kılıçdaroğlu halkı sokağa çağıracağına halkı sandığa çağır, sandığa... Kendilerine de sandığa da güvenleri olmadığı için halkı sokağa çağırıyorlar. Biz bütün vilayetlerimizi dolaştık. Hiç AK Parti'den direnin diye bir çağrı duydunuz mu? Hayır. Çünkü AK Parti millete güvenir, kendine güvenir. Gölgesi kendinde olandır AK Parti. CHP, tilkinin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünkü tilki de paralel çetedir. Yiğit olan çıkar tilki gölgesine değil millete sığınır.

#Sayfa#

TARİHİ FIRSAT: Tarihi bir fırsatın eşiğindeyiz. Çözüm sürecine samimiyetle inananlar silahları bırakıp demokratik siyasetin önünü açmak zorundalar. Hiçbir zaman demokrasi dışı yöntemlere pabuç bırakmadık bırakmayız.

TÜRKİYE, DÜNYADA YÜKSELEN TEK SES OLACAK: ABD'deki o üç kardeşimiz için dünyanın her yerinde konuşacağız. Paris'te nasıl yürüdüysek bu katliamlara karşı da en yüksek gür seda Türkiye'nin sedası olacaktır. Milletimizin ve AK Parti'nin sedası olacaktır. İşte milli birlik ve beraberliği tahkim edecek, özgürlükleri koruyacağız. Biraz önce bana yiğido dediniz soruyorum yiğidolar eğilir mi? Yiğidolar dimdik dururlar. Yalnız kalsalar bile yanlış yerde durmazlar.

'ÜÇ ŞEHİDİMİZ OLDU'
"ABD'de 3 şehidimiz oldu. Katil bir ırkçı 3 gencimizi şehit etti. Bir diş hekimi hanım ve hanımının kardeşi. Barbarca, hunharca şehit ettiler. Onların karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahittir ki susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Zulüm karşısında susarsak Hazreti Adem, Hazreti Ali, Hazreti Hamza bize hakkını helal etmesin. Herhangi bir yerde bir şekilde bir mazlum varsa bağrımızı biz açacağız."