X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır

  • Giriş Tarihi: 9.4.2015
'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır
'Terörist' diyemeyen teröristin ortağıdır

Savcının şehit olduğu olaya karşı tavır almayan siyasileri, avukatları ve basın kuruluşlarını eleştiren Erdoğan: Bu eyleme terör eylemi diyemeyen herkes terörün açık destekçisidir

Cumhurbaşkanı , Beştepe'de gerçekleştirdiği 6'ncı 'nda 'ı şehit eden teröristlere "terörist" diyemeyenlere sert çıktı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:
* TERÖRE ORTAK OLDULAR: Mağdurun değil teröristlerin yanında yer alan basın yayın kuruluşlarını şiddetle kınıyorum. Sayfalarını ve ekranlarını teröristlerin propagandalarına sonuna kadar açan bu kuruluşlar, bana göre savcımızın şehit edilmesine ortak olmuşlardır. Bu saldırının amacı, hadisenin karanlıkta kalarak terör örgütünün ve onlarla aynı çizgideki tüm kesimlerin meseleyi bir propaganda olarak kullanılmasını temin etmektir. Teröristlerin propaganda aracı olarak hizmet veren basın yayın kuruluşları da bilinçli olarak aynı amaca hizmet ediyorlar. Batı ülkelerinde böyle bir duruma asla şahit olamazsınız. Bu ülkelerde terörün ve teröristin propaganda aracı haline dönüşen basın yayın kuruluşlarının kapısına anında hukuk eliyle kilit vurulur.


* TERÖRİSTE ÇİÇEK ÇOCUK MUAMELESİ: Masumu unutturanlar, teröristleri baş tacı ederek, teröriste çiçek çocuk muamelesi yaparak, asıl niyetlerini, kişiliklerini, amaçlarını ifşa ediyorlar. Türkiye bu anlayışla yoluna devam edemez. Bu konuda mutlaka en azından Batı ülkelerindeki standartlara yakın bir uygulamayı biz de hayata geçirmeliyiz.
* HERKES ARANACAK: Dedim ki "Adalet saraylarına giren tüm insanlar buna avukatlar da dahil hepsi aranmalıdır." Vakanın olduğu günde hemen örgüt, o örgütle dayanışma içinde olanlar, adalet sarayına cüppeleriyle girerken, 'bizi arayamazsınız, çantalarımızı arayamazsınız' gibi ifadeler kullanmaya başladılar ve hemen bağlı oldukları baro ve barolar, 'asla biz buna müsaade etmeyeceğiz' dediler. Bu yargının susturulmasıdır, bu avukatların susturulmasıdır' dediler. Çok açık ve net olarak söylüyorum. Evet herkes aranacak, aranmalıdır.* DANIŞTAY'I HATIRLATTI: Danıştay'da yaşanan olay olduğu zaman, bunlar kıyamet koparmadılar mı? Ne dediler: 'Mürteciler, Danıştay mensubumuzu şehit ettiler.' Sonra arkasından yine bunlar çıktı. Sen avukat mısın? Dürüst müsün, tamam niye aranmaktan çekiniyorsun? Çantanı da göster, x-ray'den geçsin. Sen de x-ray'den geç, iş olsun bitsin.
* KİMSEYİ ÜRKÜTEMEZSİN: Şimdi sormak lazım ey Baro Başkanı; sen de telefonla görüştün bu teröristlerle, hangi neticeyi aldın?' Hiçbir netice alamadın, hani senin sözün çok dinleniyordu, alsaydın ya bir netice, niye alamadın. Bu terörist, terörist. Bunu diyeceksin ve sen de bulunduğun makam sebebiyle gazetelere böyle çarşaf çarşaf ilanlar vermek suretiyle kimseyi ürkütemezsin. O senin yaptığın hareketler, eski Türkiye'deydi. Artık eski Türkiye yok, şimdi yeni Türkiye var. Sen de tüm avukatları temsil etmiyorsun, bunu bil. Yargı olayının da sen üçte birinin şu anda ancak bir bölümünü temsil ediyorsun. Adeta yargı adına da konuşuyorum havasına girme.
* GEZİ'DEKİLER DE AYNI ÇİZGİDE: Gezi olaylarının baş aktörleri savcımızı şehit eden katillerle aynı çizgideki örgüt mensuplarıdır. Aynı gayeyle hareket eden marjinallerdir. Onlara kendilerini kullandırtan güruh için de ağacın, yeşilin gerisindeki silah namlularını, karanlık emelleri göremeyenler elbette vardır. Ama bu Gezi eylemlerinin asıl yüzünün, oradaki asıl niyetin ne olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor.

#Sayfa#

* TERÖRİST DİYEMEYEN ONUN ORTAĞIDIR: Açık söylüyorum... Teröriste terörist diyemeyen teröristin ortağıdır. Bu eyleme terör eylemi diyemeyen herkes terörün açık destekçisidir. Kimi CHP milletvekillerine, HDP milletvekillerine bakıyorsunuz, teröriste terörist demedikleri gibi müdahale eden güvenlik güçlerini suçlayan, onları devlet terörü ile itham eden görüşler sarf ediyorlar. Yani savcımızı öldüren terörist masum, onlara müdahale eden güvenlik güçleri ise güya devlet terörü uygulayan suçlular. Ben o güvenlik görevlilerimizi tebrik ediyorum, kutluyorum, onlar görevlerini yaptılar.
* SAVCIMIZ O KADAR ONURLU Kİ: Savcımızın ağzını bantlıyorlar, bütün vücudunu koli bandıyla bağlıyorlar. O şekilde orada 8 saatlik bir süreç yaşatıyorlar. Buna karşı 8 saat her yola güvenlik güçlerimiz başvurdu değil mi? Baro Başkanını getirtti, babayı getirtti, onlarla görüştü. Ama hiçbir netice alınamadı. Niye? Bunların bağlı oldukları yerler vardı. Ama ne kadar onurlu ne kadar şahsiyetli bir savcı ki onların elinden bir bardak suyu dahi almadı, içmedi.
* BUNLAR HAİN: İster parti genel başkanı olsun, ister milletvekilleri olsun, ister şu veya bu kurumun başkanı olsun hiç fark etmez. Hiç kimse sıfatı gerçekte terör yardakçısı, terör şakşakçısı, terör destekçisi olduğu gerçeğini ortadan kaldıramaz. Elinde silahıyla, sadece görevini yapan savcımızı öldürenlerin olduğu gibi onları destekleyenlerin de sıfatı aynıdır: Terörist. Bunlara siyasetçi demek, bunlara şu kurumun temsilcisi demek, bunlara şu medyanın mensubu demek yanlıştır. Bunlar teröristlerle kol kola yürüyen, dökülen tüm kanlar ellerine, alınlarına bulaşmış alçaklardır, hainlerdir.

NİYE MİLLİ DURUŞ SERGİLEMEDİNİZ?:
"Bu terörist eylemi açıkça kınamak yerine sürekli kem küm edenleri, ama diyenleri, böylesine önemli bir konuda dahi milli duruş sergileyemeyenleri ibretle takip ettik. Bir milli duruş sergilemek için o gün siyasi partilerin genel başkanlarının Eyüp Sultan Camisi'nde o cenaze merasiminde birlikte saf tutmaları gerekmez miydi? Acaba neden gelmediler, çok hayati bir şeyleri mi vardı?

'BAŞKANLIK DEYİNCE TÜYLERİ DİKEN DİKEN...'
Başkanlık sistemi denildiğinde birilerinin tüylerinin diken diken olduğunu belirten Erdoğan şöyle devam etti: "Neden? Bunları gören de Türkiye 70 yıldır mükemmel bir parlamenter sistem tecrübesi yaşıyor, başkanlık sistemiyle bu kazanımdan vazgeçiliyor sanır. Niye o zaman 10 yılda bir bu ülkede affedersiniz, ihtilaller oluyordu. Neden? Demek ki bu iş sağlıklı olmamış. Mevcut sistemle buraya kadar, daha ileriye gitmek istiyorsak sistemi değiştirmek zorundayız. Aksi takdirde yeniden patinaj yapmaya, yeniden yerimizde saymaya, hatta Allah göstermesin gerilemeye başlarız. Başkanlık sistemine karşı çıkanlar aslında milletle, milli iradeyle yüzleşmekten korkuyorlar."