X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Seçimlere giderken kumpas kuracaklar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Seçimlere giderken kumpas kuracaklar'

  • Giriş Tarihi: 18.3.2015
'Seçimlere giderken kumpas kuracaklar'
'Seçimlere giderken kumpas kuracaklar'

Grup toplantısında Gezi ve 17-25 Aralık süreçlerini hatırlatan Başbakan : Seçime yaklaştığımız bu günlerde ellerindekiyle yetinmeyecekler ve yeni kumpaslar kuracaklar

Başbakan , partisinin dünkü grup toplantısında hem iç politikaya hem de dış politikaya yönelik önemli mesajlar verdi:
NEVRUZ BAYRAMI: 21 Mart, . Orta Asya'da ve Mezopotamya'da Türklerin ve Kürtlerin ve bütün kadim kültürlerin kutladığı bir bayram. Bu kutlamada şimdi iki taraf olacak. Bir kesim bunu sadece Mezopotamya'ya hasretmeye çalışacak ve sadece bir hikayeye dayandıracak. Bir başka kesim sadece Orta Asya'ya hasretmeye çalışacak ve başka hikayeye dayandıracak. Ama biz Çanakkale Savaşı'nda omuz omuza yürüyen bütün yiğitlerin torunları olarak bu bayramı da Türk, Kürt, Orta Asya, Mezopotamya halklarının, Anadolu halklarının ortak bayramı olarak kutlayacağız. Omuz omuza kutlayacağız.HA HİTLER HA ESED: İnsanlık vicdanıyla çatışan sesler duyuyoruz Batı'dan. Esed ile müzakere edilmeliymiş. Esed'le oturup elini sıkarsanız o sıktığınız el, tarih boyunca insanlık vicdanının hafızasından silinmeyecektir. Ha Hitler'in eli sıkılmış ha Saddam'ın eli sıkılmış ha Esed'ın eli sıkılmış. Bugün Esed'in elini sıkmayı düşünenler bundan sonra Ortadoğu'da olacak her türlü zulmün vebalini omuzlarında taşırlar. Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Ama biri zulüm yaparsa işte o zaman dur deriz.ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ: Madem parti kapatılmasından kaygılısınız işte hodri meydan demiştik. Meydanı gördük, yiğidi göremedik bir hafta içinde. Anayasa komisyonuna gitti, komisyon çalışmaları tamamlandı ve geçti. Ama nasıl İBB'de üç katlı tünele karşı çıkıp ekonomik kalkınmaya karşı çıkmışlarsa, şimdi de komisyonda anayasa değişikliği paketine karşı çıktılar.YENİ KUMPASLAR KURACAKLAR: Birçok tapeler, demokrasi ve ahlak dışı oyunlar oynandı. 2014 seçimlerine giderken 2013'te gezi provokasyonları ile uğraştık. Üçüncü köprüye, havalimanına sevinemeden onlarla uğraştık. 17-25 aralık kumpasları ile uğraştık. Ama 2014'te iki seçimi de atlattık, dünyadaki ekonomik durgunluğa rağmen biz iki seçimde de büyük başarı sağladık. Halkın seçtiği cumhurbaşkanını, halkın seçtiği Cumhurbaşkanı olarak o yüce makama getirdik. Seçime yaklaştığımız bu günlerde ellerindekiyle yetinmeyecekler ve yeni kumpaslar kuracaklar.
#Sayfa#
4 BİN 325 ŞEHİT YAKINI VE GAZİ İŞE YERLEŞTİRİLDİ

Şehit yakını ve gazilerin devlet kadrolarında istihdamı için yapılan atamaların dün üçüncüsü gerçekleştirildi. 4 bin 326 hak sahibinin atamasının kurayla gerçekleştirildiği törende konuşan Başbakan Davutoğlu şu mesajları verdi:
6 MİLYONA YAKIN İSTİHDAM: Gazilerimiz için bakım ücreti 2012'de asgari ücretti şimdi iki misline çıkardık. KOSGEB için yüzde 10 ilaveden birinci dereceden yakınlarının yararlanmasının için önünü açtık. Son 6 yıl içinde dünya büyük bir ekonomik krizden geçerken biz 6 milyona yakın, son 1 yılda da 1 milyon 400 bin yeni istihdam sağladık. Bu konuda bizi en çok mutlu eden alanlardan biri, şehit ve gazi yakınlarımıza sağladığımız istihdamlardır.
10 BİN ATAMA YAPILACAK: Bugün, 4 bin 325 şehit ve gazi yakını kardeşimizin atamasını yapacağız. Salonda bu kardeşlerimizin 176'sı hazır. Bu atamayla birlikte son altı ayda 7 bin 85 vatandaşımızın istihdamı sağlanmış olacak. Son bir yılda, 10 bin 613 atamayı gerçekleştireceğiz. Ekim'den bu güne 82 bin 639 kişiye ücretsiz seyahat kartı dağıttık. Şehit ve gazi yakınlarımıza 86 bin TL'lik 20 yıl vadeli ve faizsiz konut kredisi sağlamaya başladık. Bu arada Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok'u da kabul eden Davutoğlu, "Kıbrıs Türk halkının gettolarda yaşamasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

DEMİRTAŞ'A YANIT: HALK KARAR VERİR
Davutoğlu, HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığına izin vermeyeceklerine ilişkin açıklamasına Twitter hesabından şu yanıtı verdi:
HAD BİLMEZLİK, SAYGISIZLIK: Had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir. Dönüp dolaşıp geldiği yer, Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir.
AKLINA İHTİYACIMIZ YOK: AK Parti'yi "kirli pazarlık"la anmak onun haddi değildir. CHP ile her türlü pazarlığa giren Demirtaş'ın bu konuda söyleyecek sözü de yok, konuşacak yüzü de. AK Parti'nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yok. Bize aziz milletimiz yeter.