Demirtaş: İzleme heyeti kırmızı çizgimiz değil

Giriş Tarihi: 25.3.2015 16:22 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 16:29
Demirtaş: İzleme heyeti kırmızı çizgimiz değil

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve beraberindeki heyet, Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

İzleme Heyeti'nin HDP için bir kırmızı çizgi olup olmadığı ile heyetin kurulup kurulmayacağı sorulan Demirtaş şöyle konuştu:

"KIRMIZI ÇİZGİDEN ÖTE..."

"Biz bu ülkede barış olsun istiyoruz. Belki çatışmalar durdu ama barışı kalıcı hale getirmenin yolu barışı topluma mal etmektir. Bunun için de belli yöntemler var. İzleme Kurulu da katkı sunar diye düşünüyoruz. Bir kırmızı çizgiden öte dünyada bu işler böyle olmuş. Küs olan, kavgalı olan taraflar oturup bir masada konuşurken birileri hakemlik yapar, yardımcı olur, ön açar. Olmazsa olmazdan bizim kırmızı çizgimizden öte barış mevzularının olmazsa olmazıdır. Yoksa HDP'nin kırmızı çizgisi değildir.

"ÜLKEMİZİN BARIŞI İÇİN KIRMIZI ÇİZGİMİZ YOK"

Biz yine de her halükarda sürece katkı sunarız. Ülkemizin barışı için önemsediğimiz için şu kırmızı çizgimizdir gibi dayatmalarda bulunmayız. İnşallah önümüzdeki günlerde bunlar rahatlıkla çözülür ve hayata geçer diye temenni ediyoruz. Hükümetin vereceği bir karar. Biz bu konuda HDP olarak karar versek dahi hayata geçmesi hükümetin onayına bağlı adaya gidiş konusu."
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş: İzleme heyeti kırmızı çizgimiz değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz