X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özgürlüğün güvencesi yeni anayasa olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özgürlüğün güvencesi olacak

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015
Özgürlüğün güvencesi yeni anayasa olacak
Özgürlüğün güvencesi yeni anayasa olacak

Beyannamede 'yle ilgili, demokratik adımlar konusunda anayasal değişimin şart olduğu vurgulanırken "Silahın gündemden çıkması için tüm tedbirler alınacak" denildi

ÇÖZÜM SÜRECİ AK PARTİ BEYANNAMESİNDE

AK Parti beyannamesinin "matbaaya giderken düştüğü" belirtilen ile ilgili bölümü, yeni düzenlemeyle AK Parti'nin seçim beyannamesinde yerini aldı. Beyannamede, şu ifadelere yer verildi:

İNKAR POLİTİKALARINA SON VERDİK: Eski Türkiye'de telaffuz bile edilmeye çekinilen sorunlarla açık bir şekilde yüzleşerek demokrasimizin derinleşmesini sağladık. Ret, inkar ve asimilasyon politikalarına son verdik.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/21/SurmansetTekli960/1429626354710.gif

YENİ ANAYASA ŞART: Partimiz, demokratik adımlar için anayasal değişimin şart olduğunun altını çizmiş, Meclis çatısı altında, yeni bir toplumsal sözleşme için çağrıda bulunmuştur. Muhalefet partileri bu çağrılara kulak tıkamasına rağmen, AK Parti olarak anayasa değişikliği gerektirmeyen demokratikleşme adımlarının kahir ekseriyetini atmaktan geri durmadık. Vatandaşlarımız bu adımlara büyük bir teveccüh göstererek, Çözüm Süreci'ni güçlü bir şekilde sahiplenmiştir.

BÖLGENİN BARIŞ REÇETESİ: Çözüm Süreci, sadece ülkemizde değil, bölgemizdeki huzur ve barış ortamının da reçetesi haline gelmiştir. Bölgemizde 'kanlı süreçlerin' derinleştiği bir dönemde, ülkemizin 'barış süreçleriyle' anılmasını sağladık.

SÜREÇ REFAH SÜRECİ: Çözüm Süreci, insan onurunu merkeze alan AK Parti'nin insani kalkınma ve 2023 hedeflerine ulaşmasının önemli dinamiklerinden birisidir. Çözüm Süreci, Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere, tüm ülkemiz için aynı zamanda bir refah sürecidir. Çözüm Süreci, milletimizin ve devletimizin ayaklarına pranga vurmak isteyenlerin, maliyet ödetmek isteyenlerin, oyunlarını bozma hamlesidir. Çözüm Süreci, adaletin tesisi, kalkınmanın devamlılığı için hayata geçirilen insan hakları ve demokrasi odaklı yerli bir girişimdir.

#Sayfa#

HDP, CHP'DEN DE YÜKSEĞE UÇTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ve HDP'nin seçim vaatlerini eleştirerek, "Baktılar Kılıçdaroğlu hızlı uçuyor, HDP daha hızlı uçtu" dedi. Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na da "Önce Maliye Bakanımızın sınavından geç" diye seslendi. AK Parti'nin Ankara Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

SÖZLEŞMEYE CEVAP BEKLİYORUZ: Seçim beyannamemizi açıkladık. O günden bugüne Kılıçdaroğlu'ndan, Bahçeli'den, Demirtaş'tan Yeni Türkiye Sözleşmesi'ne bir cevap bekliyoruz. Cevap veren olmadı. Çünkü onların meselesi anlaşmak değil, yürüyüşümüzü durdurmak. Yürüyüşümüz durmayacak.

YAPAMAYACAĞIMIZI VAAT ETMİYORUZ: Yapamayacağımız şeyi vaat etmiyoruz. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Baktılar ki Kılıçdaroğlu hızlı uçuyor, seçim beyannamesini açıklayan HDP daha hızlı uçtu. Kılıçdaroğlu'na cevabı Maliye Bakanımız veriyor. Kılıçdaroğlu önce Maliye Bakanımızın sınavından geçsin, sonra onu siyaset sınavına alırız. Kılıçdaroğlu'nu Maliye Bakanımız ve Melih Gökçek'e havale ediyoruz.

PALAVRACI TÜRKÜSÜ: Bizim Toroslar'da palavracılar için söylenen bir türkü var: 'Aslı yok yaylasında, bir sürü koyunum var benim, herkes kendi kesesinden yesin içsin, saltanatım var benim.' Kılıçdaroğlu şimdi o türküyü söylüyor.

HAYAL OYUNLARIYLA OYNUYOR: ('Kılıçdaroğlu pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım' tezahüratı üzerine) Kemal şimdi hayal oyunlarıyla oynuyor. Ama vakti bol o oyunlarla oyalanır.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/21/SurmansetTekli960/1429626354710.gif