X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT çarkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT çarkı

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:34 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 09:46
Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT çarkı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT çarkı

Geçtiğimiz günlerde MİT'in CHP'yi kapatmak istediğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, yine çark ederek MİT'in artık CHP'yi kapatmayla uğraşmadığını söyledi.

Paralel Yapı'nın Twitter sesi @fuatavni'nin CHP kapatılacak iddiasını ciddiye alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MİT'ten bir grubun CHP'yi karıştırmak için operasyon yapmaya çalıştığını söylemişti. Kılıçdaroğlu daha sonra bu iddiasını bir adım öteye taşımış, CHP'nin kapatılması için bir hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını bildiğini iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, sivil toplum örgütleri ve halkı ziyaret programı çerçevesinde Elazığ'a gidişinde uçakta Cumhuriyet'in sorularını cevapladı.

YİNE ÇARK ETTİ

Kılıçdaroğlu, MİT içinde CHP'nin kapatılması ve itibarsızlaştırılması için yaptığı çalışmaların şimdilik kesildiğini belirterek "Eğer devam etselerdi isimlerini açıklayacaktım" dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP'yi kapatacaklar" iddiası üzerine AK Parti harekete geçmiş, siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran Anayasa değişikliği teklifini Meclis Başkanlığı'na sunmuştu.