X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel koroda ajan sessizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

da ajan sessizliği

  • Giriş Tarihi: 15.3.2015
Paralel koroda ajan sessizliği
Paralel koroda ajan sessizliği

"Hükümet 'e yardım ediyor" yalanıyla Türkiye'yi Batıya gammazlamaya çalışan , lı ajan skandalı karşısında sessizliğe gömüldü

İngiliz 3 kızın Suriye'ye geçişini, "Hükümet 'e yardım ediyor" diye manşetten duyurarak Türkiye'yi gammazlama yarışına giren , gerçekler ortaya çıkınca sessizliğe gömüldü. Kızları Suriye'ye, koalisyon ortağı 'ya çalışan bir ajanın İngiliz istihbaratının bilgisi dâhilinde Suriye'ye götürdüğüne ilişkin haber, Paralel örgütün yayın organlarında hiç yer almadı. Paralel örgütün güdümündeki Doğan medyası ile solcu basın da haberi ya hiç görmedi ya da küçük görerek gizlemeye çalıştı. Paralel tavır, "'in Kanada'ya yerleşme planı zarar görmesin diye haber verilmedi" şeklinde yorumlandı.

PARALEL KORO SESSİZ

Bütün dünya haber ajanslarının 'flaş' koduyla geçtiği haber, Türkiye'de Paralel Yapı'ya yakın medya ile Doğan Medyası, Sözcü, Taraf, Bugün ve Cumhuriyet gazetesinin sayfalarında pek yer bulamadı. Daha önce, "İngiliz polisinden flaş açıklama: Aranan 3 İngiliz kız Suriye'de", "3 İngiliz kızı gören yok. Seyahatin izi bulunamadı", "IŞİD'e katılmak için Suriye'ye gittikleri belirtilen kızlar yine gündemde", "İngiliz kızların İstanbul görüntüleri ortaya çıktı; 18 saat otobüs beklemişler", " IŞİD'e katılan üç kızın görüntüsü yayınlandı" başlıklarını atan gazeteler, 3 İngiliz kızını Suriye'ye götüren kişinin Kanadalı ajan çıkması haberine sessiz kalmayı tercih etti.GÜLEN'İN KANADA PLANI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları ile ortaya çıkan Kanada ajanı gerçeğini görmezden gelen bir takım medyanın dünkü manşetlerinde ve sayfalarında başka haberler vardı. Bu durum hakkında iki kez yakalama kararı çıkarılan Fethullah Gülen'in yakında ABD'den Kanada'ya geçme ihtimali nedeniyle 'Kanadalı ajan' haberini görmek istememeleri şeklinde yorumlandı. Bilindiği gibi Gülen'in de ABD'den gönderilmesi halinde kendine yeni yerleşim yeri olarak Kanada'ya geçmek istediği konuşuluyor.
#Sayfa#
KANADA 'YORUM YOK' DEDİ
DEAŞ'a katılmak için İstanbul'a gelen İngiliz vatandaşı 3 kızı karşılayıp Gaziantep'e götüren Momammad El Rashed'in Kanada Gizli Servisi (CSIS) ile olan bağlantısı, Kanada hükümetinin de gündemine geldi. Yeni Demokrat Parti Milletvekili Megan Leslie, CSIS'in bağlı olduğu Kamu Güvenliği Bakanı Steven Blaney'e, "Üç kızın Türkiye'den Suriye'ye götürülmesini sağlayan kişinin CSIS'le bağlantılı olduğu doğru mu?" diye sordu. Blaney, "Konudan haberimiz var. Operasyonel ulusal güvenlik konularında yorum yapamıyorum" dedi. Kanada, teröre katıldıkları tespit edilenleri vatandaşlıktan çıkarma kararı almıştı. Şimdi Kanada hükümetinin bu durum karşısında nasıl davranacağı ve ne gibi tedbirler alacağı merakla bekleniyor.

BATI DA SESSİZ KALDI
Özellikle İngiliz ve Kanada basını, kızları Suriye'ye götüren Muhammed Al Rashad'in casusluğunu kabul ettiği detayları haberlerin içinde küçük notlarla yerleştirmekle yetindi. AHaber'in elde ettiği görüntüleri de sadece "Kayıp kızların yeni görüntüleri ortaya çıktı" şeklinde verildi. Kanada basınının İngiliz basının izlediği yolu takip ederek ajan hakkında detaya girmedi.

KANADA CASUSU 150 KİŞİYİ IŞID'E GÖTÜRDÜ
Kanada Gizli Servisine (CSIS) ajanlık yaptığı anlaşılan Suriyeli diş doktoru Momammad El Rashed'in İstanbul'a inen çoğunluğu İngiltere'den olmak üzere değişik ülkelerden 150 kişiyi örgüte gönderdiği öğrenildi. Gözaltına alındıktan sonra ele geçirilen belgelerde 25 kişiyi tespit eden polis, devamında yürüttüğü çalışmayla bu sayının 6 katına katına ulaştı. Haziran 2013'ten beri Türkiye'de Kanada adına ajanlık faaliyeti yürüten Rashad'ın 20 ay boyunca yabancı ülkelerden gelen militanları havalimanlarında karşılayıp karayoluyla IŞİD'e teslim ettiği belirlendi.