X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kılıçdaroğlu barışa inanmıyormuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kılıçdaroğlu barışa inanmıyormuş!

  • Giriş Tarihi: 3.3.2015 16:12
Kılıçdaroğlu barışa inanmıyormuş!
Kılıçdaroğlu barışa inanmıyormuş!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu anlayışla ben barışın geleceğine inanmıyorum. Güvensizlik üzerine inşa edilen bir süreç, Türkiye'ye barış getirmez" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Çözüm Süreci"ne yönelik açıklamalara ilişkin, "Bu anlayışla ben barışın geleceğine inanmıyorum. Güvensizlik üzerine inşa edilen bir süreç, Türkiye'ye barış getirmez. Hemen arkasından açıklama yapıldı, 'Barışın önündeki en büyük engel, AKP'dir' diye. AKP kanadından açıklama yapıldı, 'En büyük engel HDP'dir' diye. Açık ve net söyleyeyim, AKP ile HDP arasında bir seçim işbirliği var ve bu işbirliğini götürmek istiyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısında partiye katılan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) eski başkanı Çetin Osman Budak'a rozetini taktı.

İş dünyasına seslenen Kılıçdaroğlu, CHP'nin demokrasiyi içselleştiren bir gelenekten geldiğini, görüşü ne olursa olsun, inancı, kimliği ne olursa olsun, bütün vatandaşlara eşit davranacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, "CHP'nin Genel Başkanı olarak söz veriyorum; benim başbakanlığımda asla ve asla işadamları siyasal vergi incelemesine tabi tutulmayacaktır" dedi.