X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İsmet Yılmaz'dan önemli 'Füze Sistemi' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İsmet Yılmaz'dan önemli 'Füze Sistemi' açıklaması

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:53 Güncelleme Tarihi: 19.2.2015 12:56
İsmet Yılmaz'dan önemli 'Füze Sistemi' açıklaması
İsmet Yılmaz'dan önemli 'Füze Sistemi' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Hava Savunma Füze Sistemi projesine ilişkin, "Sistem, Türkiye'nin savunması için milli sistemlere entegre edilecek ve NATO'ya entegre edilmeden kullanılacak" dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hava Savunma Füze Sistemine ilişkin proje ile ilgili, "Sistem, Türkiye'nin savunması için milli sistemlere entegre edilecek ve NATO'ya entegre edilmeden kullanılacak" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın yazılı soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, Hava Savunma Füze Sistemine ilişkin proje ile ilgili olarak, aday ülkelerle teknoloji transferi tabanlı görüşmelere devam edilmesi Savunma Sanayi İcra Komitesi tarafından talimat verilmesi nedeniyle görüşme takviminin uzadığını belirtti.

Söz konusu sistemin, Türkiye'nin savunması için milli sistemlere entegre edileceğini ve NATO'ya entegre edilmeden kullanılacağını kaydeden Yılmaz, cevap yazısında, "UMBHFSS Projesi kapsamında sistemin TSK üst komuta kontrol kademeleri ile bağlantısına ve entegrasyonuna yönelik iş paketi milli olarak yetkilendirilmiş firma tarafından yurt içinde yapılacaktır. Proje dış finansman kredisi ile finanse edilecektir. Proje kapsamında teklif değerlendirme süreci tamamlanmış olup, yeni bir resmi teklif alınmamıştır" ifadelerine yer verdi.