X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti adayları burada! İşte CHP — HDP — AK Parti adayları (TAM LİSTE)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti adayları burada! İşte CHP — HDP — AK Parti adayları (TAM LİSTE)

  • Giriş Tarihi: 7.4.2015 20:15 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 00:00
AK Parti adayları burada! İşte CHP — HDP — AK Parti adayları (TAM LİSTE)
AK Parti adayları burada! İşte CHP — HDP — AK Parti adayları (TAM LİSTE)

Milletvekili adayları belli oldu. AK Parti milletvekili adayları, CHP adayları, MHP adayları, HDP kesinleşen adaylar ve daha fazlası sabah.com.tr'de. İşte 2015 7 Haziran seçimleri milletvekili aday listesi.

AK Parti milletvekili aday listesini açıkladı. İşte 7 Haziran seçimlerinde AK Parti ve diğer partilerden seçime girecek milletvekili aday listesi...

SEÇMEN PUSULASINDA PARTİLERİN YERLERİ

Hür Dava Partisi 1, DYP 2, Millet ve Adalet Partisi 3, Anadolu Partisi 4, Halkın Yükselişi Partisi 5, Hak ve Özgürlükler Partisi 6, BBP 7, Komünist Parti 8, Demokratik Gelişim Partisi 9, Muhafazakar Yükseliş Partisi 10, Millet Partisi 11, Hak ve Adalet Partisi 12, ÖDP 13, Merkez Parti 14, Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi 15, Halkın Kurtuluşu Partisi 16, Liberal Demokrat Parti 17, MHP 18, HDP 19, Saadet Partisi 20, Genç Parti 21, CHP 22, AK Parti 23, DSP 24, Yurt Partisi 25, Demokrat Parti 26, İlk Parti 27, Hak ve Eşitlik Partisi 28, Türkiye Komünist Partisi 29, Vatan Partisi 30, Bağımsız Türkiye Partisi 31

GENEL SEÇİM 2015′TE HANGİ İL KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK?


YSK, 2014 nüfus sayımına göre, illerin 7 Haziran 2015 genel seçiminde çıkaracağı milletvekili sayısını belirledi.
"Adana 14, Adıyaman 5, Afyonkarahisar 5, Ağrı 4, Amasya 3, Ankara 32, Antalya 14, Artvin 2, Aydın 7, Balıkesir 8, Bilecik 2, Bingöl 3, Bitlis 3, Bolu 3, Burdur 3, Bursa 18, Çanakkale 4, Çankırı 2, Çorum 4, Denizli 7, Diyarbakır 11, Edirne 3, Elazığ 4, Erzincan 2, Erzurum 6, Eskişehir 6, Gaziantep 12, Giresun 4, Gümüşhane 2, Hakkari 3, Hatay 10, Isparta 4, Mersin 11, İstanbul 88, İzmir 26, Kars 3, Kastamonu 3, Kayseri 9, Kırklareli 3, Kırşehir 2, Kocaeli 11, Konya 14, Kütahya 4, Malatya 6, Manisa 9, Kahramanmaraş 8, Mardin 6, Muğla 6, Muş 3, Nevşehir 3, Niğde 3, Ordu 5, Rize 3, Sakarya 7, Samsun 9, Siirt 3, Sinop 2, Sivas 5, Tekirdağ 6, Tokat 5, Trabzon 6, Tunceli 2, Şanlıurfa 12, Uşak 3, Van 8, Yozgat 4, Zonguldak 5, Aksaray 3, Bayburt 2, Karaman 2, Kırıkkale 3, Batman 4, Şırnak 4, Bartın 2, Ardahan 2, Iğdır 2, Yalova 2, Karabük 2, Kilis 2, Osmaniye 4, Düzce 3″

CHP'NİN ADAY LİSTESİ

CHP milletvekili adayları belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında düzenlenen toplantı ile 7 Haziran 2015 genel seçimlerde yer alacak milletvekili adayları belirlendi. YSK'ya ulaştırılan CHP milletvekili aday listeleri bugün saat 17:30 itibariyle kamuoyu ile paylaşılacak. Peki CHP'den hangi ilde hangi milletvekili adayı seçilecek?

CHP Parti Meclisi, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün akşam saatlerinde bir araya geldi. Geçtiğimiz haftalarda yapılan ön seçimle 362 adayın yeri belirlenmişti, CHP'de 37'si kontenjan olmak üzere toplam 188 milletvekili adayın yeri de belli oldu. İşte CHP kulislerinden sızan; ancak resmi olarak açıklanmayan listeler;

İstanbul 1. bölge CHP adayları
Birinci sırada aday adaylığı başvurusu yapmayan Şafak Pavey, üçüncü sırada Gürsel Tekin, beşinci sırada Akif Hamzaçebi, yedinci sırada ilhan kesici, dokuzuncu sırada ise ihsan özkes yer aldı.

İstanbul 2. bölge CHP adayları
Bu bölgede birinci sırada Ermeni cemaatinin önerisi üzerine avukat Selina Özuzun Doğan, üçüncü sırada Sezgin Tanrıkulu, beşinci sırada Sencer Ayata, yedinci sırada ise Enis Berberoğlu aday gösterildi.

İstanbul 3. bölge CHP adayları
1. sırada bölgedeki göçmen oylarının etkisiyle Bihlun Tamaylıgil, üçüncü sırada Engin Altay, beşinci sırada erdoğan toprak, yedinci sırada Murat Özçelik, dokuzuncu sırada Mehmet Bekaroğlu gösterildi.

10 seçim bölgesinde örgüt denetiminde eğilim yoklaması yapan CHP'de sadece 37 kontenjan uygulanacak.

ANKARA KONTENJAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

Ankara 1. bölge CHP adayları
1. sırada Gülsün Bilgehan, 3. sırada Tekin Bingöl, 5. sırada Levent Gök ve 7. sırada Bülent Kuşoğlu yer aldı.

Ankara 2. bölge CHP adayları
1. sıra boş bırakıldı. Kılıçdaroğlu'nun bu sıra için Diyanet Vakfı'nın eski Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sucu, Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu ve PM üyesi Şenal Sarıhan arasında bir tercih yapacağını belirttiği öğrenildi. 3. sırada ise Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç yer aldı.

İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI : 1- Zeynep Altıok (Kontenjan) 2- Musa Çam 3- Tuncay Özkan (Kontenjan) 4 -Tacettin Bayır 5-Özcan Purçu (Kontenjan) 6- Ali Yiğit 7- Murat Bakan 8- Muhsin Kurt 9- Ali Hıdır Uludağ 10- Ednan Arslan 11- Sabri Ergül 12- Sevda Erdan Kılıç 13- Turgay Bozoğlu

İZMİR CHP 2. BÖLGE ADAYLARI 1-Selin Sayek Böke (Kontenjan) 2- Kemal Kılıçdaroğlu 3- Zekeriya Temizel (Kontenjan) 4- Mustafa Balbay 5- aytun çıray (Kontenjan) 6-Atilla Sertel 7- Kamil Okyay Sındır 8- Ali Engin 9- Hüseyin Sezer 10- Ülkümen Rodoplu 11- Ali Kemal Elitaş 12- Taha Okan 13- Nurgül Uçar

HATAY ADAY LİSTESİ

1- Hilmi Yarayıcı 2- Mevlüt Dudu 3- Serkan Topal

KOCAELİ ADAY LİSTESİ

1- Fatma Kaplan 2- Haydar Akar 3- Tahsin Tarhan

Ağrı
Cemil Erhan

Elazığ
Feyzi Septioğlu

Çankırı
Murat Atalay

Bayburt
Murat Bülbül

Yalova
Muharrem İnce liste başı oldu.

Eskişehir
PM üyesi Gaye Usluer ve gazeteci Utku Çakırözer ilk iki sırayı aldı.

Hatay
Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, milletvekili Mevlüt Dudu, Serkan Topal ve Birol Erten aday gösterildi.

Kocaeli
Avukat Fatma Kaplan Hürriyet, milletvekili Haydar Akar ile partinin belediye başkan adayı Tahsin Tarhan, Engin Özkoç aday yapıldı.

Şanlıurfa
Bucak aşiretinden eski belediye başkanı Ali Murat Bucak birinci, eski Saadet Partili Hasan Oğul ikinci sıradan aday gösterildi.

Tunceli
Ali Mustafa Çelik ve işadamı Gürsel Erol aday gösterildi.

Tokat
CHP eski il başkanı Duran Kum ilk sırayı alırken, milletvekili Orhan Düzgün'ün listeye girmemesi bazı PM üyelerince tepki topladı.

Gaziantep
Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ ve Ali Peri ilk sırayı aldı.

Diyarbakır
Muhsin Koçyiğit ilk sırayı aldı.

Iğdır
İkinci sıraya konulan Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Göksel Gülbey, itirazlar üzerine listeden çıkarıldı.

Ardahan
Birinci sırada Ensar Öğüt, 2. sırada Sezgin Kaya gösterildi.

Kars
Zeki Nacitarhan

Zonguldak
Şerafettin Topçu, Ünal Demirtaş aday gösterildi.

CHP 'DE ADAY LİSTESİNE ALINMAYAN İSİMLER

Kontenjandan aday olan İstanbul Milletvekilleri Faik Tunay, Müslüm Sarı, Aydın Ayaydın, Ali Özgündüz, Umut Oran, Ankara Milletvekili Sinan Aygün ve Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Ali Demirçalı, Refik Eryılmaz, Ayşe Eser Danışoğlu, Hüseyin Aygün, Kamer Genç, Sabahat Akkiraz'ın da aralarında bulunduğu 82 milletvekili yer almadı. PM'de adaylaştırılması beklenen Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da listelerde yer bulamadı.

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

MHP milletvekili aday listeleri belli oldu. Bahçeli'nin üzerinde çalıştığı MHP aday listelerinde sürpriz isimler var. İşte 2015 milletvekili MHP aday listesi

MHP Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu. İşte MHP'nin adayları; Türkiye genelinde çeşitli kaynaklara dayanılarak hazırlanmış birçok ilin aday adayı listesi resmi olmayan kaynaklarda bulunmaktadır. 2015 Genel Seçimleri Milletvekili Aday listesi MHP tarafından açıklandığı andan itibaren sitemizde olacaktır. 2015 Genel Seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacaktır. MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SEÇİM TAKVİMİ MHP, milletvekili aday adayı başvurusu sona erdi. Parti adaylarının belirlenmesi ve sıralama tespitine yönelik çalışmalar, Genel Devlet Bahçeli başkanlığında, 23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek toplantılarla sonuçlandırılacak.

Tahmin edilen MHP Milletvekili adayları aşağıdaki şekilde:

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ


İstanbul 2. bölge adayı : Celal Adan 2. sıra
İstanbul 3. bölge adayı : Mehmet Müftüoğlu 4. sıra

İZMİR 1. bölge adayı : Oktay Vural
İzmir 2. bölge : A.Kenan Tanrıkulu

Ankara 1. Bölge : Y.Tuğrul Türkeş, Zühal Topçu, Muharrem Şimsek
Ankara 2. Bölge : Şefkat Çetin, Mevlüt Karakaya, Mustafa Mit.

Samsun MHP adayları : Erhan Usta
Antalya milletvekili adayları : 1. Mehmet Günal, 2. Hasan Çalış, 3. Abdurrahman Başkan, 4. Metin Özkan, 5. Ahmet Selim Yurdakul

Manisa: Hüseyin Akgül, Erkan Akçay
Erzurum : Oktay Öztürk
Düzce : Suat Konuk
Kırşehir : Mustafa Erkal
Bartın : Orhan Ölçek
Burdur : Bilal Dağ
Diyarbakır : Mehmet T. Karakoç
Iğdır : İ.Yaşar Tezel
Karabük : Durmuş Yalçın

Kırıkkale : Halil Öztürk
Kütahya : Alim Işık
Malatya : Arif Yıldız
Mardin : Fikri Yazan
Muş : Adnan Subaşı
Muğla : Mehmet Erdoğan

Rize: Osman Kazmaz
Siirt : Erhan Özgen
Amasya : Sadık Arslan
Aksaray : Kürşat Eser
Adıyaman: Ahmet Kara
Adana 2. sira Yusuf Halaçoğlu
Yalova:Ünlem Üstel

Van:Gültekin Çavuşoğlu
Tunceli: Hıdır Budak
Elazığ:Ahmet Cemil Tunç, Şuay Alpay

Zonguldak:Zeki Çakan
Yozgat:Sadir Durmaz
Bilecik:Bahattin Şeker
Giresun:Orhan Erzurum
Şanlıurfa:Ibrahim Ozyavuz
Erzincan:Recep Aktaş

Eskişehir:Ruhsal Demirel
Gümüşhane:Mustafa Canlı
Hakkari:Aziz Gülbay
Hatay:Şefik Çirkin
Karaman:Ismet Hatipoğlu
Kars:Zekeriya Akbaba
Kastamonu:Metin Ateş
Tokat:Yücel Bulut
Tekirdağ:Bülent Belen

Sivas:Celal Dağgez
Sakarya:Zihni Acba
Niğde:Hakan Er
Ordu:Cemal Enginyurt
Aydın:Ali Uzunirmak
Afyonkarahisar:Mehmet Parsak
Adana Ali Yörük Paşa
Bursa:Ismet Buyukataman

Denizli:E.Haluk Ayhan
Osmaniye: Devlet Bahçeli
Kocaeli:Saffet Sancakli
Trabzon:Koray Aydın
Gaziantep:Ümit Özdağ
Isparta:Nuri Okutan
Kahramanmaraş:Haluk Tokuçoğlu

İŞTE HDP'NİN KESİNLEŞEN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İlk kez bir genel seçime parti olarak katılma kararı alan HDP'de 2015 Genel seçimlerinde milletvekili aday listesi netleşti. Bütün adaylar arasında en dikkat çekici isim olarak karşımıza Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan çıkıyor.

2015 Genel Seçimleri'ne parti olarak girecek Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) milletvekili aday listesi netleşti.

HDP eş genel başkanlarından Selahattin Demirtaş, İstanbul 1. bölgeden, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday gösterildi.

Altan Tan Diyarbakır, Meral Danış Beştaş Adana, Ferhat Encü ise Şırnak 3. sıradan aday gösterildi.

Türkiye'nin her ilinde aday göstermesiyle dikkat çeken HDP'nin iki adayı da bir hayli ilginç. Şanlıurfa'da 2. sıradan aday gösterilen Abdullah Öcalan'ın yeğeni ve Diyarbakır'dan 7. sıradan aday gösterilen PKK'nın kurucularından Kemal Pir'in yeğeni Ziya Pir...

İŞTE HDP'NİN ADAY LİSTESİ

ADANA

1) RIDVAN TURAN
2) MERAL DANIŞ BEŞTAŞ
3) VEDAT ÖZKAN
4) BEYHAN GÜNYELİ
5) TUGAY BEK
6) HATİCE KAVRAN
7) BARIŞ KARABIYIK
8) FERİDE PEYNİRCİ
9) İSMAİL BAŞARAN
10) NEFİSE BALYEMEZ
11) REŞİT ERTAŞ,
12) KADER DUMAN
13) HIDIR KOLUMAN
14) FEYRUZE GÜMÜŞ

ADIYAMAN

1) BEHÇET YILDIRIM
2) YASİN TAHTA
3) AYTEN YILMAZ
4) FERHAT TEMEL
5) BİRSEN TUNÇ

AFYON

1) REMZİ YAŞAR DİKMENYILDIZ
2) CAVİDAN NİZAMOĞLU
3) MUSTAFA KOÇER
4) MÜGE YAMANYILMAZ
5) HASAN KOÇAK

AĞRI

1) LEYLA ZANA
2) BERDAN ÖZTÜR
3) DİRAYET TAŞDEMİR
4) MEHMET EMİN İLHAN

AMASYA

1) ÇİĞDEM ATALAY
2) NURETTİN ALKAN
3) MUSTAFA IRMAK

ANKARA 1. BÖLGE

1) SIRRI SÜREYA ÖNDER
2) SERKAN ÖZKAN,
3) SONGÜL EROL ABDİL
4) PERİHAN KİRAZ
5) FİRDEVS KANTAR
6) CELAL DEMİR
7) ZELAL DENİZ DEMİR
8) MEHMET TEKİN OKAY
9) İSMİHANSARIATEŞ
10) BURCU YILDIRIM
11) BÜLENT DURUKAN
12) NURSEL GÜVENDİR
13) EMİN ÇARBOĞA
14) SÜNDÜZ KELEŞ
15) HÜSEYİN ATEŞ
16) AHMET DEMİREL
17) NAZİK KILIÇ
18) ABDULKANİ TATLISU

ANKARA 2. BÖLGE

1) MAHMUT MENDUH UYAN
2) GÜLSEN ÜLKER
3) AYDIN ÇUBUKÇU
4) NURSEL ÖZTÜRK
5) REMZİYE GÜÇLÜ
6) İSMET YALÇINKAYA
7) İLKNUR YILMAZ
8) KAMBER ATEŞ
9) MEHTAP ÖZKAN DELİDUMAN
10) ORHAN ÇELEBİ
11) MÜNİBE KOÇ
12) GÜLİSTAN AYDOĞDU
13) ŞERİF OTİ
14) DİLEK ERTÜRK

ANTALYA

1) SARUHAN OLUÇ
2) DENİZ YILDIRIM
3) NURAY ERÇAĞAN
4) HADİ CİN
5) AYSEL İBİLİ
6) İSHAK KAHRAMAN
7) GÜLKIZTÜRKDOĞAN
8) ATALAY METE
9) İLKİN MANYA
10) HASAN KIYAFET
11) LEYLA RUKEN YOLCU
12) SAVAŞ SEZGİN
13) SONGÜL ŞARKLI

ARDAHAN

1) TAŞKIN AKTAŞ
2) ARZU MOCO

ARTVİN

1 RECEP DEMİRCİ
2) CELAL OSMANAĞAOĞLU

AYDIN

1) FİLİZ KOÇALİ
2) MUZAFFER YÖNDEM
3) SEVAY AKKAN AÇICI
4) NAZLI BOZA KİBAR
5) MAHMUT NACAR
6) DERVİŞ PEKER
7) AYFER DEMİRER

GAZİANTEP

1) CELAL DOĞAN
2) MAHMUT TOĞRUL
3) GÜLSEREN KOCAER
4) FATOŞ ÇETİNKAYA
5) BERİVAN ÖZPOLAT
6) OSMAN DEMİRCİ
7) TUĞÇE ÖZSOY
8) MAHMUT FERMANOĞLU
9) GÜZEL KOÇ
10) DİLEK BÜYÜKKAYA
11) MACİT BOZKURT
12) M.NURİ DENEK

AKSARAY

1) BİRCAN DUMAN
2) İSMAİL DOYGUN

BARTIN

1) DİREN CEVAHİR ŞEN
2) SİNAN ÇOKSU

BALIKESİR

1) CEFER ÇELİK
2) BEDRİ ARIK
3) ESENGÜL BEŞLİ
4) A.ZEKİ AÇIKGÖZ
5) AYŞE IŞIK
6) ŞUAYİP ÇETİN
7) HAYRETTİN ŞEN
8) FARUK NAFİZ SAYIN

BAYBURT

1) ABDULKADİR CANALIR
2) MERCAN CEVAHİR

BATMAN

1) ALİ ATALAN
2) SAADET BECERİKLİ
3) AYŞE ACAR BAŞARAN
4) HASAN YAĞIZ

BİLECİK

1) PERİHAN KARAKOÇ
2) ÖMER EGE

BİNGÖL

1) HİŞYAR ÖZSOY
2) SERHAT GÜMÜŞ
3) SEVGİ ÖĞÜNÇ

BİTLİS

1) MİZGİN IRGAT
2) MAHMUT CELADET GAYDALI
3) OSMAN FATİH ŞANLI

BOLU

1) NEVZAT SANCAK
2) NUR TÜRK
3) GÜNER YAVUZ

BURDUR

1) CELAL ÇİÇEK
2) BETÜL TAYLAN
3) TANER TAŞ

BURSA

1) ASİYE KOLÇAK
2) METİN KILIÇ
3) HÜSEYİN ARMAĞAN
4) CEYLAN EROL
5) ŞAHİN AKIN
6) FATMA ÖZEN ÇERENÇE
7) MEHMET DENİZ BÜYÜK
8) RÜSTEM AVCI
9) HATİCE ATEŞ
10) ALİ DAĞ
11) BİRGÜL ASENA HIZAL
12) ŞENOL GÜL
13) MÜNESRA GEÇİMLİ
14) BERTAL CAMKIRAN
15) GURBET ÇELİK
16) RAHİM DEDE
17) NURİ BAYGINDIR
18) MEHMET ERDOĞAN

ÇANAKKALE

1) ÖZLEM ERGÜN AÇANAL
2) MİHRİMAN ŞAH
3) ERGÜN FİDAN
4) LEYLA YAVUZ

ÇANKIRI

1) SELFİNAZ GÖÇMEZ
2) HÜSEYİN KARAKAŞ

ÇORUM

1) MUHARREM ÖZÜNEL
2) ÜMİT KÜÇÜKBAYATLI
3) MELİHA ÜŞÜDÜR
4) HASİBE BEYAZ

DENİZLİ

1) PERİHAN ÜGE
2) AHMET TURHAN
3) EMİNE YALÇIN
4) DİLAVER SENEM
5) AYFER İNAN
6) YUNUS ÖZDEMİR
7) ÖZGÜR ÇAVUŞOĞLU

DERSİM

1) ALİCAN ÖNLÜ
2) EDİBE ŞAHİN

DİYARBAKIR

1) İDRİS BALUKEN
2) NURSEL AYDOĞAN
3) NİMETULLAH ERDOĞMUŞ
4) FELEKNAS UCA
5) ALTAN TAN
6) ÇAĞLAR DEMİREL
7) ZİYA PİR
8) İMAM TAŞÇIER
9) SİBEL YİĞİTALP
10) ADNAN CENGİZ
11) NESRİN HİLAL ŞANLI

DÜZCE

1) YÜKSEL BUDAK
2) ALİ ŞEKER
3) ABDURRAHMAN OĞUZ

EDİRNE

1) HÜLYA YER
2) HASAN ŞİMŞEK
3) SEDAT ZIMBA

ELAZIĞ

1) ORHAN DEMİRBAĞ
2) TÜRKAN BİNGÖL
3) ALİ CEMAL ZÜLFİKAR
4) ABDULLAH KARAHAN

ERZİNCAN

1) EROL AĞDAŞ
2) FATİMA TURAN

ERZURUM

1) SEHER AKÇINAR BAHA
2) KAMİL AYDIN
3) ŞİYAR ASLAN
4) DİLİN BİNGÖL
5) HELİN AKIN
6) CANŞAH ÇELİK

ESKİŞEHİR

1) METE GÜRSOY
2) RUKİYE GÜVEN
3) HASAN HÜSEYİN KARABULUT
4) GÜLSER ŞENŞAFAK
5) CEREN GÖKÇE
6) BARIŞ SULU

GİRESUN

1) FİLİZ ÇAKIR
2) NALAN COŞKUN
3) KAZIM YAMAN
4) MUSTAFA YUSUFOĞLU

GÜMÜŞHANE

1) HAYATİ GÜNAL

HAKKARİ

1) SELMA IRMAK
2) NİHAT AKDOĞAN
3) ABDULLAH ZEYDAN

HATAY

1) SEMİR ÖZTOPRAK
2) NİHAT ERASLAN
3) HİLMİYE KIZILAY
4) KEREM NALBANT
5) SEYHAN NURAL
6) ARİFE AYMAZ
7) ŞİRİN NUR VURAL
8) BEKİR SOYLU
9) A.KADİR ASLAN
10) PERİ ÇİFTÇİ

IĞDIR

1) MEHMET EMİN ADIYAMAN
2) KIZNAS TÜRKALİ

ISPARTA

1) HAZNE ARSLAN
2) ÖMER KARTAL
3) GÖZDE KAYA
4) HACER ERTÜRK

İSTANBUL 1. BÖLGE

1) SELAHATTİN DEMİRTAŞ
2) HÜDA KAYA
3) ERDAL ATAŞ
4) SERPİL KEMALBAY
5) ABDULLAH BÜLENT ULUER
6) HASAN GÜLÜM-PARTİZAN
7) NURİYE AVŞAR
8) NİLGÜN ONGAN
9) KEMAL PEKÖZ
10) SEZİN UÇAR
11) MURAT MIHÇI-ERMENİ
12) SEMRA GÜVEN ALKAN
13) MUSA PİROĞLU- ENGELLİ
14) HÜRRİYET ÖZÇELİK
15) ÇAĞDAŞ KÜÇÜKBATTAL
16) ÜMİDE AYSU
17) ABDULBAKİ BOĞA
18) SÜHEYLA İNAL
19) ALTAN AÇIKDİLLİ
20) NURHAN YILDIRIM
21) CEMAL ÇOBAN
22) FİLİZ YALÇIN-ENGELLİ
23) ÖMER AŞKARA
24) NECMİYE GÜNEŞ
25) AHMET AYDIN
26) SEMİHA AYŞE ÖKTEN STULLTHOFF
27) HASAN HÜSEYİN KÜÇÜKAYDIN
28) BESTE KAPLAN
29) FATMA SAYGILI
30) AYŞEGÜL ŞEREFHANOĞLU
31) ERMAN ASUMAN ERGİN

İSTANBUL 2. BÖLGE

1) TURGUT ÖKER
2) FİLİZ KERESTECİOĞLU
3) SEZAİ TEMELLİ
4) ŞERİFE ERBAY
5) SALİH ŞAHİN
6) ARİFE ÇINAR
7) TAHSİN YEŞİLDERE
8) GÜLSÜM AĞAOĞLU
9) DENİZ ZARAKOLU
10) FLOR ULUK BENLİ
11) EMİNE GÜNGÖR ÖZTÜRK
12) EYÜP GÜNEYSEL
13) FATMA ÖZDEMİR
14) ABDULLAH BARAN
15) MELİHA VARIŞLI
16) MEHMET SALTOĞLU
17) ELİF ŞAHSIN SIRLIOĞLU
18) HIDIR KARADAŞ
19) İNCİSEL ALPTEKİN
20) SABRİ GÜL-EMEP
21) SAİME OĞUZHAN
22) FERİDE ELÇİN
23) BARIŞ KOÇAK
24) DİLBER KOÇAK
25) MELTEM TÖKER

İSTANBUL 3. BÖLGE

1) PERVİN BULDAN
2) KARABET PAYLAN
3) LEVENT TÜZEL
4) ALİ KENANOĞLU
5) BEYZA ÜSTÜN
6) AYŞE BERKTAY
7) KEMAL PARLAK
8) ABDULHEKİM DAŞ
9) ZEHRA ŞAHİN
10) ŞEFİKA GÜRBÜZ
11) HALİME YAVUZ
12) EYÜP ERSÖNMEZ
13) HÜLYA İMAK
14) FIRAT EPÖZDEMİR
15) FATMA BEYHAN EROĞLU ER EYÜPOĞLU
16) M.ŞERİF ÖNER
17) NAZİRE GÜNEŞ
18) YAKUP MAVZER
19) ELİF BULUT
20) SEVGİ YALÇIN
21) SUNER SAKÇI
22) DİLEK SULTAN NAYMAN
23) ERKAN METİN
24) NERGİZ VASFİOĞLU
25) ERHAN DAŞKAYA
26) BURCU DEMİRBAŞ
27) ABDULCELİL ÖZTEKİN
28) CEMİLE AKGÜN
29) HÜLYA BAYRAM
30) MEHMET TORUŞ
31) HALİL SAVDA

İZMİR 1.BÖLGE

1) ERTUĞRUL KÜRKÇÜ
2) FERHAN ADEMHAN
3) PINAR AYDINLAR
4) MUSTAFA YALÇINER
5) AYŞE ERKEK
6) BAHATTİN CANBEYLİ
7) AHMET ÖNERGE
8) HÜLYA GÜLGÖR
9) MELİKE ARI
10) BAYRAM ERCAN
11) ÜLKÜ YALÇINKAYA
12) AYŞE FIRTINA ÖZEN
13) KAMİL AĞAOĞLU

İZMİR 2.BÖLGE

1) MÜSLÜM DOĞAN
2) EYLEM YILDIZ
3) ZEKİ GÜL
4) PINAR TÜRK
5) İBRAHİM AKIN
6) SEMRA UZUNOK
7) BERRİN ESİN KAYA
8) SÜLEYMAN GÜNDÜZ
9) DİLEK BAKIŞ
10) ÖZER AKDEMİR
11) SİNAN UĞUR
12) ŞEHNAZ BABA AKTAŞ
13) HAMDİ ÖZTÜRK

KARS

1) AYHAN BİLGEN
2) ŞAFAK ÖZANLİ
3) ÖNDER FİDANVAY

KASTAMONU

1) HAMZA ÖZKAN
2) HÜSEYİN GÖKOĞLU
3) ZEYNEP ÖZKAN

KAYSERİ

1) SULTAN GÜNEŞ ÖZCAN
2) DAĞISTAN BUDAK
3) NURAN ERGEN
4) HASAN DAŞKIN
5) GÜZEL ÖZDEN
6) KENAN MARAŞLI
7) SÜLEYMAN GÖKALP-İLK AMED
8) DERVİŞ KABAK-İLK ADIYAMAN
9) ETHEM KAVAK

KIRKLARELİ

1) EMİNE NİLÜFER ATAMAN
2) MEHMET BOZTEMİR
3) MUZAFFER KAYA

KIRŞEHİR

1) ONUR ŞAHİN
2) AYŞE MERVA AYTEMUR

KOCAELİ

1) ALİ HAYDAR KONCA
2) AYFER KOÇAK
3) GÜNER KİZİR
4) DİLBER ÖRNEK
5) İBRAHİM ERGİN
6) SEVDA ÖZER
7) SİNAN ODABAŞI
8) AYTEN YILMAZ
9) HASAN AVŞİN
10) BEDİHA SALHAN
11) AHMET OKUYUCULAR

KÜTAHYA

1) AHMET TOPRAK
2) NERMİN BİRGÜL HAKAN
3) METİN ÖGE-EMEP
4) AYSUN ÇELİK

KONYA

1) BATTAL ODABAŞI
2) SERAP KAYA
3) HÜSEYİN ÖZKAN
4) ŞAZİYE ŞENER
5) NİHAL ALAYDIN
6) ADNAN SEYHAN
7) EYLEM ALMAS
8) KAMURAN TEKİN
9) GÜLÇİN KÖNEŞ
10) İBRAHİM CAN
11) GÜNAY SAĞIR
12) SAMİ ACAR
13) OSMAN ÇELİK
14) BÜLENT ÖRÜNÇ

KARAMAN

1) HÜSEYİN MERTOĞLU
2) SİBEL ÇELİK

KIRIKKALE

1) ABDULLAH KOÇ
2) FULYA ALİKOÇ
3) AYŞE DURMUŞ

KARABÜK

1) MÜŞERREF SERAP YOLCU
2) SADIK UÇAL

KİLİS

1) KASIM KISA
2) TÜLAY SARI KABADAYI

MARAŞ

1) AZİZ TUNÇ
2) AYŞENUR VAİZOĞLU
3) İBRAHİM ÇİÇEK
4) SİBEL IŞIK
5) EMRE GENÇ
6) MERYEM YILDIZ
7) İBRAHİM ŞAHİNDAL
8) SÜLEYMAN DEPREM

MALATYA

1) AYDIN ERDOĞAN
2) PERİHAN YÜCEKAYA
3) AHMET AKAR
4) LATİFE ULUTAŞ
5) BETÜL KURNAZ KILIÇ
6) NECDET BALİ

MANİSA

1) ALİ AFATLI
2) SİBEL GENÇ
3) MEJDEL ACAR
4) MEHMET TARLABÖLEN
5) ABİDİN BAŞBOĞA
6) GÜLSEREN ONGUN
7) MUSTAFA YILDIRIM POLAT
8) CUMALİ YILDIZ
9) İHSAN ÇAÇA

MARDİN

1) MİTHAT SANCAR
2) GÜLSER YILDIRIM
3) EROL DORA
4) MEHMET ALİ ASLAN
5) ENİSE GÜNEYLİ
6) NURULLAH GÖRHAN

MERSİN

1) DENGİR MİR MEHMET FIRAT
2) ÇİLEM KÜÇÜKKELEŞ ÖZ
3) ALİ TANRIVERDİ
4) ÖZLEM ŞEN
5) NURSEL DEMİR
6) MAHMUT KARABULUT
7) HİLAL KARAHAN-SYKP
8) NAZIM ASLAN
9) MEHMET TAŞÇI
10) ŞİLAN AYDIN ÜZGEÇ
11) MÜSLÜM TANK

MUĞLA

1) HÜRRİYET KARADENİZ
2) MEHMET POLAT
3) NURHAYAT TEKGÜL
4) KAMURAN RESULOĞULLARI
5) AYLA APLEYLA (SYKP)
6) MEHMET EMİN GERS

MUŞ

1) BURCU ÇELİK
2) AHMET YILDIRIM
3) MENSUR IŞIK

NEVŞEHİR

1) METE PAK
2) FUNDA TEMEL
3) BEKİR FUAT AKBAL

NİĞDE

1) CAFER KILIÇ
2) İPEK EKREM

ORDU

1) AHMET CEVAT GÜNEY
2) CAHİT ONGUNYURT
3) GÜNGÖR ATAŞ
4) TURAN BAYRAK
5) GÜVEN ATABEY

OSMANİYE

1) AHMET ŞAKİR
2) YÜKSEL TECİK
3) SİNAN KORKMAZ
4) FATMA SEREZLİ

RİZE

1) NECMETTİN DURMUŞ
2) SELDA KARAFAZLI KURŞUN
3) TURGAY KÖSE

SAKARYA
1) NESLİN GÜMÜŞ
2) CENGİZ TOPBAŞLI
3) LEYLA KIZIL
4) CUMHUR ATAY
5) AYŞEGÜL ALTINTAŞ
6) AYDIN KINAY
7) TÜLAY DEMİRTAŞ

SAMSUN

1) ALP ALTINÖRS
2) MAKBULE EFE BAYSAL
3) İLHAN CÜRE
4) SAİT KOCAMAN
5) AHMET ÇAĞIN
6) EMİNE ÇEPNİ
7) TARIK TOPÇU
8) SALİHA ALACA
9) ERDAL YÜKSEL

SİİRT

1) KADRİ YILDIRIM
2) HATİCE SEVİM TEKİN
3) İSMAİL AYDIN

SİNOP

1) CEMİL YILDIZ
2) AYŞEGÜL KAFKAS

SİVAS

1) DURSUN YILDIZ
2) ŞAHTURNA AĞDAŞAN
3) MEVLÜDE ACAR
4) CEVAT AKTAŞ
5) YAŞAR VURAL

ŞIRNAK

1) FAYSAL SARIYILDIZ
2) LEYLA BİRLİK
3) FERHAT ENCÜ
4) AYCAN İRMEZ

TEKİRDAĞ

1) ERDAL AVCI
2) SEVGİ EVREN
3) SABRİ TOPÇU
4) HİLAL CİVİL
5) ELİF GÜLER
6) LOKMAN TEKİN

TOKAT

1) MURAT TOPRAK
2) BAHAR ÖZER
3) ERKAN KESKİN
4) GÜLCAN GÜMÜŞ

TRABZON

1) HÜSEYİN TAKA
2) MUAMMER CELEP
3) MEHMET MUSTAFA OLCAYTO
4) TURAN ÇAVUŞOĞLU
5) NURETTİN KARADENİZ

URFA

1) OSMAN BAYDEMİR
2) DİLEK ÖCALAN
3) İBRAHİM AYHAN
4) LEYLA GÜVEN
5) ZİYA ÇALIŞKAN
6) YASİN BATAN
7) GÜLCAN AVCI
8) SERHAT DİCLE YÜKSEL
9) HADLE UĞUR
10) RASİM ÇAKMAK
11) YAĞMUR AKAY
12) AYŞE DOĞAN

UŞAK

1) ESENGÜL DEMİR
2) MUSTAFA KIZILDAĞ
3) SEYİTHAN YETKİN

VAN

1) FİGEN YÜKSEKDAĞ
2) LEZGİN BOTAN
3) YURDUSEV ÖZSÖKMENLER
4) ADEM ÖZCANER
5) TUBA HEZER
6) MUSA İTAH
7) REMZİ ÖZGÖKÇE
8) YELİZ YILDIRIM

YALOVA

1) NİZAMETTİN ÖZTÜRK
2) AYNUR ERBAY

YOZGAT

1) ALİ ALBOSTANLI
2) ŞÜKRÜ ALMAZ
3) ÇİĞDEM SARIOĞLU
4) ÖZGÜR ŞEREF

ZONGULDAK

1) ALİ TOPALOĞLU
2) SONGÜL ZÜLEYHA TATLI
3) FAHRİ BOZBAŞ
4) İSMAHAN TOPRAK YAŞAR
5) BEDİRHAN GÜNEŞ

AK PARTİ ADAY LİSTESİ

ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NECDET ÜNÜVAR

YÜKSEK

DOKTOR

2. FATMA GÜLDEMET SARI

YÜKSEK

MİMAR

3. SADULLAH KISACIK

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. TALİP KÜÇÜKCAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

5. MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

YÜKSEK

AVUKAT

6. ESRA YALVAÇ

YÜKSEK

DOKTOR

7. MEHMET CAN

YÜKSEK

AVUKAT

8. MUSTAFA ÇALIŞKAN

YÜKSEK

ECZACI

9. ASUMAN TEKİN

YÜKSEK

MİMAR

10. KASIM PAMUK

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

11. MEHMET FARUK BOZKURT

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

12. RAMAZAN DEMİR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

13. MEHMET AY

YÜKSEK

AVUKAT

14. HASAN BERZAN TOPRAK

YÜKSEK

AVUKAT












ADIYAMAN


1. AHMET AYDIN

YÜKSEK

AVUKAT

2. ADNAN BOYNUKARA

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. İBRAHİM HALİL FIRAT

YÜKSEK

AVUKAT

4. SALİH FIRAT

YÜKSEK

DOKTOR

5. İCLAL YALÇIN TUTUŞ

YÜKSEK

ECZACI

AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HALİL ÜRÜN

YÜKSEK

AVUKAT

2. ALİ ÖZKAYA

YÜKSEK

AVUKAT

3. REMZİYE SIVACI

YÜKSEK

DOKTOR

4. AKİF ÖZKALDI

YÜKSEK

MÜHENDİS

5. FATİH BEDER

YÜKSEK

AVUKAT

AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ABDULLAH ATALAY

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. YILMAZ ENSAROĞLU

YÜKSEK

İLAHİYATÇI

3. HALİL ÖZYOLCU

YÜKSEK

AVUKAT

4. ALİ KONYAR

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

AKSARAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. İLKNUR İNCEÖZ

YÜKSEK

AVUKAT

2. NEVZAT PALTA

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. HÜSEYİN HÜYÜK

YÜKSEK

AVUKAT

AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET NACİ BOSTANCI

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. SAİT YÜCE

YÜKSEK

İLAHİYATÇI

3. HASAN ALİ CESUR

YÜKSEK

MÜHENDİS

ANKARA 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. Yalçın Akdoğan

YÜKSEK

SİYASET BİLİMCİ

2. AHMET Gündoğdu

YÜKSEK

EĞİTMEN

3. ALİ İHSAN ARSLAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. JÜLİDE SARIEROĞLU

YÜKSEK

EKONOMİST

5. MURAT ALPARSLAN

YÜKSEK

AVUKAT

6. ERTAN AYDIN

YÜKSEK

MÜŞAVİR

7. TÜLAY SELAMOĞLU

YÜKSEK

MİMAR

8. FATİH ŞAHİN

YÜKSEK

AVUKAT

9. MEHMET EMİN ZARARSIZ

YÜKSEK

MÜŞAVİR

10. HASAN ALBAYRAK

YÜKSEK

MÜŞAVİR

11. ERCAN KINACI

YÜKSEK

AVUKAT

12. BARIŞ AYDIN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

13. MURAT KÖSE

YÜKSEK

MÜHENDİS

14. HASAN KARAGÖZ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

15. HATİCE DEMİRTAŞ

YÜKSEK

AVUKAT

16. HAYDAR ŞAHİN

YÜKSEK

AVUKAT

17. FATMA COŞAR KARACAN

YÜKSEK

AVUKAT

18. MEHMET ALİ CANLI

YÜKSEK

AVUKAT

ANKARA 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. EMRULLAH İŞLER

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. AHMET İYİMAYA

YÜKSEK

AVUKAT

3. LÜTFİYE SELVA ÇAM

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. VEDAT BİLGİN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

5. AYDIN ÜNAL

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

6. AYHAN YILMAZ

ORTA

SERBEST/ÖZEL

7. MAHMUT SAMİ MALLI

YÜKSEK

MÜHENDİS

8. NEVZAT CEYLAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

9. AHMET BABA

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

10. NURİ ELİBOL

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

11. ADEM CEYLAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

12. SELİM CERRAH

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

13. BÜLENT YAĞMUR

YÜKSEK

AVUKAT

14. NESLİHAN CENK

YÜKSEK

MÜHENDİS

ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. LÜTFİ ELVAN

YÜKSEK

EKONOMİST

2. MUSTAFA KÖSE

YÜKSEK

AVUKAT

3. HÜSEYİN SAMANİ

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ

YÜKSEK

HALKLA İLİŞKİLER UZMANI

5. SENA NUR ÇELİK

YÜKSEK

AVUKAT

6. İBRAHİM AYDIN

YÜKSEK

MÜHENDİS

7. ATAY USLU

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

8. İBRAHİM TÜRKİŞ

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

9. NEVİN KORKMAZ ZOR

YÜKSEK

AVUKAT

10. HAKKI BEŞKAZALI

YÜKSEK

AVUKAT

11. ERCAN MEKTEPLİOĞLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

12. İZZET YILMAZ

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

13. MURTAZA TAMYÜREK

ORTA

YÖNETİCİ - KAMU

14. MUSTAFA AKDENİZ

YÜKSEK

VETERİNER HEKİMİ

ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ORHAN ATALAY

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. YUNUS BAYDAR

YÜKSEK

VETERİNER HEKİMİ

ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. İSRAFİL KIŞLA

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. VEDAT KİBAR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

AYDIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET SADIK ATAY

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. ABDURRAHMAN ÖZ

YÜKSEK

AVUKAT

3. ZEYNEP ARMAĞAN USLU

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

4. MUSTAFA SAVAŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. METİN YAVUZ

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

6. ERSİN ESENLİK

YÜKSEK

MÜHENDİS

7. CENGİZ ALTINTAŞ

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MAHMUT POYRAZLI

YÜKSEK

AVUKAT

2. SEMA KIRCI

YÜKSEK

DANIŞMAN

3. ALİ AYDINLIOĞLU

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

4. AYŞE KARDAŞ

YÜKSEK

SİYASET BİLİMCİ

5. KASIM BOSTAN

YÜKSEK

MEMUR

6. MEHMET BAYYİĞİT

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

7. HİLAL DEMİRÖZER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

8. MUSTAFA CANBEY

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

BARTIN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. YILMAZ TUNÇ

YÜKSEK

AVUKAT

2. MUSTAFA YELKENCİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

BATMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ZİVER ÖZDEMİR

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. MEHMET EMİN EKMEN

YÜKSEK

AVUKAT

3. MURAT GÜNEŞTEKİN

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. ADİLE GÜRBÜZ

YÜKSEK

AVUKAT

BAYBURT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NACİ AĞBAL

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

2. BÜNYAMİN ÖZBEK

YÜKSEK

MÜHENDİS

BİLECİK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HALİL ELDEMİR

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. RAMAZAN KURTULMUŞ

ORTA

EMEKLİ

BİNGÖL MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ŞEBNEM KOCAKELÇİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. ENVER FEHMİOĞLU

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

3. FEYZİ BERDİBEK

ORTA

SERBEST/ÖZEL

BİTLİS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. VEDAT DEMİRÖZ

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

2. EDİP SAFTER GAYDALI

YÜKSEK

EKONOMİST

3. FATİH KADİRİOĞLU

YÜKSEK

MÜHENDİS

BOLU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ALİ ERCOŞKUN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. FEHMİ KÜPÇÜ

YÜKSEK

AVUKAT

3. MEHMET EMİN GÜZ

YÜKSEK

AVUKAT

BURDUR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. REŞAT PETEK

YÜKSEK

AVUKAT

2. İBRAHİM EKİCİ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

3. KAMİL ÖZCAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET MÜEZZİNOĞLU

YÜKSEK

DOKTOR

2. EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ

YÜKSEK

AVUKAT

3. CEMALETTİN KANİ TORUN

YÜKSEK

DOKTOR

4. HÜSEYİN ŞAHİN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. İSMET SU

YÜKSEK

AVUKAT

6. HAKAN ÇAVUŞOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

7. ÖNDER MATLI

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

8. ZEKERİYA BİRKAN

YÜKSEK

AVUKAT

9. BENNUR KARABURUN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

10. GÜRSEL DÖNMEZ

YÜKSEK

MEMUR

11. YÜKSEL YENİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

12. NİHAT NASIR

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

13. HARUN AKIN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

14. AHMET KILIÇ

YÜKSEK

DANIŞMAN

15. OSMAN MESTEN

YÜKSEK

AVUKAT

16. HALİDE SERPİL ŞAHİN

YÜKSEK

ECZACI

17. CEMİLE YİĞİT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

18. SALİH BAŞPARMAK

YÜKSEK

EĞİTMEN

ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. BÜLENT TURAN

YÜKSEK

AVUKAT

2. İSMAİL KAŞDEMİR

YÜKSEK

AVUKAT

3. JÜLİDE İSKENDEROĞLU

YÜKSEK

TEKNİKER

4. SEBAHATTİN GÜNER

YÜKSEK

AVUKAT

ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

2. HÜSEYİN FİLİZ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

ÇORUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. SALİM USLU

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. CAHİT BAĞCI

YÜKSEK

SOSYOLOG

3. LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT

YÜKSEK

ECZACI

4. AHMET SAMİ CEYLAN

YÜKSEK

MÜHENDİS

DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NİHAT ZEYBEKCİ

YÜKSEK

İŞADAMI

2. MEHMET YÜKSEL

YÜKSEK

İŞADAMI

3. BİLAL UÇAR

YÜKSEK

AVUKAT

4. NURCAN DALBUDAK

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. OSMAN YÜCELİŞ

YÜKSEK

MÜHENDİS

6. EMİN OKKAYA

YÜKSEK

VETERİNER HEKİMİ

7. PERAL ULUKÖY

YÜKSEK

ECZACI

DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. Cevdet Yılmaz

YÜKSEK

BÜROKRAT

2. MEHMET SELİM ENSARİOĞLU

ORTA

ÇİFTÇİ

3. SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ

ORTA

EMEKLİ

4. OYA ERONAT

YÜKSEK

MÜHENDİS

5. FAZIL HÜSNÜ ERDEM

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

6. ABDURRAHMAN KURT

YÜKSEK

MÜHENDİS

7. ALİ İHSAN MERDANOĞLU

ORTA

ÇİFTÇİ

8. MUSTAFA ELGÖRMÜŞ

YÜKSEK

İKTİSATÇI

9. NETİCE ARSLAN

ORTA

ÖĞRETMEN

10. ALAATTİN PARLAK

YÜKSEK

SANATÇI

11. ABBAS BARIŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

DÜZCE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. FARUK ÖZLÜ

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. FEVAİ ARSLAN

ORTA

İŞADAMI

3. AYŞE KEŞİR

YÜKSEK

MÜŞAVİR

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ŞEMSETTİN EMİR

YÜKSEK

2. FATMA AKSAL

YÜKSEK

EKONOMİST

3. MUSTAFA OKUR

İLK

SERBEST/ÖZEL

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ŞUAY ALPAY

YÜKSEK

AVUKAT

2. METİN BULUT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

3. SERPİL BULUT

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

4. ÖMER SERDAR

YÜKSEK

AVUKAT

ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. TALHA EROL DURMAZ

YÜKSEK

DOKTOR

2. SERKAN BAYRAM

YÜKSEK

AVUKAT

ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. EFKAN ALA

YÜKSEK

MÜLKİ İDARE AMİRİ

2. ADNAN YILMAZ

YÜKSEK

BÜROKRAT

3. ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

YÜKSEK

EKONOMİST

4. İBRAHİM AYDEMİR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

5. ABDURRAHİM FIRAT

YÜKSEK

AVUKAT

6. ZAFER TARİKDAROĞLU

YÜKSEK

EĞİTMEN

ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NABİ AVCI

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. SALİH KOCA

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. EMİNE NUR GÜNAY

YÜKSEK

EKONOMİST

4. MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ

YÜKSEK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

5. YETKİN TETİK

ORTA

SERBEST/ÖZEL

6. ALİ DEMİREL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET ŞİMŞEK

YÜKSEK

EKONOMİST

2. ABDULHAMİT GÜL

YÜKSEK

AVUKAT

3. Şamil Tayyar

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

4. CANAN CANDEMİR ÇELİK

YÜKSEK

AVUKAT

5. ABDULLAH NEJAT KOÇER

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

6. MEHMET ERDOĞAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

7. SERPİL KAVRAK

YÜKSEK

AVUKAT

8. ALİ ŞAHİN

YÜKSEK

ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI

9. FİKRET MURAT TURAL

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

10. YUSUF ERDEM GÜZELBEY

YÜKSEK

MİMAR

11. MEHMET MENDERES KARADUMAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

12. MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER

YÜKSEK

MEMUR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. TURHAN ALÇELİK

YÜKSEK

DOKTOR

2. ADEM TATLI

YÜKSEK

VETERİNER HEKİMİ

3. MEHMET GELDİ

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. HATİCE KOCAOĞLU

YÜKSEK

ECZACI

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. KEMALETTİN AYDIN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. FERAMUZ ÜSTÜN

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

HAKKARİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. OSMAN KIZILBAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2. RÜSTEM ZEYDAN

YÜKSEK

DOKTOR

3. MEHMET ERTUŞ

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

HATAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ADEM YEŞİLDAL

YÜKSEK

AVUKAT

2. ORHAN KARASAYAR

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. MEHMET ÖNTÜRK

YÜKSEK

İŞADAMI

4. MEHMET ALĞAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

5. HACI BAYRAM TÜRKOĞLU

YÜKSEK

İKTİSATÇI

6. TÜLİN DURGUN YETİM

YÜKSEK

DOKTOR

7. İBRAHİM NACİ YAPAR

YÜKSEK

MÜHENDİS

8. MEHMET HACIOĞLU

YÜKSEK

ÇİFTÇİ

9. CANAN KAHRAMAN

YÜKSEK

MÜHENDİS

10. AHMET DEMİRTAŞ

YÜKSEK

MÜHENDİS

IĞDIR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. FERDİ TURAN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. CENGİZ ŞEYRAN

YÜKSEK

DANIŞMAN

ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. SÜREYYA SADİ BİLGİÇ

YÜKSEK

EKONOMİST

2. RECEP ÖZEL

YÜKSEK

AVUKAT

3. İSMAİL ÖZDEMİR

YÜKSEK

BÜROKRAT

4. AYŞE USTA

ORTA

İŞKADINI

İSTANBUL 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1.

İDRİS GÜLLÜCE

YÜKSEK

MÜHENDİS

2.

MİHRİMAH BELMA SATIR

YÜKSEK

AVUKAT

3.

EROL KAYA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

4.

AHMET BERAT ÇONKAR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5.

OSMAN CAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

6.

BERAT ALBAYRAK

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

7.

İSMET UÇMA

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

8.

METİN KÜLÜNK

YÜKSEK

MÜHENDİS

9.

RAVZA KAVAKCI KAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

10.

ERKAN KANDEMİR

YÜKSEK

MÜHENDİS

11.

ALEV DEDEGİL

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

12.

MEHMET ALİ PULCU

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

13.

HASAN SERT

YÜKSEK

MÜHENDİS

14.

HÜSEYİN YAYMAN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

15.

OSMAN BOYRAZ

YÜKSEK

MÜHENDİS

16.

FAİK IŞIK

YÜKSEK

AVUKAT

17.

HULUSİ ŞENTÜRK

YÜKSEK

MÜHENDİS

18.

ŞEYMA DÖĞÜCÜ

YÜKSEK

AVUKAT

19.

BİLAL TOPÇU

YÜKSEK

MUHASEBECİ

20.

RABİA İLHAN

YÜKSEK

AVUKAT

21.

FATMA VARANK

YÜKSEK

MİMAR

22.

ADEM SEFER

YÜKSEK

MÜHENDİS

23.

HURŞİT YILDIRIM

YÜKSEK

AVUKAT

24.

FAHRİ YASİN ŞENER

YÜKSEK

İKTİSATÇI

25.

PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

26.

AYŞE KARTAL

YÜKSEK

MUHASEBECİ

27.

MUSTAFA DEMİRAL

YÜKSEK

AVUKAT

28.

MUSTAFA ÖZMEN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

29.

ESMA ERSİN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

30.

ALİM Erdemir

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

31.

COŞKUN KOÇ

YÜKSEK

ECZACI

İSTANBUL 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. VOLKAN BOZKIR

YÜKSEK

DİPLOMAT

2. AYŞE NUR BAHÇEKAPILI

YÜKSEK

AVUKAT

3. EKREM ERDEM

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

4. AZİZ BABUŞCU

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

5. DURMUŞ ALİ SARIKAYA

YÜKSEK

MÜŞAVİR

6. ETHEM TOLGA

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

7. ŞİRİN ÜNAL

YÜKSEK

ORDU MENSUBU

8. FATMA BENLİ

YÜKSEK

AVUKAT

9. Hüseyin Bürge

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

10. SEVİM SAVAŞER

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

11. HAYDAR ALİ YILDIZ

YÜKSEK

AVUKAT

12. MARKAR ESEYAN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

13. OKTAY SARAL

YÜKSEK

MÜHENDİS

14. AHMET HALDUN ERTÜRK

YÜKSEK

DOKTOR

15. AHMET BAHA ÖĞÜTKEN

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

16. AHMET HAMDİ ÇAMLI

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

17. HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

18. İBRAHİM SOLMAZ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

19. BEDRİ BAŞ

ORTA

SERBEST/ÖZEL

20. İSMAİL ERGÜNEŞ

YÜKSEK

AVUKAT

21. MEHMET ER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

22. PERİHAN TOĞAY

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

23. MUHARREM BALTACI

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

24. REŞİDE YÜKSEL

YÜKSEK

DOKTOR

25. MAHMUT DOĞAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

26. SÜLEYMAN ENES KILIÇ

YÜKSEK

MÜHENDİS

İSTANBUL 3 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA ŞENTOP

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. ÖZLEM ZENGİN

YÜKSEK

AVUKAT

3. FEYZULLAH KIYIKLIK

YÜKSEK

AVUKAT

4. MEHMET MUŞ

YÜKSEK

EKONOMİST

5. MEHMET DOĞAN KUBAT

YÜKSEK

AVUKAT

6. TÜLAY KAYNARCA

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

7. ABDURRAHİM BOYNUKALIN

YÜKSEK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

8. HARUN KARACA

ORTA

MUHASEBECİ

9. UĞUR IŞILAK

ORTA

SANATÇI

10. MUSTAFA YENEROĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

11. MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU

YÜKSEK

MÜHENDİS

12. Mehmet Metiner

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

13. HALİS DALKILIÇ

YÜKSEK

İKTİSATÇI

14. MAHMUT ÖVÜR

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

15. YILDIZ SEFERİNOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

16. FATMA BETÜL SAYAN KAYA

YÜKSEK

MÜHENDİS

17. TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

18. MEHMET BAYKAN

YÜKSEK

AVUKAT

19. RESUL KURT

YÜKSEK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

20. BETÜL BİRER

ORTA

SERBEST/ÖZEL

21. ABDULLAH BAŞCI

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

22. ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER

YÜKSEK

SAĞLIK GÖREVLİSİ

23. CELAL BABAYİĞİT

YÜKSEK

AVUKAT

24. HAKAN BAHADIR

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

25. HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

26. YEŞİL AYTULUM TURUT

ORTA

SERBEST/ÖZEL

27. YASİN ZÜLBAHAROĞLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

28. ABDULLAH SADIKSOY

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

29. ARİF KALMAZ

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

30. FATMA NUR YAVUZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

31. FEVZİ DURMUŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

İZMİR 1 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. Veysel Eroğlu

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

3. CEMİL ŞEBOY

YÜKSEK

MİMAR

4. HÜSEYİN KOCABIYIK

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

5. OZAN CEYHUN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

6. NECİP NASIR

YÜKSEK

MÜHENDİS

7. CEMAL BEKLE

YÜKSEK

SOSYOLOG

8. MAHMUT ATİLLA KAYA

YÜKSEK

AVUKAT

9. BEDİHA TÜRKYILMAZ

YÜKSEK

DOKTOR

10. TALİP UZUN

YÜKSEK

MEMUR

11. KAZIM ERTEN

YÜKSEK

MEMUR

12. ÖMER SERTBAŞ

YÜKSEK

MÜHENDİS

13. GÜRBÜZ AKBULUT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

İZMİR 2 MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. NESRİN ULEMA

YÜKSEK

ECZACI

3. HAMZA DAĞ

YÜKSEK

AVUKAT

4. KEREM ALİ SÜREKLİ

YÜKSEK

AVUKAT

5. DURMUŞ BOZTUĞ

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

6. MEHMET BAYINDIR

YÜKSEK

DOKTOR

7. SAVCI SAYAN

YÜKSEK

EKONOMİST

8. NEŞE GÜRÇAY

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

9. TANSU KAYA

YÜKSEK

MÜHENDİS

10. BİLAL KIRKPINAR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

11. ESRA ALADAĞ

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

12. ALİ HADİM

ORTA

ÇİFTÇİ

13. MÜJDE ÇELİK

ORTA

SERBEST/ÖZEL

KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MAHİR ÜNAL

YÜKSEK

BÜROKRAT

2. NURSEL REYHANLIOĞLU

YÜKSEK

ECZACI

3. VEYSİ KAYNAK

YÜKSEK

AVUKAT

4. SEVDE BAYAZIT KAÇAR

YÜKSEK

İŞKADINI

5. MEHMET UĞUR DİLİPAK

YÜKSEK

MÜHENDİS

6. MEHMET İLKER ÇİTİL

YÜKSEK

DOKTOR

7. TÜRK İslam KARAKOÇ

YÜKSEK

AVUKAT

8. İMRAN KILIÇ

YÜKSEK

İLAHİYATÇI

KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. OSMAN KAHVECİ

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. SEDAT NAMAL

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KARAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. RECEP KONUK

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

2. RECEP ŞEKER

YÜKSEK

DOKTOR

KARS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET UÇUM

YÜKSEK

AVUKAT

2. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY

YÜKSEK

DOKTOR

3. ENSAR ERDOĞDU

YÜKSEK

AVUKAT

KASTAMONU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN

YÜKSEK

ECZACI

2. METİN ÇELİK

YÜKSEK

AVUKAT

3. ZAFER NALBANTOĞLU

YÜKSEK

MÜHENDİS

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET ÖZHASEKİ

YÜKSEK

AVUKAT

2. AHMET DOĞAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

3. YAŞAR KARAYEL

YÜKSEK

MÜŞAVİR

4. KEMAL TEKDEN

YÜKSEK

DOKTOR

5. HAVVA TALAY ÇALIŞ

YÜKSEK

DOKTOR

6. HALİL ERGEN

YÜKSEK

MEMUR

7. İSMAİL TAMER

YÜKSEK

DOKTOR

8. AVŞAR ASLAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

9. AYDIN KALKAN

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. OĞUZ KAĞAN KÖKSAL

YÜKSEK

MÜLKİ İDARE AMİRİ

2. RAMAZAN CAN

YÜKSEK

AVUKAT

3. ABDULLAH ÖZTÜRK

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HAMDİ IRMAK

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. VOLKAN GÖÇ

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. AYTAÇ AKSOY

YÜKSEK

MÜHENDİS

KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. SALİH ÇETİNKAYA

YÜKSEK

AVUKAT

2. HACI TURAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KİLİS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. REŞİT POLAT

YÜKSEK

ECZACI

2. AHMET SALİH DAL

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. FİKRİ IŞIK

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

2. RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

3. ZEKİ AYGÜN

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. İLYAS ŞEKER

YÜKSEK

MÜHENDİS

5. MEHMET AKİF YILMAZ

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

6. CEMALETTİN KAFLI

YÜKSEK

AVUKAT

7. SAMİ ÇAKIR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

8. AYŞE MÜGE OLŞEN

YÜKSEK

ECZACI

9. HALİT ÇOKAN

YÜKSEK

AVUKAT

10. YALÇIN COŞTUR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

11. YAHYA COŞKUN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

KONYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. AHMET DAVUTOĞLU

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. MUSTAFA BALOĞLU

YÜKSEK

DOKTOR

3. HÜSNÜYE ERDOĞAN

YÜKSEK

DOKTOR

4. ZİYA ALTUNYALDIZ

YÜKSEK

MÜSTEŞAR

5. MUHAMMET UĞUR KALELİ

ORTA

YÖNETİCİ - KAMU

6. LEYLA ŞAHİN USTA

YÜKSEK

DOKTOR

7. MEHMET BABAOĞLU

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

8. ABDULLAH AĞRALI

YÜKSEK

DOKTOR

9. HALİL ETYEMEZ

YÜKSEK

EĞİTMEN

10. RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK

YÜKSEK

PİSİKOLOG

11. HACI AHMET ÖZDEMİR

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

12. ÖMER ÜNAL

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

13. MUSTAFA KAYA

YÜKSEK

MEMUR

14. ÖMER FARUK KANIK

YÜKSEK

MÜHENDİS

KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. VURAL KAVUNCU

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

3. İSHAK GAZEL

YÜKSEK

AVUKAT

4. AHMET TAN

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ÖZNUR ÇALIK

YÜKSEK

ECZACI

2. TAHA ÖZHAN

YÜKSEK

MÜŞAVİR

3. MUSTAFA ŞAHİN

YÜKSEK

EĞİTMEN

4. NURETTİN YAŞAR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. BÜLENT TÜFENKCİ

YÜKSEK

AVUKAT

6. BAYRAM TAŞKIN

YÜKSEK

AVUKAT

MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. RECAİ BERBER

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

2. UĞUR AYDEMİR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

3. SELÇUK ÖZDAĞ

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

4. MURAT BAYBATUR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

5. ŞULE TUNALI

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

6. İSMAİL BİLEN

YÜKSEK

AVUKAT

7. MUSA YILMAZ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

8. GÜZİDE İÇEN KASAP

YÜKSEK

MİMAR

9. BİLAL TEMEL

YÜKSEK

AVUKAT

MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ORHAN MİROĞLU

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

2. GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY

YÜKSEK

ECZACI

3. MEHMET VEJDİ KAHRAMAN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. ABDULLAH ERİN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

5. CENGİZ DEMİRKAYA

YÜKSEK

EĞİTMEN

6. MEHMET EMİN DENİZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK

YÜKSEK

ECZACI

2. YILMAZ TEZCAN

YÜKSEK

DOKTOR

3. MUHSİN KIZILKAYA

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

4. ZEYNEP GÜL YILMAZ

YÜKSEK

AVUKAT

5. İBRAHİM GÜL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

6. ARİF YILDIRIM

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

7. MEHMET EMİN KAPLAN

YÜKSEK

AVUKAT

8. PINAR NAR

YÜKSEK

AVUKAT

9. CEMAL BALKAYA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

10. ABDULLAH KUZ

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

11. MEHMET TAŞKIRAN

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

MUĞLA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HASAN ÖZYER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2. HASAN KÖKTEN

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. ELVAN GÖÇER

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. MEHMET YAVUZ DEMİR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

5. MUHİTTİN KAYABAŞ

YÜKSEK

MÜHENDİS

6. ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET EMİN ŞİMŞEK

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. ABDULSELAM ER

YÜKSEK

EĞİTMEN

3. HALİS SALTIK

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA AÇIKGÖZ

YÜKSEK

ECZACI

2. MURAT GÖKTÜRK

YÜKSEK

AVUKAT

3. EBUBEKİR GİZLİGİDER

YÜKSEK

AVUKAT

NİĞDE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ALPASLAN KAVAKLIOĞLU

YÜKSEK

MÜLKİ İDARE AMİRİ

2. ERDOĞAN ÖZEGEN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

3. YAŞAR ATAÇ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

ORDU MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NUMAN KURTULMUŞ

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. OKTAY ÇANAK

YÜKSEK

AVUKAT

3. İHSAN ŞENER

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

4. AYŞE NİLGÜN TOMAKİN

YÜKSEK

AVUKAT

5. ŞAKİR ÇOBAN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

OSMANİYE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. SUAT ÖNAL

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. MÜCAHİT DURMUŞOĞLU

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

3. MEHMET SARI

YÜKSEK

EMEKLİ

4. EMİR HASAN ARSLANTAŞ

YÜKSEK

AVUKAT

RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HASAN KARAL

YÜKSEK

İLAHİYATÇI

2. HİKMET AYAR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

3. OSMAN AŞKIN BAK

YÜKSEK

MÜHENDİS

SAKARYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. AYŞENUR İSLAM

YÜKSEK

ÖGRETİM ÜYESİ

2. MUSTAFA İSEN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

3. ALİ İHSAN YAVUZ

YÜKSEK

AVUKAT

4. RECEP UNCUOĞLU

YÜKSEK

MÜHENDİS

5. ALİ İNCİ

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

6. RECEP HACIEYÜPOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

7. BİLGEHAN DOĞRU

YÜKSEK

DOKTOR

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. AKİF ÇAĞATAY KILIÇ

YÜKSEK

SİYASET BİLİMCİ

2. AHMET DEMİRCAN

YÜKSEK

DOKTOR

3. FUAT KÖKTAŞ

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. ÇİĞDEM KARAASLAN

YÜKSEK

MİMAR

5. HASAN BASRİ KURT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

6. KAMURAN ÖZDEN

YÜKSEK

MÜSTEŞAR

7. YILMAZ HOCAOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

8. HÜSEYİN AVNİ ÇATAL

YÜKSEK

MÜHENDİS

9. ADEM TUNCER

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

SİİRT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. YASİN AKTAY

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. HAŞİM TAŞKIRAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

3. ALİ İLBAŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

SİNOP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. CENGİZ TOKMAK

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. NAZIM MAVİŞ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

SİVAS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. İSMET YILMAZ

YÜKSEK

AVUKAT

2. HİLMİ BİLGİN

YÜKSEK

AVUKAT

3. SELİM DURSUN

YÜKSEK

MÜHENDİS

4. ADEM YILDIRIM

YÜKSEK

AVUKAT

5. YALÇIN ÖZDEMİR

YÜKSEK

SERBEST / ÖZEL

ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. NUREDDİN NEBATİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. MEHMET KASIM GÜLPINAR

YÜKSEK

ÇİFTÇİ

3. SEYİT EYYÜPOĞLU

ORTA

ÇİFTÇİ

4. MAZHAR BAĞLI

YÜKSEK

SOSYOLOG

5. HALİL ÖZCAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

6. HAMİDE SÜRÜCÜ

YÜKSEK

MÜHENDİS

7. AHMET EŞREF FAKIBABA

YÜKSEK

DOKTOR

8. MEHMET AKYÜREK

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

9. MAHMUT KAÇAR

YÜKSEK

MÜHENDİS

10. YUSUF EĞİLMEZ

YÜKSEK

AVUKAT

11. YILDIZ KONAL SÜSLÜ

YÜKSEK

PİSİKOLOG

12. ABDULLAH YEŞİL

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ARSLAN TATAR

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

2. ADNAN ŞIK

ORTA

SERBEST/ÖZEL

3. LEZGİN adıyaman

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. RİZGİN BİRLİK

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MUSTAFA YEL

YÜKSEK

MÜLKİ İDARE AMİRİ

2. AYŞE DOĞAN

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

3. METİN AKGÜN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

4. EYÜP KANAR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

5. HAKAN SUNAL

YÜKSEK

DOKTOR

6. AHMET ÜZGÜN

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

TOKAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. COŞKUN ÇAKIR

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

2. CELİL GÖÇER

YÜKSEK

DOKTOR

3. FATMA GAYE GÜLER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

4. FATİH AKGÜN

YÜKSEK

AVUKAT

5. MUSTAFA ARSLAN

YÜKSEK

AVUKAT

TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. SÜLEYMAN SOYLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2. MUHAMMET BALTA

YÜKSEK

MÜHENDİS

3. AYŞE SULA KÖSEOĞLU

YÜKSEK

AVUKAT

4. ADNAN GÜNNAR

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

5. NİHAT TOSUN

YÜKSEK

DOKTOR

6. SALİH CORA

YÜKSEK

AVUKAT

TUNCELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET TUNÇ

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. ALİ ULVİ SEYREK

YÜKSEK

AVUKAT

UŞAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. MEHMET ALTAY

YÜKSEK

AVUKAT

2. EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN

YÜKSEK

MİMAR

3. HÜSEYİN KESKİN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

VAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. BURHAN KAYATÜRK

YÜKSEK

MÜHENDİS

2. ÖMER ÇAHA

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

3. NAHİDE HAKAN

YÜKSEK

AVUKAT

4. FARUK ALPASLAN

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. HAMDULLAH ŞEVLİ

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

6. ÖZGE BURAK DEGER

YÜKSEK

EĞİTMEN

7. YAKUP ALADAĞ

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

8. NİZAMETTİN AĞAR

YÜKSEK

MÜŞAVİR

YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. FİKRİ DEMİREL

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

2. MEHMET DEMİRHAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. ABDULKADİR AKGÜL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2. ERTUĞRUL SOYSAL

YÜKSEK

DOKTOR

3. YUSUF BAŞER

YÜKSEK

AVUKAT

4. İSKENDER MİNAR

YÜKSEK

AVUKAT

ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1. HÜSEYİN ÖZBAKIR

YÜKSEK

SAVCI

2. FARUK ÇATUROĞLU

YÜKSEK

EKONOMİST

3. ÖZCAN ULUPINAR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

4. EMİNE ÇİFT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5. AKIN KAYMAK

YÜKSEK

EKONOMİST

AK PARTİ'NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ NEREDEN ADAY OLDU?
ANKARA
Yalçın Akdoğan 1.Bölge 1.sıra

ANKARA
Emrullah İşler 2. Bölge 1.sıra

İSTANBUL
Volkan Bozkır 2.Bölge 1.sıra
Ayşe Nur Bahçekapılı 2.Bölge 2.Sıra
Aziz Babuşcu 2 Bölge 4. Sıra
Mustafa Şentop 3.Bölge 1.Sıra
Mehmet Metiner 3. Bölge 12. Sıra

İZMİR
Veysel Eroğlu 1. Bölge 1.Sıra

DİYARBAKIR
Cevdet Yılmaz
Mehmet Ensarioğlu

GAZİANTEP
1.Sıra Mehmet Şimşek
3.Sıra Şamil Tayyar


İŞTE 3. DÖNEM KURALINA TAKILIP ADAY OLAMAYAN İSİMLER;

İşte milletvekili olamayacak 71 isim;

1. Recep Tayyip Erdoğan - Başbakan(İstanbul)
2. Bülent Arınç - Başbakan Yardımcısı(Bursa)
3. Beşir Atalay - Başbakan Yardımcısı(Kırıkkale)
4. Bekir Bozdağ - Başbakan Yardımcısı(Yozgat)
5. Ali Babacan - Başbakan Yardımcısı(Ankara)
6. Sadullah Ergin - Adalet Bakanı(Hatay)
7. Nihat Ergün - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı(Kocaeli)
8. Binali Yıldırım - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı(İzmir)
9. Mehdi Eker - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı(Diyarbakır)
10. Hayati Yazıcı - Gümrük ve Ticaret Bakanı(Rize)
11. Taner Yıldız - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (Kayseri)
12. Recep Akdağ - Eski Sağlık Bakanı(Erzurum)
13. Faruk Çelik - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, (Ş.Urfa)
14. Egemen Bağış - Avrupa Birliği Bakanı(İstanbul)
15. Suat Kılıç - Gençlik ve Spor Bakanı(Samsun
16. Köksal Toptan (Karabük)
17. Ömer Çelik - Kültür ve Turizm Bakanı(Adana)
18. Abdülkadir Aksu - Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(İstanbul)
19. Hüseyin Çelik - Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı (G.Antep)
20. Salih Kapusuz - Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
21. Murat Yıldırım(Çorum)
22. Bülent Gedikli - Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
23. Reha Denemeç - AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
24. Hüseyin Tanrıverdi - Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı(Manisa)
25. Edip Uğur - Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Balıkesir)
26. Nükhet Hotar - Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
27. Haluk İpek - Genel Sekreter(Ankara)
28. Cemil Çiçek - Meclis Başkanı(Ankara)
29. Nurettin Canikli - Grup Başkenvekili(Giresun)
30. Mustafa Elitaş - Grup Başkanvekili(Kayseri)
31. Burhan Kuzu(İstanbul)
32. Nimet Baş(İstanbul)
33. Necati Çetinkaya(Adana)
34. Sadık Yakut(Kayseri)
35. Vecdi Gönül(Antalya)
36. Faruk Nafiz Özak(Trabzon)
37. Mehmet Ali Şahin - Genel Başkan Yardımcısı(Karabük)
38. Ayhan Sefer Üstün(Sakarya)
39. Cevdet Erdöl(Ankara)
40. Mustafa Ataş(İstanbul)
41. Halide İncekara(İstanbul)
42. Sait Açba(Afyon)
43. Ruhi Açıkgöz(Aksaray)
44. Ali Rıza Alaboyun(Aksaray)
45. Mevlüt Çavuşoğlu(Antalya)
46. Fahrettin Poyraz(Bilecik)
47. Vahit Kiler(Bitlis)
48. Bayram Özçelik(Burdur)
49. Ali Küçükaydın(Adana)
50. Mehmet Daniş(Çanakkale)
51. Ünal Kaçır(istanbul)
52. Enver Yılmaz(İstanbul)
53. Nevzat Pakdil (Maraş)
54. Hakkı Köylü(Kastamonu)
55. Muzaffer Baştopçu(Kocaeli)
56. Hasan Fehmi Kinay(Kütahya)
57. Durdu Mehmet Kastal(Osmaniye)
58. Nusret Bayraktar(Rize)
59. Şaban Dişli(Sakarya)
60. Cemal Yılmaz Demir(Samsun)
61. Mustafa Demir(Samsun)
62. Ahmet Yeni(Samsun)
63. Afif Demirkan(Siirt)
64. Yahya Akman(Urfa)
65. Şükrü Ayala(Tokat)
66. Zeyit Aslan(Tokat)
67. Ziyaettin Akbulut(Tekirdağ)
68. Mehmet Sarı(G.Antep)
69. Kerim Özkul(Konya)
70. Harun Tüfekçi(Konya)
71. Hasan Ali Çelik(Sakarya)